Úno 102007
 

Nevím jak jinde, ale u nás bylo dnes prostě nádherně. Zase tedy jarně, ale ono je čím dále tím více jarně, ne už tak jarně jako před týdnem, ale JARNĚJI. Rozumíte mi???

Dnes se mi nechtělo z postele, a tak jsem si přispávala, ale stejně jsem vstát nakonec musela. Ovšem dříve než jsem zamýšlela. Na desátou přišla Saša a dělaly jsme červené melírky. Po dvakrát se nepovedly, ale dnes donesla opravdovou tutovku – barva se nazývala Vášnivá červeň (předtím byla ohnivá a ještě předtím snad divoká?… už prostě nevím, jisté je, že už ale nedovedu odhadnout další marketingové nápady výrobců barev … snad to zamíří do oblasti sexu, jako nakonec všechno …).  Když se dělají melírky, barví se natřikrát. Poprvé vlasové odrosty základní barvou, potom se odbarví prameny a nakonec se odbarvené prameny obarví načerveno, ostříhá se a je hotovo. Mezitím se stříhá syn, pije čaj a káva a vaří se oběd (dnes čočka nakyselo s kuřecím buřtíkem a kyselou okurkou). Celý proces trval cca 3.5 hodiny a tentokrát všechno dopadlo k naší vzájemné spokojenosti. Mám vášnivé melírky a nový sestřih!

Mezitím mi přišla sms od kamaráda, že chytá u rybníku ryby, abych šla na vycházku kolem něho. No, měl trpělivost, na cestu jsem se vydala až o půl třetí. Známou cestou – kdo sleduje moje výlety ví kudy a kam … Ale nejdříve jsem vyfotografovala co je nového na zahradě.

cemerice

Rozkvetla čemeřice, na tom ale není nic tak zvláštního, ta kvete i ve sněhu. Ale u mne vykvetla právě teď.

jina kytka

Kytka, jejíž jméno jsem nezkoumala. Soudím, že má něco společného s pomněnkou a dovezla jsem ji z Rakouska, ze zahrady dcery.

listi se u nas palilo a palit bude!

U nás se prostě listí pálilo a pálit bude!

zase ten rybnik

Jsme u rybníka. V současnosti už se musí vždy stavět rybník tzv. obtočný, aby ho ryby mohly obeplout a nemusely do řeky skákat přes hráz, když se jim v rybníku nelíbí … Kamarád je vidět vzadu a o sloup má opřený prskolet. Seděl si tam na špalku a aby mu nebyla zima na zadek, dal si na to dřevo izolaci – suché rákosí. Kolem špalku bylo zapíchnuto šest stvolů rákosu. To prý jsou totemy za chycené a puštěné ryby – ulovil samé podměrečné. Je to dětina … s tím rákosím… Opodál měl ve vodě na mělčině posledního uloveného kapra lysého, prý si tam jen tak odpočívá než odpluje. Tak jsem si kapra vyfotografovala a on pak do něho šťouchl klacíkem a kapr skutečně naježil hřbet a odplul do hluboké vody. Zuzi

kapr lysy

Kapr lysý, nádherný, protože živý ….

 Posted by at 21.43

  2 Responses to “Co se děje na zahradě a u rybníka”

  1. to je ale nádhernej plot!!!!

  2. rendík, mně se líbí taky a dokud tady budu nic se s ním dělat nebude …

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient