Bře 112007
 

se snaživým Kornem

Ráda bych podotkla, že něco tak otřesného jako české předkolo Eurosongu jsem dlouho v televizi neviděla. Neseděla jsem u přijímače celou dobu, to by byla naprostá ztráta času. Ale neodolala jsem se na to občas juknout  :o). Byla to NUDA oblečená do blýskavého kabátu. Takový humbuk kolem takového … hovna. Promiňte, ale to citově zabarvené slovo vyjadřuje zcela  konkrétně a adekvátně moje prožitky  :o). Z téhle  přehlídky načančané prázdnoty vyčníval Kabát. Stále lepší a lepší rockový konzum. Mladí rebelové stárnou do starých pardálů a jsou vytříbenější  (zprvu jsem je nesnášela, no změnili se). Alespoň mně se docela líbí, i když to už snad je jakýsi rockový pop. Stává se z nich malá česká legenda jako z Olympiku, jenže Kabáti jsou fajn, nerozmělňují se a umí udělat silnou melodii a čím dál lepší texty. Nemohu si pomoct. Ten nemotora Špalek má ty svý pravďácký texty fakt čím dál lepší. Jsou lapidární, používají základní slova, žádné parádičky, ale on to prostě umí poskládat, naučil se to, klopotně k tomu dospěl přes ty všechny přeloňské hrůzy.  Snad mě neukamenujete, když ho přirovnám textově k Radúze. Něco jiného, ale stejný grif. Uvěřitelné texty s poučením. Stará známá slova,  ale ne staré známé klišé. Líbí se mi ta jejich rocková imidž. Ta rocková šablona. Mají to v krvi,  ty známé, zažité, stokrát opakované grify: hlavně co nejvíc rozkročené nohy, pravďácký výraz, kývavé pohyby hlavy, svižná chůze po pódiu a výrazná gesta frontmana. Mám pocit samozřejmosti, stejně jako u Vítkova kvarteta. Jsou s tím srostlí. Proč mi to u některých mladých kapel vadí … a tady je to úplně něco jiného? Oni to snad dělaj srdcem… i když pro peníze   :o). Jejich včerejší Malá dáma se mi líbila, textově i hudebně,  a nedovedla jsem si představit, že by z té bídy vyšel do Evropy někdo jiný než oni. Naštěstí se to podařilo   :o)…

A Helenka udělala jen dobře, že z toho marastu vycouvala předčasně….  ať je jaká chce  :o( –   :o)  Zuzi :o)

 Posted by at 4.37

  5 Responses to “Bídný Eurosong”

 1. Tak je to tak jak jsem si myslelaKdyz jsem se vcera divala na svedskou kvalifikaci, nasla sem s prekvapenim tu ceskou… Predpokladala jsem, ze to tak dopadle. Sranda je, ze jsem taky byla pohnuta o tom napsat clanek na blog. Jen ti chci rict pec na to, je to vsude stejne….

 2. Tak k tomu se musím vyjádřit! Kabáti jsou sračka. Jednoznačně. Jejich písničky jsou otřesné, texty ještě horší a vůbec nejhorší je ten inteligent, co je vede. Ten má v halvě taky pořádně nas…tláno. Eurosong jsem neviděla – tedy kromě té skvadry, co se má “ucházet” a to teda byla OSTUDA! Ani jedna dobrá písnička. Nic!

 3. Lenka: tak vida, nevybereš si… jsem zvědavá na ten výkvět v květnu :o)
  Muris: naše cesty se rozchází … na Kabáti mně teda nešahej :o)… neberu ti tvůj názor. Není to můj typ hudby, ale uznávám, že v tom v čem dělají jsou dobří. Vypracovali se. A uznávám i Karla Gotta :o)

 4. neviděl jsem, nerad celou tu eurověc (něco jak san remo a rvhp sopoty), a ty jména v programu… zírám že pro helenku to nebylo dost dobré, asi dostala avízo že nevyhraje. na čt pro změnu hron – jeho odporná šou je léta důvodem proč neplatím tv. kabáti neřeším, novější desky se mi asi nelíbí, ale neumřu u toho když to někde uslyším – na rozdíl od soudruha zmožka, kterého tu věčně hrají “na přání posluchaček”.
  zaregistroval jsem že zdejší p.r. “bloger” rubik – obdivovatel modern talking – jevil zájem o ten eurosong, hrozil jsem se že taková věc se tam cpe.
  tyto věci ale nevysílají kvůli mě, zásadně mi vadí, že nevysílají nic jiného.

 5. brtník:Tak
  Byla to fraška, přečetla jsem si dnes, že jim to fůra zpěváků a skupin odmítla účast. Ale byla jsem tentokrát zvědavá, jak se vytáhnou. Hrona se štítím, a tyhle a podobné šou mi přijdou strašně trapné, nekoukám na to, je mi z toho zle a bylo by mi i ze sebe :o) Některé obličeje už nemohu ani vidět. Ty jejich úlisné úsměvy. Už asi navždy. I kdyby začali třeba velmi moudře mluvit, já už jsem předpojatá Hron, Novotný, Bohdalová a nejvíce snad Šíp, to je můj antifavorit. Já rádio neposlouchám, takže vůbec nevím co se tam hraje. Nemám ráda hudební kulisu když jsem doma ani v práci. Ale o Zmožkovi se mi doslechlo, že se dal na křesťanské songy& myslím, jsem někde slyšela jeho vyznání&
  Rubic, mám dojem, že jsem jednou u něho byla a vůbec jsem nevěděla o koho jde. Ale prohlédla jsem si celou jeho obsáhlou fotogalerii, nějak mě to fascinovalo, že jsem nemohla přestat a jela jsem až do konce :o)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient