Bře 032007
 

Tak vám povím, že ta včerejší eufórie nad zelenou amorfní knihovnou, která se vynořila z hlubin moře a vyhlíží svým okem do budoucnosti už je tatam. Ještě včera večer jsem podlehla náhlému nápadu a poslala do FUTURE SYSTEMS gratulaci, ale dnes je dnes a postarat se člověk musí… nemám pražádné radosti které by mě příští týden očekávaly. Dva dopisy v jeden den. První zve na přestupkovou komisi našeho městečka (to jak se hoši nenadále opili slivovicí … synův kamarád 2 dny na záchytce a syn jakžtakž se svými kily a výškou 190 cm zůstal v domácím ošetřování…) a další nečekaná pozvánka do školy: syn má kázeňské problémy na internátě a ve škole. No, pojedu tam asi ve čtvrtek, ale nic si od toho neslibuji. Mladej je jako vždy nad věcí! Každej si na něj zased! Doufám jen, že ho nevyloučí z internátu (má podmínku!), to by tak ještě scházelo…. Když si představím, že tu zahoustlou víkendovou atmosféru bych prožívala bez oddechu celý týden, mám obavy z budoucnosti. A to by mě nepomohly ani dvě zelené Národní knihovny …

Dnes jsem vařila, uklízela, prala a věšela prádlo, umývala nádobí a když jsem měla hotovo a chtěla jít na procházku, začalo pršet a leje doteď. Ono se řekne … neschovávej se když prší, ale na tyhle specialitky bych musela být bláznivě zamilovaná … abych pobíhala v tom nepříjemném dešti s větrem a byla šťastná jak je na světě krásně když ti voda crčí za krk, takže jsem si tentokrát raději sedla k novinám a časopisu.

A tak hlásím, že se dnes nic zvláštního nestalo. Smůla jen, že jsem nešla do lesa a neobjevila tam nějaké ptačí brko. Zítra chci od rána vyrábět na zkoušku lapače snů a tedy – zůstanou nedokončeny …

 

Slaná roláda 

To jsem dnes vařila, tedy pekla …

slana rolada

Lístové těsto kupované, vajíčko na potření těsta

 1. náplň: cca 15-20 Dg nakrájené šunky, 20 Dg plátkového sýra, 3 smažená vajíčka na cibulce, sáček zmražené zeleniny:  kukuřice, mrkev, hrášek
 2. náplň: cca 30-40 Dg syrové mleté maso (mlékem skropená strouhánka, sůl, česnek, pepř, vajíčko), upravený hustý špenátový protlak (na cibulce, česnek, sůl, pepř, případně zahustit jíškou)

Studená omáčka:  smícháme  zakysanou smetanu s bílým jogurtem, ochutíme  solí a pažitkou

Lístové těsto rozválíme, poklademe plátky šunky, sýra, rozprostřeme syrovou zeleninu a smažená vajíčka, zatočíme do rolky a potřeme vejcem.

V případě druhé náplně postupujeme obdobně. Rozválené těsto pokryjeme mletým masem, na něj špenát (ne všechen), zatočíme, pomažeme.

Pečeme na 150 °C cca 35 minut.

Podáváme teplé se studenou omáčkou. A je to dobré i když to vystydne.  :o) Zuzi

 

 

 Posted by at 20.44

  3 Responses to “Mám raději všední dny v týdnu, než sobotu”

 1. Zuzi, mě dny už dlouho splývají, nedělám rozdíly mezi všedními dny a víkendem. Ale za rok a půl mi to také začne.
  Netuším, jaké by Tvůj syn mohl mít kázeňské problémy,ale určitě to nebude tak horké, ne? Aspoň není šedým průměrem, jako ostatní. Vím, zlehčuji to, já jen, že jsem si vzpomněla na kázeňský přestupek své (nyní sedmnáctileté ) sestry, který se udál před rokem. Na ŠvP si nechala vyholit kus hlavy a číro, které takto vzniklo si obarvila do ruda. Své kamarádce pak pomáhla vytvořit dredy a ty cancoury dole jí opalovala zapalovačem. Měla z toho velkej prů..r a dvojku z chování. A to všechno proto, aby nebyla na jedno brdo z ostatními.
  A k té dobrotě, co jsi pekla, mohu jen dodat – mňam, mňam :o) Iv

 2. Zuzi,to na obrázku vpravo je obzvláště atraktivní! Jinak na východě taky prší a fučí, nebýt internetu tak ze zatmění nic není. No a kázní kupodivu taky bojuju, momentálně se čtyřletou princezničkou, která kudy chodí, tudy vykládá jak je krásná (v ruce kartáček, hřebínek, zrcátko a dětský fén) a veliká a že nemusí nikoho poslouchat. A neposlouchá.. T.

 3. Milá Iv, milý Tosku,děkuji vám za dálkovou podporu, to zahřeje i když je stále za oknem neveselo … ale neprší, a tak práce nepráce, jdu se vyvětrat ven.
  A ten závin se zeleninou je nejen hezčí, ale i dobřejší :o).
  Zdraví a přeje hezkou neděli (i když třeba trochu všední) Zuzi!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient