Pro 252006
 

Ježíšek na bloguje.cz Doteď to bylo: měla jsem vůči filmům trochu averzi… může za to televize. Nevím jak je to možné, ale kdykoli ji zapnu, skoro vždy se ozve sladkobolná hudba, která je provázena tím nejlidštějším mravoučným kázáním! Kdosi se smiřuje nebo navrací domů … známka amerického filmu… zjednodušuji, je to jen jeden aspekt – faktem ale zůstává, že kino nebylo mým koníčkem.

Ale nyní jsem se rozhodla studovat Jazykovou a literární kulturu, a tak musím dohánět. Ke zkouškám potřebuji všeobecný kulturní přehled, a to je i kino.

22.12. ráno jsem na Bloguje objevila vánoční soutěž s filmovou tématikou – přesně na mongoland.bloguje.cz. Tak jsem hned šla tam to omrknout, ačkoli o klubových filmech které nejsou v běžné distribuci nevím vůbec nic. Ale kolik věcí v životě je založeno na náhodě, na nepředvídaném  střetu… někdy prostě štěstí padne i na vola… a tak to bylo i se mnou!

V první soutěži jsem měla štěstí, všichni uživatelé ještě spali … ale stejně…  Zdánlivě těžká otázka pro toho, kdo na filmy nekouká – poznej podle fotky název filmu… Ale gůgl vyhledávač obrázků opět nezklamal! Hned na prvním místě jsem se napojila na http://mongoland.cz, a film MONGOLAND a bylo to jasné. Vyhrála jsem. Pro vyhlašovatele soutěže nečekané – vyhrál úplný filmový blb! A chce film!

Proto,  když jsem zaregistrovala, že následně vyhlásili soutěž další, už jsem se do toho moc nepletla, zvlášť když mi už nešlo vůbec nic vygůglovat … vrátila jsem se tam ale později a ono nic, jen další nápověda. Takže jsem zahodila všechny zábrany stranou a byl to comback!  A Skenbart (Iluze – film o vlacích) byl můj. Z toho poučení plyne, že …že neštěstí v lásce = štěstí ve hře,  stále platí!

Ještě malý dodatek: pro přátele dobrého kina:

www.bloguje.mongoland.cz  je doplněk webu www.mongoland.cz  a ten se zabývá netuctovými filmy zejména severské produkce, titulky k nim, a najdete zde i další potřebné informace včetně odkazů.   – Teď mě napadlo, neviděli jste tak před týdnem ten zajímavý dokument o islandských režisérech a filmech? Já zcela náhodou ano. Byl to vzrušující dokument.

A jaké filmy jsem vyhrála?

MONGOLAND 

Po půlročním pobytu v Anglii se Pia na Vánoce vrací domů do Stavangeru. Chce se setkat se svým (snad stále ještě) přítelem Kristofferem, který tam měl odletět s ní, ale v posledním okamžiku Piu zklamal. Když se dostane do Kristefferova bytu, čeká ji nepříjemné překvapení: Kristoffer zmizel, a nikdo neví, kde je.

Pia se při svém pátrání po Kristofferovi setkává s více či méně nespokojenými a zklamanými lidmi. Vegar nemůže spát a frustrovaný z jedné domnělé fyzické vady. Raper Gary je zklamaný z toho, že nejsou problémy, o kterých by mohl rapovat. Angličan Wayne přišel do Norska kvůli nenaplněné lásce. Kytarista Stian pracuje v zahradnictví, protože kvůli Kristofferovi se neuskutečnila smlouva na desku. Taky s jedním velmi zásadovým taxikářem. A dalšími.

Uprostřed toho všeho se objeví Vánoční skřítek a začnou se dít věci.

SKENBART  Iluze-film o vlacích 

Nic nemusí nutně být takové, jaké se zdá být.

Je 23. prosinec roku 1945. Ze Stockholmu vyjíždí rychlík, který staví až v Berlíně. V něm se sejdou různí lidé: uprchlíci z Pobaltí, které deportují ze Švédska, řádové sestry, které o ně pečují, dva postarší homosexuálové, manželka, její muž, který ji chce zavraždit, jeho milenka, repatriovaný voják, Santa Klaus, komisní průvodčí, a neúspěšný spisovatel, který odjíždí do Berlína, aby zde pomohl v budování nové Evropy. Nechce nic jiného než pomáhat, ale…

 Posted by at 21.13

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient