Bře 062007
 

1.

Dnes mě bolí oči a chce se mi spát, tak jsem si vzpomněla … jednou jsem se o tom zmínila. Několik let (jen koncem roku  :o) jsem se intenzivně věnovala tvorbě vlastních novoročenek a sběru cizích.

novorocenky

Posílala jsem svoje PF  našim předním výtvarníkům, převážně grafikům a doufala, že mi pošlou svoje. Někteří, ale bylo jich málo, mi hned první rok přání opětovali, jiní odolávali třeba pět let. Nejvytrvalejší odpírač byl Kamil Lhoták a Slovák Albín Brunovský, ale nakonec stejně i oni poslali  :o). Tahle moje zábava skončila se sametovkou. Ne, že bych přestala tvořit vlastní Pfky, to ne, ale už jsem jich nedělala třeba 100 kusů (malovala jsem je ručně), ale jen 20 pro blízké známé…. Tak jsem jich pár vyndala ze šuplíku a vyfotila. Jména uvádět nebudu. Kdo se zajímá o tuhle oblast umění, pozná většinu autorů podle stylu sám, a kdo ne, tomu by jména stejně nic neřekla… snad až na Olbrama Zoubka, ten je po revoluci pěkně profláklý… kdo by ho neznal! Jeho novoročenky mám ráda. Jezdili jsme rádi na Vysočinu na Milovy. Před hotelem Devět Skal měl úžasné sousoší rekreantů. Pestrých jako papoušek. No něco, co se jen tak nevidí. Bylo to jiné než ti jeho vyčouhlí asketi, byli to socialističtí rekreanti ROH. Milovala jsem je. Bohužel nedávno jsem slyšela informaci, že je někam převezli. Nevíte kam? Že by se jim už na Vysočině nelíbilo a změnili rekreační oblast??? Nevěřím, určitě to byl únos!!! A to je nekorektní. Protestuji. 

novorocenka liesler

novorocenka liesler revers

Tahle PF je docela unikátní. Je možná poslední od Josefa Lieslera. Ale mám stejně dojem, že jen tak vyhrožoval. Zemřel v roce 2005, ve věku 93 let.

novorocenka zuzi

A tohle je jedna z mých novoročenek. Vybrala jsem pečlivě jednu jedinou neutrální …

Tak zas příští rok. Zuzi

 

A mimochodem … stále mě fascinuje, že největším hitem mého blogu je Len pomali a Kardinál… kdo by to řek´?!

 Posted by at 20.57

  8 Responses to “Šuflíky u Zuzi”

 1. objevila jsem ty sochy…teď plní svou estetickou funkci v Železné Rudě… inu, také hezké rekreační středisko
  http://www.czecot.com/cz/results/
  tiskova_zprava.php?id=5938

 2. 🙁 Mně nefungují ty odkazy a ani obrázky nevidím 🙁

 3. ááááááááááá už vidím, milé, žertovné, a jsi šikovná

 4. Pan Jan Schmid a Jana Synková měli pěkné PF (kresba je prý jeho koníček). A ač znám Libora Vojkůvku osobně netuším jestli dělal PF… Ale ty by mě opravdu zajímaly.

 5. Miluji Lieslera. Asi nejvíc Svatební košili, ale je jeden z mála, na co se dá dívat a neunaví mne to… 🙂 Ta novoročenka od něj je úžasná…

 6. Gomba: díky :o), a na ty odkazy a obrázky jsi byl asi netrpělivý, ne?!
  Irena: Jan Schmid z Ypsilonky si ilustruje knihy a také plakáty maloval sám, je to sympaťák, mám ho ráda. L. Vojkůvku znám jen z televize, zase opakují ty jeho sešlosti, kde ukazují i jeho obrázky. Je legrační, někam bych s ním klidně vyrazila na cesty, když mu teď toho jeho kumpána Hošnu zavřeli …
  SFD: Těší mě, že máš Lieslera rád, podívej na první fotečku, je tam od něho další PFka, zcela vlevo nahoře je trojice barevných PF, jeho je ta stylizovaná postava s ohnivými vlasy, vidíš?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient