Pro 302006
 

30.12.2006

Včera a dnes jsem šla, tam kam chodím nejraději a nejčastěji, prostě zatopené lomy fotím často, chodím za každého počasí a hledám nové pohledy.  Možná dobře, že jsem měla včera vybité baterky … dnes totiž bylo o mnoho lepší počasí, svítilo slunce a bylo namrzlo.

Poznámka: Lomy mají jména po svých původních majitelích nebo místu původu společnosti

lom 1 upr

Litičák starý– tato zimní fotka se sněhovým popraškem má svou variantou letní, myslím je zde ve fotoblogu, hledejte   :o)))

vlocka na ledu

Hezká prasklina v ledovém škraloupu, připomíná mi vločku nebo pavučinu, včera jsem ji zmiňovala

lom kde se tezi

Litičák nový – zde se těží

lom 2

Andruzák a)– dnes jsem hledala nové pohledy na tento lom, myslím se mi zadařilo

lom 2.1

Andruzák b)

lom 3 stopy

lom 3 upr

lom 3.2

Zvěřinov-Požáry – tento lom fotím nejčastěji a nacházet neobvyklá místa a neotřelé motivy není již tak snadné, ale přesto jsem dnes docela spokojená. Je-li krajina zasněžená, fotka bývá jednotvárná, tuhle kombinaci sněhového poprašku a prosluněné přírody ještě nemám. Fotky se mi zdají … veselé, barevné. Tento lom má dobré světlo, hladina není zarostlá žabincem, voda je relativně čistá. Vodu jsem nepřibarvovala !!!!! A tento lom je na prodej (avizovala jsem to už). No, nezamilovali jste se do něho??? Šest milionů a je váš. Zuzi

Ještě něco: kdy to bylo??? myslím 27.12.? Výlet k rybníku … nevěděla jsem jakému patčímu druhu patří hnízda vysoko v korunách bříz a  nedalo mi to a oslovila jsem na netu několik ornitologů a jeden se už ozval. Jedná se o prý o hnízdo Straky obecné.

Straka obecná hnízdí v dubnu až květnu jednou ročně. Hnízdo je velké, svrchu kryté mnohdy stříškou z větví, umístěné vysoko na stromech. Neuspořádané hnízdo je tvořeno z větví a klacíků, hnízdní kotlina je vytvořena z bláta a hlíny s vnitřním průměrem až 20 cm a hloubkou 15 cm. Tuto vystelou vrstvou větviček a navrch jemnou výstelkou travin, kořínků, vláken a chlupů.

Tak uvidíme, doplním to až se ozve ornitologická společnost a bude to natuty…. ? 

 

 Posted by at 15.14

  4 Responses to “Vycházka do oblasti zatopených lomů”

  1. Milá Zuzi,vím, že se opakuji, ale ty fotky jsou NÁDHERNÉ!

  2. Iv,děkuji ti, mám opravdu radost, že se ti líbí… a pochval .. těch není nikdy dost, je to pohlazení na dálku. DÍKY!!!!!

  3. dotazDobrý den, můžete mi, prosím Vás, napsat, v kterém místě se nachází výše vyfocené lomy? Děkuji Vám za odpověď. L. Vafková

  4. Bližší údaje – oblast Horka /Skuteč naleznete na webu knihovny Skuteč, Výlety, mimo uvedených odkazů v sekci můžete objevit i další místa zatopených lomů v okolí (Prosetín apod..)
    http://knihovna-skutec.cz…ch.html
    http://knihovna-skutec.cz…-2.html

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient