Led 042007
 

… pod čarou ponoru nebo ztráty a nálezy???Dnes jsem totálně vycucnutá. Psychicky. Přišla jsem po osmnácté z práce a od té doby sedím, nebo vařím čaj, opékám kávu, teda opékám topinky a kávu vařím … cukroví baštím, Reflex čtu – ale jen lehce, vybírám si jen takové ty … plky. Byly dnes i světlé chvilky, ale ty stejně nevymazaly ani na chvíli z hlavy událost, kterou jsem se dopoledne dozvěděla od blízké osoby. Exekuce. Pokud to člověk vidí v televizi, nesoucítí samozřejmě tak, jako v případě spřízněné osoby (a jestli vůbec soucítí …) – ženy, která je v tom nevinně, relativně nevinně, ale … jistý takt mi brání rozepisovat se o té události blíže. Snad jen dva základní aspekty – sázení a půjčky v rodině. Stojí to prostě za starou belu… Ale dnes je to jak z hráze do rybníka a spadnout do problémů může každý…

A tak jen tak dneska jsem a občas mně myšlenky utečou za ní, jak to vyřešila, jestli našla konečně odvahu k ráznému manželskému řezu … naštěstí nějaké možnosti ještě má.

Jo, vzpomněla jsem si na své manželství … docela dlouho jsem se trápila a mé rozhodování bylo ovlivněno asi nejvíc i společným podnikáním ve specifické oblasti výtvarného řemesla, kde jsme se dostali až úplně nahoru. Nemyslím peněžně, myslím jinak. A pak už to prostě dál nešlo a já jsem se jednou rozhodla impulzivně během pěti minut k rozchodu a bylo to hotový. Naštěstí měl manžel chalupu po rodičích, takže ten rozchod byl dokonán okamžitě. … Už je to 7 nebo 8 let… nevím. Okamžitě jsem přestala marodit a během tří let jsem se úplně zbavila pylové alergie. Neměla jsem čas chodit na injekce a jednoho léta jsem si uvědomila, že mám pokoj, kde nic tu nic. Teď mám tedy zase občas nějaké drobné regrese, ale celkově se to nedá srovnat s dřívějším stavem. Ale stále je mi trochu líto té naší bývalé živnosti. Ale ta úleva je přece větší…

Také se vám určitě stává, že něco stále přemíláte, obracíte se všech stran a nejste si jisti… a pak někdy, zcela nečekaně, přijde … rozřešení nebo… jak to vnuknutí pojmenovat. Jen tak lehce, mimoděk a vy si uvědomíte to staré a stále platné … všechno zlé je pro něco dobré. Někdy to trvá několik let, než si ten fakt uvědomíte. Nelituji toho kroku, ale jsem jím asi dost poznamenána, když jsem si to slovo rozvedená dala do záhlaví …no, teď mě to právě napadlo!

Jo, ale ale ..  o čem jsem to vlastně chtěla psát? Píšu a navazuji a najednou … nit je v čudu. Možná jsem chtěla ještě napsat, že jsem tak … vybrakovaná, že se jen tak ploužím bytem a ani jsem dnes nezatopila. To bych totiž musela jít ven do kotelny a něco pro to udělat. Ale já stejně nezmrznu, mám v kuchyni pěkně nafajrovaný akumulačky a určitě se už klepou, kdy jim pustím žilou. Fukar půjde na plnej ceres, já si na ně sednu, přikryju si neprodyšně ale volně holé nožky prošívanou péřovou přikrývkou a budu si akumulovat teplo do sebe a do té peřiny. Dovedete si představit tonevýslovné blaho?  A budu tam sedět tak dlouho, až budu cítit, že už to dál nejde a pak se s tou vřelou peřinou přesunu na měkoučké kuchyňské kanapíčko a pokusím se usnout. Jo, k úplné dokonalosti ale ještě někdo schází. Pod tou peřinou. Ale všechno zlý je prý pro něco dobrý… Zuzi.

 Posted by at 21.02

  4 Responses to “Večer doma”

 1. You’ll realise one day
  That the grass is always greener on the other side
  The neighbour’s got a new car that you wanna drive
  And when time is running out you wanna stay alive
  We all live under the same sky
  We all will live, we all will die
  There is no wrong, there is no right
  The circle only has one side

 2. Děkuju ti, muris …

 3. Třeba to má na svědomí to úplňkové kolo na obloze, možná posvátkový útlum. Té duševní únavy, osamoceného zatápění a podivných snů je v poslední době nějak moc. Ale pak se můžou nečekaně sejít dvě tři drobná pohlazení od lidí, od kterých jsi to (už) nečekala, a zas to jde. Věřím, že dnes už je líp :-)). T.

 4. Tosku,díky za povzbuzení.Je to hloupé napsat, že jsem jak korouhvička ve větru a nemohu se ustálit, no je to tak. chybí mi ta “kotva”. milá pohlazení dají zapomenout zatím jen na chvíli, ale díky i za ty chvíle. obnova jde pomalu :o)))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient