Úno 012007
 

… a po sněhu ani památky

... a je po snehu

Byla jsem se podívat venku … za městem po sněhu ani památky a na zahradě roztávají jeho poslední zbytky – nejdéle leží cáry sněhu na místech , kde byly podél odházené cestičky sněhové hráze … jaký rozdíl oproti minulému týdnu … dnes bylo opět jarně. Teplo, a ve vzduchu to vonělo větrem nebo čím… Zatopila jsem, ten vlahý vítr mi docela vyfoukal dům a dnes budu spát v podkroví. Tak musím pořádně roztopit, tam nahoře je poněkud více chladno, proto si dávám pod sebe do postele péřovou deku. Jednu dolů, jednu nahoru. A mezi tím já v poctivé flanelové košili, té předválečné. No, není tak archaická, je socialistická, ale velmi kvalitní. Je z tlusťoučké heboučké naducané pleteniny vevnitř počesaná, teple oranžové barvy s kopretinkami…. Objevila jsem ji ještě v originálním balení když jsme likvidovali pozůstalost po tetě. Teta nakupovala do foroty o hodně více než stačila spotřebovat, a díky této její zálibě mám dvě teploučké noční košile. Je to lahoda v ní uléhat, je příjemná na těle a tak hřeje. Ráno jsem se chystala pod sprchu a přetahovala ji přes ramena … zavoněla mi. Vzpomněla jsem si, jak jsem ráda přikládala k obličeji košilky a měkká flanelová pyžamka svých dětí, když byly malé. To byla vůně!, jemná teplá člověčí vůně. A teď mi tak zavoněla i moje boční košile. Přišla jsem si trochu zvláštně a vzpomněla si na Jana, který nám kdysi v ášramu vykládal o lidské vůni… dospělí prý tak nevoní jako malé nevinné děti, záleží to na několika okolnostech. On sám znal jen jednu ženu, která voněla jemně, tak jako děcko. Povídal o tom se zvláštním zalíbením…

.. . a je po zime

Ale zapletla jsem se do vyprávění a chtěla jsem psát vlastně něco úplně jiného, a tak to nechám na jindy, na tohle se těžko navazuje… snad jen jeden postřeh: Je úplněk a světlá noc. Měsíc jako rybí oko a cítím ve vzduchu jaro. Ostatně v tomhle ročním období nikoli poprvé! Zuzi.

 Posted by at 21.18

  4 Responses to “Světlá noc”

 1. Ahoj Zuzi,
  to se sem hodí takovéhle popisy jak se ukládáš do postele? To by mohlo některým lidem navozovat různé nežádoucí myšlenky.
  Máš ale pěkné fotky, zvláště ta první.
  Přeji alespoň dobrou noc.
  M.

 2. Že by?Ahoj M.díky za přání,
  Tak flanelová košile a Zuzi v peřinovém dvojobalu navozuje v někom nepatřičné myšlenky? No, to už musí být pořádně tvrdá nátura, možná eskymák ne? Líbil by se mi takový, co umí akumulovat energii a přeměňovat ji na tepelnou, prostě takový zářič& na zimní období pro Zuzi ideální chlap!

 3. Ta první fotka je moc hezká.

 4. Díky, Vojtěchu :o)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient