Čvn 092007
 

a ještě si dopřát odpolední spací dvouhodinovku …

Nespím moc dobře. Nebo spíš vydatně. Tak, abych se po probuzení cítila hezky. Odpočatá, nasycená spánkem, natěšená na něco neurčitého, co bych mohla onoho dne prožít. Ranní sentimentální malátnost … Málokdy dokážu nyní zavřít šuflíky a nemyslet na nastávající starosti a události, které mne čekají. Příští týden budu mít velmi hektický, a proto jsem TO v pátek zkusila. Zapomenout a pracovat bez myšlenek na věci co mne čekají. Nedokážu to tak zcela, myšlenkám neporučíš. Neustále ti nějaké vystřelují kdovíodkud do mysli a ty na ně reaguješ. Tak jsem si pro jednou dovolila ten luxus, že jsem se je snažila odsouvat na pozdější dobu. Ovšem víme … ony nezmizí. A jak bych se některých bych se ráda zbavila úplně … nebo to není tak docela pravda? Neobelhávám sama sebe? Nechci si i ta pomyšlení, která mi vlastně tak trochu překáží,  v sobě ještě chvíli hýčkat a ještě chvíli podléhat falešným nadějím… Nejsem z těch, kteří dovedou udělat rázně škrt a začít s novým listem papíru. Vlastně to dokážu ve skutečném životě. Jsem impulzivní a hodně věcí řeším zkratkovitě a ihned, jak cítím, že přesáhnou míru – přetečou. Ale v mysli to tak snadné není…

Ale zpět, dostávám se někam jinam. Chtěla jsem si vzpomenout na dnešní ráno. Probudila jsem se ze spánku kolem páté hodiny a cítila jsem se tak dobře jak dlouho ne. Nebyla jsem ještě tak docela vyspalá, ale pomyšleni na to, že zatím nemusím vstávat, bylo velmi příjemné, a tak jsem se šla v tom sladkém poloprobuzení dolů vyčůrat a zase zalehla. Abych si to užila, tak jsem už tvrdě neusnula a jen jsem si tak lebedila a chvílemi pospávala. A pak jsem už musela vstát. Měla jsem pozvaného na osmou instalatéra Milánka, který se přišel podívat na koupelnu a záchod. Potřebuji nějaké úpravy.

Celý den jsem pracovala doma a na zahradě a šlo mi to docela od ruky. Syn odjel odpoledne za kamarádem a tak si užívám samoty. Má holomek na telefonu hlasovou schránku a tak ho nemohu zkontrolovat. Prý někde u Lanškrouna v Čermné opíká prase. No, nevím. Jsem z něho na rozpacích. Věřit mu či nikoli? Včera večer jsem mu dělala doprovod. Šli jsme pěšky do vzdálenější vlakové stanice pro peněženku, kterou si ten den zapomněl ve vlaku a podařilo se mu ji zachránit. Včasnou reakcí a ochotou legendární modré armády. Celou cestu brebentil a povídal. Byl vstřícný. Ale jakmile by měl doma hejbnout kostrou a převzít zodpovědnost sám za sebe a také částečně za mne, protože žijeme sami v jednom domě, není s ním řeč. Sakra! Jak by mi ta pohoda a dobré spaní naskočilo, kdyby se pochlapil. Ale je to tak a zatím to není jinak. Během času ve mně vzrůstá přesvědčení, že všechno v životě má svůj skrytý smysl, který poznáme, a uvědomíme si souvislosti,  třeba o mnoho let později anebo vůbec ne. Nepoznaná tajemství života. Nevěřím v osud nebo předurčenost. Někdy se ocitneme na křižovatce a volíme cestu. Někdy něco dopadne jinak než bychom chtěli. Někdy – ale málokdy – si představuji, jaké by to bylo, kdyby … ale čím dále tím více jsem přesvědčena, že můj životní status – extrovertní introvert – není tak špatný a v dobách reálné sociální vztahové a komunikační nouze si ráda vystačím sama …  samozřejmě jen do určité míry  :o) zuzi

Viděli jste někdy jak kvete netřesk? Připravuji o tom fotoseriál. Loni mi vykvetl poprvé, je to paráda. Letos nakvétají netřesky nejméně dva.

 Posted by at 22.10

  8 Responses to “Není nad to se dobře vyspat”

 1. spaní téhle paníJá jsem ti chtěla jenom napsat, že jsem zažila účinek nevídaný ve formě hudby, ačkoli si myslím, že zvuky na mě v životě působí asi ze všeho nejvíc, snad se to může dít i jiným lidem. Stáhla jsem si z internetu relaxační hudbu. A účinek velmi silný, po pár tónech jsem vytvrdla. Pokud tedy trpíš nespavostí, doporučuji kombinaci vonné esence – levandule nebo meduňka plus ta hudba. Nevěřím, že bys neusnula jako špalek. A na ty starosti se vybodni. Ono bude pořád něco…nemá cenu si to tak brát.

 2. Xandro …na něco jsem si vzpomněla… před týdnem objevil syn na netu něco jak píšeš, on se na to chytil, protože to inzerovali jako “omámení zdarma” a po úspěchu mi o tom pověděl a chtěl, abych to také zkusila. Na mne to působilo mnohem silněji, asi protože mám za sebou nějaká “školení” v té “věci”. Musím se ho zeptat, kde tu relaxační hudbu objevil… Dík za připomenutí a radu do života! zuzi

 3. Teda po pravdě… z hlasový schránky by mě seklo. S juniorem máme domluvu, že pošle aspoň SMS, když dorazí, že je v pořádku a upozorní mě, když “není signál”.
  Ke spánku… mě zase doporučovali známí “psychowalkman”.
  http://www.psychowalkman.org/flasher.html
  Spaní mi nedělá problém, ale usínám dost dlouho… léta to řeším tím, že dělám noční. To pak nemám ještě druhou nohu v posteli a už spím :-D. Jinak mi zabíral čaj z meduňky, ale raději vlažné mléko s medíkem, mňam, mňam.

 4. Ireno,ten zlo…syn není stále k zastižení :o. Já to řeším, že chodím co nejdéle spát a do postele docházím už v poloviční agónii.

 5. zuzi,sákriš… to mě asi teprve čeká :-(.

 6. ja jak kdy… nekdy usnu hned, jindy ne a ne usnout… ale teda vlazny mlíko s medem, to by me zabilo… resp. nezabilo, ale oka bych nezamhourila kor, stravila bych totiz noc na zachode, a tam se prece jen blbe spi :)))

 7. hmmmm,já jsem ještě mléko s medem nezkoušela, ale jak vidím není to recept univerzální! Tak zůstanu u zatím u své metody :o)

 8. Tady je take něcoO psychowalkmanech. Dokonce se na http://shop.relaxuj.com dá domluvit výroba programů na míru, ale je to drahý.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient