Kvě 072007
 

prosím …

Několik dnů mi z určitého důvodu pěkně prorůstá z nitra ven smutná až bezútěšná nálada. Léčím se z ní, nebo spíše zaháním ji, různě. Psaním blogu, zvýšeným poslechem hudby a křepčením kolem reproduktoru, a dnes, až přijde a odejde Saša (červené melírky) se chystám na nějakou fyzickou práci, abych odehnala ty dotírající myšlenky. No, stalo se totiž to co loni. Virtuální L.  měl svátek a opět jako bych pro něho v tyto dny neexistovala. A navíc dodneška neotevřel moji gratulaci zaslanou mu z www.postcad.cz. Loni takhle pohrdl náramkem ode mne (texty v blogu:  rozmezí konce listopadu a začátku prosince 2006) a nyní mým přáním… Nedovedu si představit, že bych se tak zachovala já … nevážila si dárku od blízké osoby, nerozumím tomu… proč se zase ke mně vracel ? Po čtyřech měsících odluky … no, mám co si zasloužím !

Na stolku vedle PC leží 3 vystřižené články z tisku na téma štěstí, chtěla jsem je dát dnes dohromady, ale už jsem docela unavená. Těším se do postele. Zatopila jsem si a mám nahoře v podkroví teplíčko a čerstvě povlečené peřiny, hm. Půjdu si za chvíli číst, ale ještě jsem Vás chtěla o něco poprosit, snad mně nedáte košem jako ten virtuální ignorant  :o) …

V tomhle odkazu najdete, kam pojedu letos na dovolenou. Mezitím mi ještě přibyl další týden… Podařilo se mi nadchnout dceru a chystáme se na podzim spolu na týden vyrazit jen tak s batohy a spacákem do krajiny v okolí kláštera Nový Dvůr. Termín už máme určený, cíle okrajově, ale bych byla ráda, kdyby to putování bylo spíš volné a pomalé … ale zpět…

V tom textíku o dovolené se zmiňuji, že se chystám na Letní školu knihy. Výsledkem kreativního snažení by měla být jednoduchá kniha, kterou si sami vyrobíme. Pomůcky a materiál pro jednotlivé dílny dostaneme … – a teď to přijde… cituji z e-mailu:

Jediné, co je lepší, když si připravíte sami, je text určený ke kaligrafickému přepisování. Nejvhodnější z hlediska času je mantra, poučení, kratší citát, báseň.

A to je ta věc, o kterou vás chci poprosit. Potěšilo by ne, kdybyste mi vy, známí i neznámí virtuální kamarádi nebo dokonce možná i trochu přátelé, vybrali navrhli našli právě tohle. Mantru, poučení, kratší citát nebo báseň pro mne. Přiznám se, že sama nevím co zvolit a byla bych potěšena, kdybych mohla na kaligrafický text použít něco darovaného od Vás. Osobního. Nedělám si iluze, že se nápady od Vás pohrnou, ale alespoň jeden by se hodil :o). Děkuji. Zuzi.

(nemusíte vkládat do komentářů, klidně do vzkazů, díky)   

 Posted by at 21.48

  18 Responses to “Poradíte mi?”

 1. mám pro tebe jednu mantru: OM MANI PEME HUNG – píšou, že její opakování rozpouští všechny rušivé emoce a má nedozírný význam; určitě se bude dát použít na tu tvou kaligrafii 🙂 ovšem jestli tedy není moc krátká 😉

 2. abych nezapomněla: je to mantra bodhisattvy Avalókitéšvary(Milující oči) a zdrojem je Wikipedie 🙂 to aby mě jako třeba někdo nezažaloval za zneužití autorských práv (i když ten bodhisattva už asi těžko)

 3. Děkuji ještěrko :o), jsi první “dárce” … píšu si :o)

 4. Já ti zuzi, asi moc nepomůžu. Zírám tady do toho už podruhé a nic mě nenapadá.. to víš, já mám hlavinku plnou “kravinek” :-).

 5. Konkrétní myšlenkunebo citát bych si doporučovat netroufl, ale osobně bych chvíli poležel ve Skácelovi nebo Holanovi? T.

 6. No mantra to není……ale poslední dobou si to dost často přeříkávám a pomáhá mi to: Stářím stromy sílí.

 7. Jojo, mě už tak citáty a tyhle věcičky poslední dobou nejdou… ale vždycky když mám hezkou chvilku, tak si řeknu: Keep it real 🙂

 8. Poslední dobousi vzpomínám na výrok Teilharda de Chardin: “Ve vesmíru má jedině fantastické naději stát se skutečniostí”.

 9. Děkuji,děkuji všem moc … ani jsem nečekala :o)… je to takové “na obě strany” vybrat jednu jedinou myšlenku, ale jak vidím, jde to. Díky.

 10. v cizích textech se nevyznám, neporadím, leda http://www.citaty.cz/.
  k tomu postcads: k podobným prefabrikovaným službám mám odpor a taky je nikdy neotevírám. tvůj l. buď žádné náramky nenosí, čili ho takové věci neberou, nebo nechce mít příliš osobní poznávací věc (na rozdíl od anonymního krámu z obchodu).
  ty tu ještě nemáš favicon? no toto.

 11. nebo text nějakého blízkého songu.

 12. brtník: díky za tipy, ale co je to favicon??? O něco jsem přišla? sem s tím, jestli je to nepostradatelné???
  mně ta přehlídka citátů od jiných moc moczajímá, ale nakonec si stejně budu muset vybrat za sebe …

 13. dnes zase ten článek o štěstí nenapíšu, frčí si to sem totiž aluminiový autíčko a já peču čokoládovek koláč :o)

 14. doufám, že na mě trochu čokoládovýho koláče zbyde… a když nezbyde, dám si alespoň horkou čokoládu 🙂

 15. zuzi, a co se týče faviconu, hledej zde 🙂 http://brtnik.bloguje.cz/ptakoviny

 16. Koláč zbyl, zvu tě, ale jsem z ruky :o), neva?? Když tak ho mám i zde, ale musíš si ho vygůglovat – brownies jeho jméno… dík za odkaz, to je na delší lokte, já tomu na první čtení moc nerozumím, ty ano?

 17. Ještě jednou díky!za vaše náměty, i za ty osobní, neveřejné, vrátím se k tomu tématu :o) brzy.

 18. však on ti brtník s tím poradí, a jak jsem koukala v komentářích u nového článku, stalo se tak 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient