Kvě 202007
 

Na zahradě

Víkendy prožívám trochu v chaosu. Až v neděli navečer jsem si šla s návštěvou posedět na zahradu a nemohla jsem v tom teplém a plném slunci odolat. Vrátila jsem se pro fotoaparát a vyfotila pár záběrů.

bramborak

Tohle je ale z kuchyně – jeden z odpoledních bramboráků. Dívám na něho a vidím v něm dokonalý mužský profil i s okem a dokonce mi připomíná známou kresbičku Karla Hynka Máchy, jeho údajný autoportrét. No, asi mám moc bujnou fantazii …

zahrada posekana pred tydnem

A to už je na zahradě. Před týdnem se sekalo a kytky mají co dělat, aby do příštího víkendu stihly opět rozkvést – maceška, bouřka (rozrazil rezekvítek) a pryskyřník plazivý. Nepřehánějí to a květy nasazují velmi blízko nad zemí. Proč se snažit, když je zuzi stejně zase oseká …

jitrocel vetsi

V posledním dílu o planých květinách zmiňuji jitrocel větší – ten je obecný na cestách, u cest, na polích, na lukách. Je nízký a houževnatý, právě proto roste na cestách a nevadí mu příliš když ho budeme sešlapávat. Vlastně je na to zařízen… a má listy nejširší, nejokrouhlejší.

Informaci jsem opsala odtamtud a tímto snímkem dokládám, jak to s tímhle jitrocelem je. Fotka je pořízena po osekání zahrady. Vidíte ty okrouhlé listy? To je on! A nejvíce jich roste pod sušákem a na travnatých cestičkách. Vidíte, mohl by volit méně frekventované lokality, ale on se nacpe tam, kde po něm budu nejvíce šlapat. Je to prostě masochista!

dvojice 2

Sedíme na lavičce a já se vyhřívám a nechce se mi zvedat. Jsem líná. A tak fotím z lavičky. Přímo před sebou mám tuhle zvláštní dvojici. Zkusím udělat její záběr a vidím, že ta fotka nevypadá špatně. Slunce ….

kastan ve vecernim slunci.jpg

A když zakloním hlavu, dívám se do prosvětlené koruny ořechu. Ale fotka je slabý odvar pocitu z krásy, který zažívám.

kastan ve vecernim slunci zblizka

A ještě trochu více zblízka … a neděle pomalu končí … zuzi

a prosím vás, nevíte proč ten ořech nazývám kaštanem??? já teda nevím…

 Posted by at 20.07

  7 Responses to “Neděle”

 1. Vrah je zahradník. To ví každej. Ale zahradnice… ?

 2. Já to nevím 🙂

 3. tak chlapskej bramborák je k nakousnutí 🙂

 4. A Teo: Zahradnice? No, to prostě každej neví :o)
  ()Gomba nemýlím-li se … někdy je lepší nevědět :o)
  Ještěrka: syn odvezl všechno poživatelné na intr a zůstal mi nakonec jen on, tak už není…

 5. ááááááteď jsem zjistil, že jsem se zapomněl podepsat – [2] jsem faktický já.

 6. byl jsi identifikován a odhalen!

 7. Zuzi, Ty máš vážně představivost! Já tam ten mužský profil viděla až na druhý pohled, na ten první to byl pro mne bramboráček k sežrání. Mňam!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient