Zář 182006
 

Z českých novin a časopisů

Založila jsem protože noviny a časopisy jsou zboží krátkodobého použití a člověk se k nim vrací málokdy. Vlastně vůbec, vždyť se na nás valí neustále nové, čerstvé. Kupuji si noviny pravidelně. Ve čtvrtek Právo, Reflex. V pátek a sobotu Lidovky. A v pondělí mi nosí maminka prošlý Český rozhlas. Moc toho není, ale stejně to nestíhám přečíst všechno, dnes jsem dočítala sobotní Lidovky 16/9/06 a narazila jsem tam na toto:

 

Jana Koubková (jazzová zpěvačka a aktivistka): JUKEBOX – reakce na skladbu Marie Muldaur …

 Tu zpěvačku neznám, ale hodně mě zaujal její hlas, je to prvotní informace, kterou posluchač zaznamenává. A tenhle je pěkný, takový začouzený, má v sobě, jak my muzikanti říkáme, mrd.

 

A já říkám, že tenhle výraz neznám, je to pravděpodobně tím, že nejsem muzikant. Ale je výstižný a líbí se mi. Ovšem vím dopředu, že ho nikdy nepoužiju, je příliš … specifický a odborný.

 

Ale k tomu dalšímu bych měla co říci, pocit nirvány, blaženosti je mi znám …

 

David Lynch (režisér, narozen 1946): Dialog – úryvek o prospěšnosti meditace …

  … Snažím se propagovat myšlenku vzdělávání založeného na zkušenosti s totálním vědomím a poznáním. Lidstvo má tak obrovský potenciál a může dosáhnout osvícení, které je tak neskutečně nádherné ve své celistvosti. Potřebujete se ale naučit, jak se ponořit do nejhlubšího nitra, a objevit čisté nespoutané vědomí. Zažít blaženost. Když něco takového zažíváte, tak vědci zjistili, že je zapojený celý mozek, což nikdy není. Nazývají to holistickou zkušeností. Když jste osvíceni, tak mizí strach, úzkosti, deprese. Negativita nemůže žít ve světle sjednocení a to může přinést mír. Existuje vnitřní rovnováha, kterou nemůže narušit nic zvenčí. Když jste osvíceni, tak dosáhnete míru, lidé jsou šťastni a tvořiví. Ani si neumíte představit, jak by svět vypadal, kdyby to takhle fungovalo.

Jeho osobní zkušenost:

Ano. Blaženost. Nevěděl jsem, jaké to bude, když jsem začínal s meditací. Běhen meditace je vaše mysl ponořená dovnitř a tam je štěstí a můžete ho najít. Dostáváte se na hlubší a hlubší úroveň a zažíváte větší a větší blaženost. Vezme vás do míst, která vždy existovala a jen čekala na objevení. Zažívat nekonečno můžete jen jednu milisekundu a víte to, jakmile se vám to přihodí. Omlouvám se.

 Říká to hezky. Já jsem teď citlivější na takové věci, nejsem v pohodě a tak nějak si představuji, že sinusoida mého života se nachází právě úplně dole. Vztahy na kterých mi záleží jsou nenaplněny nebo rozmetány a čeho bych si asi  měla považovat a pěstovat  opomíjím, nejsem trpělivá, jsem roztěkaná.. Naštěstí mám svůj zlatý poklad: dceru a kamarády z mládí, z trampů. Jsou to pro mne vedle rodiny nejdůležitější osoby. Později už jsem taková přátelství nikdy nenavázala. Stále se stýkáme a letos dokonce 2x společná dovolená.A k té blaženosti. Chodila jsem moc let do ášrámu cvičit jógu. Ale nebyla jsem systematická, doma jsem tomu nikdy moc nedala, přesto i to málo mi jednou, když  už jsem to ani nečekala – po třech letech pokusů o meditaci, přichystalo překvapení a já zažívala pocit blaženosti. Ale nevyužila jsem příležitosti, abych tuto dovednost udržela… Pak jsem se do tohoto stavu dostala za pomoci přítelkyně Tapi, která mi nabídla pomoc s bolestí zad. Tapi je výjimečná žena, má v sobě netušené možnosti a schopnosti. Mám ji ráda. Lehla jsem si na břicho a tapi mi přejížděla rukama (asi) nad tělem (byla jsem oblečena) a volně jsem si s ní povídala. Netrvalo dlouho a uvedla mě do stavu absolutního štěstí. Zajímavé bylo, že jsem v tomto blaženém stavu s ní komunikovala a popisovala jí své pocity. Vznášela jsem se volně v prostředí jakoby mlžném, ale hustém, necítila jsem tělo a zažívala pocit rozplynutí a splynutí, sladkou blaženost…Pak bych jen tak trochu nakousla jinou oblast. Posledních několik let zažívám probuzení hadí síly , ale byla by to velmi intimní zpověď, tak to zde nikdy ventilovat nebudu. Ale je to velmi silné a návykové. A asi také trochu nebezpečné.Ale očistné.  Někdy je to tak masivní, že mě okamžitě začne bolet hlava.Dobrou noc.  Zuzi.

 Posted by at 21.24

  2 Responses to “Než to půjde do sběru”

 1. Zuzi máš recht taky nejsem vždy In ale ten pocit nekonečna je fakt reálnej a přeju Ti ho zažít já nemedituju nato se fakt velkej nervák ale říkám tomu malej dětskej zázrak ikdyž většinou jsem jak Atomová bomba

 2. nejsem vlkjenom si brouzdám
  jen tak
  ve flotile satelitů Galileo
  a říkám si :
  znamená rozvedená něco jako podvedená ?
  anebo je to kus
  života těžkého .. _:-)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient