Srp 072007
 

trendy a prognózy

Už sem jezdíme drahně let. Do Maštalí na chatu v Roudenském údolí. A v blízkém okolí se pohybujeme na stejných trasách. Pochopitelně. Údolí je sevřené. Nejčastěji cestou podél řeky ke koupališti a dál. Než dojdeme k tomu koupališti, a pak ještě cca 100 metrů dál, napočítáme asi 30 chat. Některé volně v terénu, ale jiné pečlivě odděleny mezi sebou ploty. Ta naše je naštěstí stranou. Musím říci, že kolem nich neprocházíme s pohledem upřeným do země, ale naopak vnímavým okem sledujeme, jak se majitelé snaží vylepšovat své teritorium. Poslední léta je kladen důraz zejména na květinovou výzdobu a nadzemní bazén. … o tom bych se již ani nezmiňovala, ale vlastně nevím, zda to víte … stal se standardem. FUJ! Pohled na vyprděné zahrádky a chatičky mě snad nikdy nepřestane bavit. Jeden chatař přejímá od druhého ty nejlíbivější trendy a zároveň se snaží přijít i s něčím svým. Ohromit. Nikdy těch detailů není dost! Jejich počet lze násobit do nekonečna. Ale nejsou všichni stejní. Někteří ještě letos odolávají, jiní teprve nesměle začínají, a ti nejprogresivnější nám představují módu příští sezóny. Ale podívejte se na to se mnou. Fotila jsem tentokrát na zapřenou, abych vás případným nesouhlasem nepřipravila o požitek.

chata U torpeda.jpg

Chata u torpéda. Typický příklad letošního trendu – vyplnit rostlinným materiálem každou volnou díru. Nadzemní bazén a satelit – základ občanské vybavenosti.

 

torpedo

 

Detail – stacionární torpédo s ploutvičkami

 

chata U Monetova mustku

Chata u Monetova můstku. Vidíte ho tam? Další typický příklad předchozího směru. Čím více, tím lépe a radostněji. Majitel se rozmáchl a tvoří ve velkém stylu.

 

chata alternativni

Někteří chataři ale dosud odolávají … jak dlouho? Tenhle minimalismus se rozkládá vedle Chaty u torpéda. Tady sídlí zřejmě nějaký alternativec. Chybí zahradní gril! Ale možná mají přenosný. Kdo dnes negriluje, nežije.

 

chata pod skalou

 

A jiní teprve nesměle začínají. Nejde to vydržet, tlak je silný. Ale prostoru málo! Tak alespoň dva tři keříky, ořezat smrk a vztyčit slavobránu. 

 

brutal art 2007 a

Brutal art 1. Kubismus se vrací!

 

brutal art 2007 b

 

Brutal art 2.

 

chaty trendy 2008

A na závěr trend pro příští sezónu. Dvojkombinace: nadzemní bazén a trampolína. Zaznamenali jsme zatím pouze v jediném případě! Jen nevím, jestli se jedná o spolupracující prvky nebo o prvky solitérní. Tedy zda se trampolína používá ke skokům do bazénu či nikoli. Nemáte s tím nějaké zkušenosti? zuzi

 Posted by at 21.20

  10 Responses to “Samé chaty”

  1. …. Zuzu, dopřej těm lidičkám trochu tvořivosti. Sama máš to veliké štěstí, že bydlíc v samém centru městečka máš krásnou zahradu s různými zákoutími a kde můžeš řádit dle chutí většinou skryta před okolím.A oni musí z šedi paneláku do chatové osady. Ty, dítě štěsteny uděláš pár kroků bosou nožkou po zápraží a jsi tam….. na zahradě.

  2. L., ty jsi ale milý poeta :o)… nu dobře, ať se tedy měšťáci vydovádí. když mají takového obhájce lidských práv jako jsi ty :o) ale mohli by projevit více dobrého vkusu, ne?

  3. S trampolínou zkusenosti?, tak ted babo rad!( d s háckem) :))). No ale to patrí na jiné fórum, ze ano? 😉

  4. asi jo, babet, já jen aby řeč nestála :o)

  5. brutal art 1 je fakt brutus (smajlík koulející nevěřícně očima)

  6. Jojo, lidská tvořivost nezná mezí …

  7. U mě vede chata u torpéda:-)

  8. Iv, torpédo jako živý … kdyby bylo moje jednou bych ho s velkým rachotem a za účasti obecenstva odpálila na suchu do mraků.

  9. Gratuluju k odvaze 🙂Taky často chodím kolem takovejch šíleností, ale nikdy jsem neměla dost drzosti fotit. Bála jsem se, že jakej pán, takovej krám – že někdo vyletí a dá mi přes hubu :-)))

  10. Kash,díky, a máš pravdu, cítímm se jak hrdinka, když “loupím” ty fotky a vlastně zároveň taky jako zloděj, tedy provinile.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient