Kvě 202007
 

Bulvár pro intelektuály.

Čtu Lidovky. Ale kupuji jen páteční a sobotní. A někdy je ani celé nepřečtu. Je toho tam moc a já musím třeba sekat zahradu nebo plet.

Před několika týdny jsem zaznamenala novinku (doufám že novinku  :o)).  Dobře si na to vzpomínám: v první chvíli jsem totiž nevěřila tomu co čtu – jde o záběr z udělování cen Magnesia Litera…. Zástupce mladých a úspěšných spisovatelů Jaroslav Rudiš zase celou dobu pohazoval patkou a držel se kolem ramen se svým nakladatelem, takže oba vypadali jako Bolek a Lolek z kresleného seriálu. Zostřila jsem pozornost a dívám znovu, ano zřejmě nový seriál: PROPADLIŠTĚ Jany Machalické … to je tedy něco, vypadá to na inovovaný bulvár  – vyšší verze pro intelektuály, jehož terčem jsou oni sami, a ne ty naše české vyhoněné celebrity (mimochodem jedna z celebrit u nás nyní na smutečce  čistí v parku dlažbu – vyvolený Hans bez kozí bradky).

No tak hurá, konečně jsme se dočkali – po starších rubrikách Kuloáry (čti Ze společnosti) a Aplaus… Rajče… (čti In … Out …) tu máme opravdový bulvár pro nás fajnšmekry.  Seriál pokračuje. Jana Machalická se střídá s Ondřejem Horákem a pěkně do toho šijou po našem – po intelektuálsku. Včera měl OH na mušce i Pepu Vojtka a Aloise Hadamczíka. A co je vůbec nejlepší – někdy tam nechybí ani sex:

Po dlouhé době vznikla v České televizi kvalitní inscenace – Operace Silver A, která líčila poněkud nečítankově heydrichiádu. Část diváků ale naplnilo rozhořčení, včetně čtenáře LN. Prý exkluzivní restaurace, drahý chlast, ženské a příprava atentátu na Heydricha jako bokovka. I když jde o složité téma, i v tragické době se lidé chovali – jako lidé. Ať se to vlastencům líbí nebo ne, souložilo se i za protektorátu, jistě víc než v době míru.

No sice nevím, kde bere autorka toto zvláštní přesvědčení, ale o tom s ní nakonec můžeme polemizovat v diskusi. Jak se tak ale dívám, ani po měsíci k tomu nikdo nic neřekl, tak nevím… Musíme se všichni polepšit, dala jsem si to za úkol  :o)  zuzi

 

Zdroj vašeho poučení:

2x propadliště Jany Machalické:

Propadliště 1

Propadliště 2

2x propadliště Ondřeje Horáka:

Propadliště 3

Propadliště 4

         

 Posted by at 7.49

  27 Responses to “Opepřete jim to!”

 1. já si vždycky říkám – které zlo je menší – MF Dnes nebo Lidovky? MF Dnes má bohužel lepší fazónu…

 2. ahoj muris,já si vybrala Lidovky, protože mám ráda sobotní Orientaci a Danielu Iwashitu :o)

 3. Jana Machalická svoji pověst nezapře. Co vím, většina známých má názor na ni docela vyhraněný.
  A jako alternativu ke čtvrteční a sobotní MFD mám páteční HN, jdou často víc do hloubky než LN a magazín bývá čtivější. T.

 4. P.S.Není nad dobrý nadpis. Zvláště pokud rozostřeným zrakem rozhořčeně čtu: Bulvár pro intelektuály, oDepřete jim to! 🙂

 5. Lidi…já se na to tak 3/4 roku zpět vykašlala a jak je mi dobře :-))). Lidovky beze mě nezktachovaly, ani MFDnes a občas i v Právu jsem listovala…

 6. Tosk: S tím špatně přečteným nadpisem se ti to povedlo, teda mně :o) a zkusit jiné noviny, to bych musela ještě navíc při těch “svých”, ono se to nezdá, ale já jsem v novinách velká zpátečnice… co mi jen dalo úsilí, abych přestala kupovat Právo, bylo to tak blbý, že jsem to skoro vůbec nečetla a přesto to strašně dlouho “doznívalo” :o)
  Irena: To věřím, ale noviny patří k mým rituálním záležitostem, musela bych to nahradit něčím jiným … zatím nevím, je to jako pro kuřáka cigareta. Bez televize a rádia přežiju, ale novin se asi v dohledné době nevzdám .o)

 7. Tomu rozumín :-))),já se po ránu cíga a turečka také nehodlám vzdávat :-). Ale po tomhle rituálku mám stále dobrou náladu, nenervuju se, co to zase “na nás hrajou” a tak… pravda, zdraví to neprospívá stejně jako nervy pocuchané nějakým bláznivým novinářem…

 8. To máš fajn, žes objevila co na tebe zabírá … já jsem se naučila hned po probuzení se na něco těšit, někdy ale zapomenu na co, a tak musím usilovně přemýšlet :o)

 9. :-)))ono to sice zabírá, ale dlouho, předlouho :-). Každopádně si nehodlám kazit den hned po probuzení (u mě se nejedná o rána, to už víš). A ty jsi asi “dál” než já, protože mě po “ránu” přemýšlení móc bolí… au, au. Ne, to nelze…

 10. Propadliště je jen rozežvaněnější varianta Krausova “Odstřelu” v Blesku. A tohle všechno je věc poptávky a BleskuRychlé nabídky. Já mám takovou zkušenost, že pokud chci lidi zaujmout, musím je nadchnout, donutit k zamyšlení, dojmout nebo naštvat. To poslední mi jde ze všeho nelépe… a nejenom mně.

 11. Teo :-)))A nejmenuješ se náhodou Marek a nevyhodlili tě z Respektu :-)?

 12. A Teo, mohl bys mě teď dojmout? Moc bych to potřebovala. dík.

 13. Ireno,jsem-li Teo, nemohu být Marek. A ani nechci!

 14. zuzi,ano… mohl. Ale zrovna se mi nechce. No tak jsem tě alespoň naštval!

 15. Teo…děkuji za uklidnění… ale vylekala jsem se :-)))

 16. Co je to vlastně za kosa, ten Marek?

 17. Teo,právě jsem se rozhodla, že mé jméno bude MLČOCH :-).

 18. Mlčocha znám, ten má na netu stránky s projevy.
  A nenaštval jsi mne, byla jsem jen rozmarná!

 19. [18] Už nejsi? To se mi ulevilo…

 20. Ještě stále jsem! Ale né naštvaná ani rozmarná, je mi zrovna docela fajn. A někdo zvoní tak AHOJ!

 21. zuzi,[18] Miroslav Mlčoch? Jestli jo, hoď mi sem odkaz… slovo projevy by mi k němu “pasovaly” 🙂

 22. To je ale chucpe…Je třeba zabít Mlčocha !

 23. @ TeoRadikální řešení, ale spravedlivé! Konej!

 24. ???Jejda, kterýho Mlčocha? Slibuju, že už budu sdílná…

 25. Neboj, toho tvýho né, jen Zbyňďu …

 26. zuzi…… ale spadl mi šutrák ze srdce :-), fuj, to byla rána.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient