Říj 232015
 

FESTIVAL VEŘEJNÉHO PROSTORU – Pojďte si užít ulici Nádražní bez aut a Veřejný prostor ve středu města užívaný bez omezení všudypřítomnými vozidly.
Polední část rožnovského Dne architektury měla uvolněnou atmosféru.  Slunce svítilo a veřejný piknik pod širým nebem a rozzářeným sluncem  tvrdila improvizovaná muzika. Podívali jsme se i na věž kostela a neformální setkání se zástupci města a s architekty doplnil pocitový plán Rožnova, ke kterému se mohli všichni piknikující i kolemjdoucí cíleně vyjádřit pomocí špendlíků s barevnými hlavičkami. Kdo chtěl, vyplnil dotazník na stejné téma: veřejný prostor ve městě.

A jdeme na fotky..

38

Poslední fotku před opuštěním polední části akce zařazuji na první místo. Ulice Nádražní před kostelem Všech svatých dnes patří piknikujícím Rožnovákům.

25

Už se to chystá, už se to richtuje… dobroty i rožnovská slepá mapa, prý pocitová… )

24PiknikvNdran

Hmmm, pomazánka a pšenično-žitný chleba, to se těším.. a různé slané a sladké koláče.. všechno ochutnáme a dáme si kávu. Celý den dnes trávíme ve městě a před piknikem jsme poobědvali pouze kapučíno a dortík v přilehlé cukrárně. Máime hlad jako 1000 medvědů, ale budeme decentní a budeme se v konzumaci držet zpátky.. ale máme v plánu ochutnat vše, co se tu nabízí…

21

Mezitím se i vyfotíme s naší novou kamarádkou

32

Zahájení poledního pikniku. Odleva Henkai architekti, místostarostka Rožnova Kristýna Kosová a zastupitel za lidovce Jaromír Koryčanský nás vyvede na věž kostela, až úplně nahoru.

33

Stejná sestava, ještě se řeční, ale za chvíli už to vypukne…

29

Slepý plán Rožnova a kam zapíchneme svoje špendlíky?? Rozhodně nám je dobře na novém hřbitově a na náměstí. A nemáme rádi tu odpornou halu stavebnin coop, kazící nám výhled z okna kuchyně a obýváku… Později se díváme, jak to vypadá na hřbitově a světe div se! Nejsme sami, kdo to tam má rád!

26

Piknikujerme a užíváme si krásného dne..

27

Pohoda, všichni si to na Nádražní užíváme..

30

Zahrát a zazpívat přišel písničkář Chris Coleman. Muzikant původem z americké Minnesoty žije v Rožnově pod Radhoštěm a působí ve folkové kapele Mosskin, mluví už česky, ale zpívá anglicky

31

Má pěkný boty..

35

Tohle je o moc lepší. Lidoví muzikanti nás rozparádili a navodili tu správnou valašskou atmošku. Ten vlevo v černým je architekt, v zelený mikině primáš.

36

Miláček je na vrcholu blaha a natáčí. Ej bože bože, jak je nám tu při vínečku dobře.. a Něbolo by od veci, dát si teraz dvoudeci. Dvoudeci aj deci něbolo by od veci…

Více písní zde: (je to perfektní, my ty hity sjíždíme pořád…)

43

Střih a jsme na věži u zvonů.

42

Vidíme rožnovské náměstí, Jurkovičovu rozhlednu a Radhošť

41

a jedem dál … sanktusová věžička kostela Všech svatých

40

a od věžičky doprava.. nová křížová cesta na zahradě kostela, Zámeček -Fassmannova vila (významný rožnovský podnikatel přelomu 19. a 20. století Jan F., jenž provozoval rodinnou rožnovskou papírnu a pivovar, je postavena v secesním slohu), znárodněna 48, po sametovce vrácena i s papírnami. Rekonstrukce byla přerušena, před časem jsem objevila, že je vila na prodej, v pozadí základka

39

a ještě víc doprava a díváme se na Nádražní ulici a architektonický piknik

37

Architektonické poledne s věží kostela

34

Momentka z ulice

28

Že se tu dnes lze dobře, vydatně a zdarma občerstvit se rychle roznese i mezi místními bezdomovci posedávajícími obvykle na Masarykově náměstí..

22

V Rožnově je dobře a architektura táhne.. mysleli jsme si, že pána a paní na obrázku architektura moc nebaví, spíš ten piknik a ryc! pán se objevil i na večerní industriální architektuře. A nebyl zklamán! Malé občerstvení bylo i tam!

23

Tak vypadá štěstí… den ztrávený s architekty a architekturou nás nadchnul! Tak zase příště!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient