Čvc 182007
 

Dnešní den byl docela pracovní, myslím fyzicky, ale přísámbůh mám lepší pocit, než kdybych vymyslela nějakou filozofickou tezi nebo zákon. No, vlastně plácám nesmysly, protože ten vítězný pocit když se vymyslí zákon neznám. To se asi praští do čela a řekne se … heuréka! Já jsem ale dnes v práci udělala něco, do čeho se jen tak nechce a stále se to odkládá. Klidně i několik let. Ale když konečně jednoho dne dojde k uskutečnění, tak se člověk cítí nejméně týden velmi vyrovnaně a harmonicky. Chcete se také tak cítit? A kdo by nechtěl?  … Tak to musíte přesadit nejméně 30 květináčů. A některé z nich musí být velmi zarputilé,  a pak je ten pocit z dobře vykonané práce ještě sladší. Napadlo vás, že snad by se ten pocit uspokojení dal přirovnat k dobře provedenému sexu a dalo by to méně námahy? Ó ne, to je něco docela jiného. Sex musíte opakovat častěji než přesazovat kytky. Pocit blaha po přesazení pokojových kytek vám vydrží o hodně déle. A nemusíte tak často onen úkon opakovat, jako když provádíte proces falešné reprodukce! S jídlem roste chuť!

Přípravné práce jsem zahájila už den předem a dnes ráno jsem jela do práce s kolečkem přesáté hlíny, zelenou lopatičkou  a kupou květináčů a obalů na ně. Akce s následným úklidem trvala od 7.00 do 11.00 hodin. Musely se ale při tom ještě zabezpečovat základní funkce pracoviště. Potom jsem se šla domů osprchovat a převléknout – naštěstí to mám pár kroků… Ale ono to s tou radostí není zas tak horký. Syn dnes definitivně skončil s brigádou u řezníka. Byl nahrazen výkonnějším chlapcem a asi také ochotnějším a snaživějším… ach jo… hlavně že jsme zdraví …

Před chvílí jsem přes servis24 zaplatila foťáček u cybexu. Ještě jsem se předtím 2x telefonicky rozčílila, ale nedocílila jsem nic. Chtěla jsem poradit a rádce měl dovolenou. Zastupující inženýr byl ale blb. Dá se mimořádně pochopit, že neporadí okamžitě, ale když slíbí poslat e-mail a vys..e se na to, to už nemám slov. Je to velmi nesolidní přístup a zvažuji jisté kroky. Tedy, že mu to trochu polepím.  Ale víte jak to chodí … nic se stejně nestane! Doufám jen, že všechno bude v pořádku a fotoaparát bude dělat dobré fotky. Mám trochu obavy, abych zvládla všechny funkce přístroje. Byla by škoda využívat jen automatický režim… Také mi zůstal po mém milém Nikonu Coolpix doma stativ. Snad půjde použít…

Co jsem bez fotoaparátu, stále mne svrbí ruce. Stala jsem se na fotodokumentování  závislou. Chybí mi to!  Zrovna dnes. Poprvé jsem vařila velmi jednoduché a působivé jídlo zvané Římský květák. A jestli hledáte poučení, musíte si recept vygůglovat. Římského květáku je plný internet a dalším zveřejňováním bych jen nosila dříví do lesa. Ale kdybych měla čím fotit, klidně bych  to dříví do toho lesa nosila. zuzi

 Posted by at 20.57

  10 Responses to “Ježíšek v létě.”

 1. Moc fine článek. Já mám velmi podobné pocity (jako ty po přesazení kytek) po dobře udělaném jídle. Nedávno jsem dělal těstovinový salát, velmi jednoduchá záležitost, ale nebyl bych to já, abych si s tím jídlem nepohrál. Takže různé přísady, koření a “věci_z_lednice”. Co dům dal, zkrátka. Okamžik prvního ochutnání byl skvělý – člověk se těší, jak to dopadlo, ale zároveň má trochu strach. Nyní byl můj strach zbytečný, dopadlo to báječně. Také z toho mám lepší pocity než po sexu, protože sex – to je v podstatě furt to samé. Jo, mírné změny člověk vymýšlet může, ale vždy se pokorně vrátí tam, odkud přišel. Ale vaření (teď to vypadá že nedělám nic jiného než vařím, ale tak to není, je to jen záliba) je nikdy nekončící pouštění uzdy mé fantazie. A nikdy se nevrátím k: Tak tam dáme těstoviny,tuňáka, zeleninu a trochu té soli. Vždy něco z mých experimentů zůstane pro příště.

 2. Aleko…zase jeden krásný avatar! Škoda, že zde nejsou pod sebou, chybí Toskova Kriváň a Arminova náladovka. Hezky píšeš o jídle, ale já to nebudu moc komentovat, to víš, jsem větší fanda do sexu než do jídla. :o)… skrzevá tvůj labužnický komentář jsem ale vzpomněla na jeden oběd, který jsem si moc užila… byly to španělské ptáčky. Právě si připomínám ten pocit blaha :o). co s tím!

 3. avatarDlouho jsem váhal, jestli ho použít nebo ne. Pár lidí mě už obvinilo, že jsem nihilista, ztroskotanec a já nevim co už ještě, ale mě se prostě tenhle obrázek tří křížů hrozně moc líbí.
  Ad sex a jídlo: Nejlepší je tyhle dvě příjemnosti spojit (smajlík) Pamatuji si na knihu Sex začíná v kuchyni… A láska prochází žaludkem, se také říká. V tom případě mám té lásky až moc (mrkací smajlík). Těším se na vyprávění o novém foťáčku.

 4. zuzi, přijeď… potřebuju přesadit kytky 🙂 a ten pocit z dobře (konečně) vykonané práce si prodloužíš 🙂

 5. Aleko.Tak ve mně ty kříže nejdřív vyvolaly asociaci na Kapli pana Kaplana a pak … se mi ta nálada líbí. A kromě toho se mi ten motiv zdá být více spirituální než nihilistický. Sex začíná v kuchyni, říkáš, tak to musím něco natrénovat :o)už jsem na to nějak pozapomněla kde to vlastně začíná. Snad to ještě funguje? Dnes je všechno obrácený naruby.

 6. Asociace…… naprosto správná. Dokonce uvažuju, že Tři kříže budu mít v záhlaví blogu. Kaple mi chybí.

 7. Ještěrko,dík za nabídku, ale mám lepší nápad. Zapoj přítula. A pop dobře vykonané práci si můžete tu slast ještě znásobit!

 8. na Ježíška není nikdy pozdě!

 9. souhlasím.Zaplacený už dostal, tak sakra, kde je tak dlouho?

 10. Zuzi,no ten by mě hnal 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient