Čvn 242007
 

Přivstala jsem si, ale jen trochu. Místo na šestou jsem vylezla z postele na půl osmou. Ještě jsem dospávala včerejší zničující akci s Honzou, synem. Nechal se přemluvit na pozdně odpolední pěší túru do blízkého lázeňského městečka. Pozvala jsem ho na zmrzlinový pohár. Je to jiné, když jdete s někým. Máte ohledy. A také nedělám ty blbosti, že se třeba ptám někoho zda si ho mohu vyfotit. Tak jsem byla sice ráda za společnost, ale jen málokdy jsem se zastavila na dobrou fotku. Přestože měl pochopení a docela si povídal, a co mě překvapilo nejvíc, obdivoval lesní partie. Březový háj, obyčejnou lesní cestu zalitou místy podvečerním sluncem, odrážejícím se od hladiny kaluží po vydatném dopoledním dešti … vida, zapomněla jsem na zahradě misku s první usušenou dávkou dobromysli, aby doschla. Tak mám z toho nějaký velmi silný … macerát nebo jak se tomu říká …
Fotky ze tohoto výletu mám ještě ve složce na ploše, zatím jsem ji neotevřela, ale nabízím vám několik fotek ze včerejšího časného rána. A můžete si klidně myslet, že jsou z nedělního. Ta rána jsou si totiž k nerozeznání podobná. Jen dnes je všechno o den starší a zítra už bude pondělí!

zarustajici dlazdice

jahodnik

zahadna kytka

Záhadná kytka …. předpokládám, že ji všichni znáte, i když …? Honza ji na fotce nepoznal a tak ji nebudu identifikovat, třeba někdo z návštěvníků nepozná o co jde a udělá mi tím radost. Takže to není žádná soutěž, zuzi

 Posted by at 7.32

  12 Responses to “Ráno na zahradě”

 1. Ano,škoda rána, který padne vedle!

 2. Jo,tvoje lapidární komentáře k věci mám ráda, to je dost, že ses vrátil a zdá se v dobré – ne, v té nejlepší – formě!

 3. na horní fotce je strom. pod ní je tráva. na spodních dvou netuším, to dole kvete tak to bude asi plevel.

  říká se tomu nálev nebo maté, nebo jakkoliv jinak 🙂

 4. Chápu,tohle všechno zná lední brtník jen z obrázků. Strom a tráva, to by šlo, níže jahodník a ještě níže kvetoucí brambor, neboli Lilek brambor, též brambor obecný či brambor hlíznatý (Solanum tuberosum). Brambora je celá jedovatá, kromě té jedlé hlízy, takže by to brtníci neměli ožírat ani v době největšího hladu.

 5. Ten strom,mi nepřipomíná strom, ale psí víno, tak nevím. Ale páč jsem z vesnice, brambor poznám :o)

 6. Ten strom, Iv,je opravdu popínavka – přísavník pětiprstý, ale na ledního brtníka to bylo docela blízko …
  Mne ale překvapilo, že je celý brambor jedovatý, dozvěděla jsem se to za celý život až dnes, ve Wikipedii, byla tam u toho lebka a hnáty.

 7. u třetí fotky mi chyběly ty plastové košíky s jahodami, jinak bych to poznal.

 8. aha, ale brtníku, byla tam skrytá nápověda, jak se najede myší na obrázek …

 9. Hezké fotkyA ty dlaždice mne dostaly. Já hledal skrytý smysl ve tvaru stínu, jenž se na ně promítá…a ona tráva jimi prorůstá! :o)

 10. Dík, Martine,někdy je to úplně jednoduché a člověk v tom hledá nějaké složitosti …

 11. brambora?

 12. Spoon,uhodla jsi!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient