Bře 172007
 

Udělej si sám – vtipná taška1

Každej má právo na svou malou depku, a já toho využila dopoledne. Umístila jsem na web článek nazvaný Život natvrdo a když jsem se vrátila z popoledního obřadu ve smutečce, smázla jsem ho. Byl smutný. A já se tím smutkem kochat nechci. Jsou i jiné radosti. A to, co ve mně dopoledne způsobilo paniku – synův úraz kdesi v Rychnově nad Kněžnou, se ukázalo nakonec ještě únosné. Stoupl poprvé na skateboard a natloukl si koleno. Punkce a ortéza a podezření na trhlinu v čéšce, ale je zatím mobilní a do škola jede. Ortéza se válí v koutě. Na tahu jsme dnes nebyly a právě vyrábím lapače snů. Toť dnes vše..

Návod na výrobu jednoduché tašky

Zdenina ji dostala k vánocům od dcery. Překvapila mě jednoduchost její výroby a hlavně VTIP, a tak jsem výrobek prostudovala a nakreslila návod a vydumala postup krok za krokem.

1.(uvedené rozměry jsou čisté, měřeno na hotovém výrobku, na švy si musíte přidat, nezapomeňte) Vystřihněte

2x čtverec o straně 30 cm (+ přídavky na švy) lícová látka + podšívka

dvě stejně dlouhé uši 30 x 2 cm (+ přídavky na švy).

Čtverce 2, jeden z vrchní hustší látky, držící fazónu a druhý čtverec z podšívkového materiálu (třeba saténu, předem vysrážet v horké vodě, pokud není podšívka syntetická). Ušít uši, mohou mít na prostředku navléknutý tunýlek na zesílení – na fotce trochu vidět. Pak příšít na rub podšívky kapsičku a oba čtverce lícem k sobě a vložit uši podle nákresu dovnitř, přistehnout a obšít po obvodu, ne do konce, dílo se musí obrátit. Obraťte na líc, rozžehlit a prošijte po obvodu cca 1,5 mm od kraje.

2

2. Dále nekreslím na obrázku pro zjednodušení uši, ty už jsou vyřešeny. Čtverec položte lícem nahoru a rohy dejte doprostřed k sobě, jako když vážete raneček. Máte čtvereček jako na nebepeklo, podšívkou nahoru.

3. Nyní sešijte k sobě ty čtyři švy a ne až do konce, cca 8 cm nechte volných, abyste se do tašky dostali :o). A pak už jen prošijete rohy a otočíte na líc. Mělo by to dopadnout jako na obrázku … tak je to jednoduché…

Taška může být vlastně libovolně velká, tahle na obrázku je ale taková jak ji popisuji. A ta ruka, co ji drží je synova.

nakres taska

Jestli to zkusíte, ozvěte se. Je to docela nezvyklé, jednoduché a efektní. A netradiční. Zuzi

 

 Posted by at 21.22

  10 Responses to “Snad to pochopíte&”

  1. Bezva taška 🙂 Škoda, že já jsem na šití úplně, ale úplně levá :((( Na tašky, taštičky a kabelky mám totiž úchylku 😉

  2. Já taky ráda kabelky. A co se týče šití, jsem na tom stejně jako ještěrka :o) Iv

  3. A tak jsme se tu sešly tři. S podezřením na úchylku na kabelky a taštičky. Já bych taštičku sice ušila, ale nemám čas a zvykla jsem si, že mi probné opravy na stroji šije maminka. To od té doby, co se mi stroj zadřel. Je lehké si zvyknout na něčí pomoc… a tak je stroj někde na půdě a stále nefunkční … Zuzi

  4. možná bych mohla zkusit prubnout kámoškou vyučenou krejčovou, jestli by mi jí náhodou nechtěla ušít, za nějakou úplatu 😉

  5. ještěrko,tak to zkus, ušít tu tašku je hračka, myslím si, že si ji kámoška ušije taky :o). myslím, že by byla hezká vícebarevná na léto třeba s motýly nebo s beruškami k jednobarevným úzkým šatům…

  6. zuzi, tak jsem jí poslala odkaz na tenhle článek, tak uvidím, co řekne 🙂

  7. jojo, nejdřív vyzkouším na nečisto na ještěrce a pak na ostro pro sebe hihihihihi 🙂 ale je pravda, že můžeme zkusit nějakou barevnou, což?

  8. ahoj J.+P.to jsem zvědavá na ta vaše dílka… těším se, i když je budete mít asi dříve než já… babička zlobí :o)

  9. …….Ahojky já studuju oděvní školu, ale tady toto prostě nechápu..:-D Srašne se mi ta kabelka líbí, ale nějak je to na mě moc složité.. Zkus tam dát prosím víc obrázků o postupu..:-)

  10. Zuzu, lépe to neumím a přesněji to nejde, přečti si prosím postup a udělej si ji v malém modelu. Není to opravdu nic složitého, věř mi. jen postupuj podle návodu. První pokus může být bez uší a bez kapsy, jen abys pochopila princip. Když se doí toho ponoříš, vůbec nepúochybuji, že to zvládneš! A pak se pochlub, budu čekat. dík.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient