Bře 092007
 

Nádražka v Ústí nad Orlicínadrazka usti nad orlici

Odlehčuji téma. Vracím se k cestě do Ústí, zatím jen v krátkém seriálu o ústeckoorlické nádražce.

zde se toci holba

Zde se točí HOLBA, ryzí pivo z hor, jen nevím z jakých …

nadrazka usti nad orlici

Jako vždy, první moje cesta vede k výčepu. Dovoluji se – zde výčepního a číšníka v jedné osobě, zda-li by mu nevadilo focení jeho nádražky. Nevadilo, ale on na fotce být nechce, protože tam být nesmí, no prostě tam nemá co dělat … Potom se ptám silným hlasem hostů a také oni svolují. Je to jen taková formalita, myslím, že jsou z toho spíš pobaveni. Zásadně nenechávám hlasovat, to by je mohlo zviklat :o) Pak jim poděkuji a fotím.

nadrazka usti nad orlici

Ale opatrně, mám trochu obavu soustředit se na charakteristické hrabalovské hospodské pábitele (ač právě to mě láká nejvíc…) , abych nějakou neslízla. Přece jenom to nejsou žádní jelimánci a kromě toho mají v této již pokročilé době své vypito … a bedlivě mě sledují … jsem zpestření v jejich trudné samotě s pivem a televizí. … A v každé správné nádražce nesmí chybět osamělá popíjející a pokuřující žena. Zde také jedna taková sedí, a tak dávám zajedna.

nadrazka usti nad orlici

A také zapnutá televize. V rohu nahoře. Bez ní by to nebylo ono. Patří sem stejně jako osamělá pijanka a neformální výčepní. Slovo neformální má ale velmi volný význam. Tolik významů, kolik výčepních… Chrakteristická je pro ně bodrá veselost. Nerudného jsem ještě nepotkala. V žádné nádražce. Nebo, že by to bylo mým osobním kouzlem? I to je možné. Neznámá žena s fotoaparátem a prosbou na rtech … snažím se programově působit sexy a suverénně. Má to zde své opodstatnění … Když o nic nejde, tak mi to jde … :o) …. ale stejně si myslím, že ta veselost je uměle vyvolána konzumací piva …

jidelak

Sortiment tradiční, to co nám nejvíc chutná. Na tabuli Pepsi vlevo není čitelná první položka. Tipovala bych to na tlačenku! A vy?

Zde, v ústeckoorlické nádražce, mne zaujal docela příjemný interiér, navozující svým rudým obložením a čalouněním, v kombinaci s tmavým dřevem, atmosféru jakéhosi budoáru. Okna do oblouku, zelené ubrusy… docela by mi sem barevně pasovali myslivci. Ano, tak by se mi to líbilo. Plná nádražka myslivců v zeleném… Zuzi (a o ostatním zítra…)

 Posted by at 20.44

  2 Responses to “Zde se točí HOLBA!”

  1. Holbaje přece z hor jesenických, z Hanušovic, co nejsou daleko od Jablonného ani od Jeseníku. Prostě Nebelovský kraj, kde se pije Šerák. Někomu sice sedí víc jejich Zubr nebo Litovel, ale proti gustu.. T. Hezká reportáž.
    PS: ne že bych něco naznačoval, ale jsem zvědav na nového rekordmana (zatím 8883 🙂

  2. dík za poučení,já o vlku a vlka za dveřmi … :o) rozumíš mi?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient