Srp 142007
 

… a když bylo před kostelem –

… hádala se duše s tělem.

 

 

Tenhle obrázek se mi naskytl dnes navečer, když jsem se zašla podívat na náměstí, jestli se to už chystá. Ano, chystá.

V sobotu u nás bude posvícení a na náměstí už se sjíždějí světští a staví všude svoje monstra. Ale nic proti tomu. K posvícení to patří. Ale já to mít nemusím. Přesto se přistihnu, že při práci na zahradě místy poslouchám zálibně ty jejich sugestivní řeči a specifické písně. Mají svůj vkus a nepochybně vědí, jak návštěvníky rozparádit a povzbudit k návštěvě pouťových a posvícenských atrakcí. Léty rozvíjenou rétoriku mají vrytu pod kůži. A nemají zábrany.

Ale i přes ten celotýdenní společenský mumraj budu prožívat koncem týdne chvíle klidu. Syn jede ve čtvrtek na svůj první fesťák a zrovna do Trutnova a bude tam až do konce. Rádi si od sebe odpočinem. Poslední dobou mne z toho soužití bolela dost často hlava … nad tou mojí bezradností a bezmocností. No, nic, obehraná stará písnička … evergreen mého blogu… :o)

Ale ještě jednu fotku bych vám ukázala. Vyfotila jsem ty unikátně rozpárané dveře ze včerejška. Připomínám, že to trvalo hodinu a půl, než došlo k našemu osvobození. A dveře jsou na odpis. Co dokáže jeden malý, ale přesně zacílený, závan a jeden nešika!

Zuzi

 Posted by at 21.36

  8 Responses to “A když bylo před kostelem,”

  1. vrtal mi plyšovou hlavou text, odněkud že to znám … hutka.
    na titulní stránce bložuje se mi furt ukazoval starý avatar. pomohlo až ctrl+f5. přitom adresa obrázku vypadá stejná s tím vpravo nahoře.

  2. ano, dobře sis vzpomněl, nazpíval to Hutka. Ten úkaz má asi nějakou logiku :o. Ten starý měl úplně stejný název, ale vymazala jsem ho a dala pod tím samým názvem modrýho macka. Tak asi nějaké dozvuky?

  3. Taktéž u nás bude o víkendu pouť. A tak si připravuju peněženku a nervy…..to víš děťulátka už o ní básní dnes.

  4. Á jej, to bude díra do peněženky :o), atrakce nám prý pěkně podražily…

  5. kostel a světští, to se docela rýmuje…

  6. … tahle hříčka mě tedy nenapadla. Ty jsi ale Rowdy vnímavý čtenář!

  7. Letos v Ráji jsem měl po dlouhých patnácti letech cukrovou vatu. Byla výtečná. A jak po ní chutnalo pivo! (Svijanský kvašničák – doporučuji!)

  8. Ty máš ale chutě Aleko, tos byl na nějaké pouti ne? Vata a pak ten Svijanský kvasničák, to bych se z toho asi po….la. Já piju pivo jen výjimečně a kvasnicové pivo znám jen z vyprávění. No jo Pražáci, nevědí co by do roupama do huby dali :o)))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient