Čvn 012021
 

sice jsme zase skončili “jen” za humny, ale tý radosti!!!

V sobotu se po poledni začalo vyjasňovat, a tak jsme si sbalili buřty, chleba, mobily a vyrazili na túru. Kam jinam než do Podskaly, ale vyštudovala jsem to trochu jinak. Konečně jsem se chtěla podívat na rybník u Skutíčka a ukázat miláčkovi cestu údolím Žejbra. A pak standard… sejít lesem u Vrbaťáku podél chat do údolí, posedět u podskalského Kostela sv. Vrbaty a zpět jinudy. Vyšlápnout ten krpál do Skaly a nějak to podél lesa a mezi poli vzít zase do Skutíčka a po silnici domů. A tak se stalo, jenže… hned zkraje nastaly problémy. Miláček problémy nemá rád a navíc si vzal na zkoušku na túru nové Prestiže. U rybníka byla velká mokřina a nekosená louka. Statečně jsme se prodírali a já začala zpívat, protože jsem se obávala nebezpečí vyplašení zalehnuté zvěře. Právem. Naštěstí se jednalo pouze o zvěř srnčí. Ale stejně to vybouchlo a cestu podél Žejbra jsem musela zrušit a šlo se lesem, protože je to jistota. Tak nějak jsme spolu moc nekonverzovali, ale vše se podařilo srovnat na lavičce v Podskalí, kde nás načapal vždy dobře naladěný kamarád cyklista Martin. Miláček si postěžoval kudy ho tahám s novejma prestižema, ale Martin boty správně pochválil, že jsou nejlepší na světě a něco musí vydržet. Tak to bylo zase dobrý a šlo se dál. Nedrželi jsme se striktně turistických značek a malý účelový oheň jsme založili mezi lesem a polem. Počkali až dohoří a zadusili drnem. Ve Skutíčku na návsi jsme si odpočinuli a po cca 13,5 km jsme došli domů.

https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=15.9683805&y=49.8580559&z=14&l=0&rc=9k1BHxWcaKen5goGdwU5RM3u5fchhqOgiFdU1hIHeQ15t2gx0hKS5nN3YXh9-3C4jPOdum&rs=base&rs=stre&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=pubt&rs=base&ri=2218106&ri=5183859&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=15228896&ri=2218106&mrp=%7B%22c%22%3A131%7D&xc=%5B%5D

Šipkou je označeno místo opíkání buřtů

Fotky jdou rozkliknout, ten bod je vlevo u kraje trochu nahoře, musíte na to citem..

 Posted by at 20.00

  8 Responses to “Zážitkový výlet do Podskaly”

 1. Tak to jste měli štěstí.
  Já v sobotu asi pětkrát zmoknul.
  Na tento víkend už to vypadá líp!!
  Že bych si taky vzal do cyklobrašny špekáčky?:-))

 2. Saule, tak to je nemilé, ale neodstonal jsi to, to by ses zmínil… jó kolo to je pro drsňáky, na to já nemám už kapacitu. – Buřty jsou fajn, ale musíš na tajňačku, aby se někdo nepohoršil a nezavolal orgány. S ohněm si neradno zahrávat!!… U nás už dlouho nepršelo, mám oba sudy pod okapem prázdné. Tak snad o víkendu??

 3. Tak snad o víkendu??

  Tak máš sudy plný, že jo? 🙂
  Chytlo mne to ve 4 v čekárně ve Vrbatovým Kostelci, kdy už jsem čekal na vlak.
  Hezkej slejvák.
  A v Pardubicích neotevřeli mou kultovní nadrazku, to je těžká rána!!
  Ale už jsem našel alternativu:-)

 4. Já se utrhla a nechala jsem se odvést do Proseče, měla jsem několik supertipů od G. na neznámé lokality! Byl to masakr, ani jsem všechno nenašla, ale pak se začalo mračit a tak jsem přerušila hledání a pospíchala do Proseče na autobus! Uštvaná jak srna jsem měla obrovskou kliku, že jsem přišla dřív a chytla vyhlídkový autobus do Chrasti přes Nové Hrady, Luži, Hroubovice, v Chrasti u vlakáče jsem zůstala sedět na svým a zaplatila si to do Skutče. Hodinu a půl jsme jeli skoro sami a nejdřív na sebe křičeli přes půl autobusu a pak jsem si sedla vedle něj a celou cestu jsme si povídali. Neuvěřitelně jsme se vzájemně obohatili. Probírali jsme různé praktické věci, kovid a došlo i na životní mota. Zvláštní výlet!!!
  A tys byl tak blízko, Saule. Ve Vrbaťáku, no to je bomba. V Maštalích nakonec jen krápalo, autobusák co to celej den brázdí, říkal, že v Chrasti to byl pěknej slejvák, a poradil mi, jak si mám porichtovat dva sudy za sebou, aby se naplnily oba. Já to dělala zatím růčo s kýblem, když byl naplněn jeden. A tak to také dopadlo. Mám plnej jen jeden sud. Pak začala voda nekontrolovaně přetékat! Zítra to pořeším, no to bude něco jako jednoduchý stroj, jo, jestli to zvládnu, tak budu dobrá!!

  • tak to jsme se v Proseči minuli jen o chvíli.
   Já včera jel Svitavy-Polička-Budislav-Zderaz-Proseč-Skuteč-Vrbatův K.
   Vlastně všude už jsem před tím někdy byl, ale ne vždycky na kole.
   Ještě jsem trochu bloudil, tak mám za včerejšek našlápnuto rovných 90 km a dnes je ze mne invalida.
   A to jsem měl štěstí, že mne vzal na výluce v Chrudimi do autobusu s kolem, jinak bych to musel ještě došlapat do Pardubic, no, nebylo by to poprvé.
   Budu se muset začít trochu šetřit, už jsem přece jen starší pán:-)
   Ale je tam u vás hezky…
   Kruci, ale o tu pardubickou nádražku mám starost.
   To je vždy takové světlo na konci tunelu a tentokrát nic.
   Nechceš sepsat nějakou petici? 🙂

 5. Tak jsi měl taky štěstí, myslím na tu dopravu, stejně jako já. Kdybych se zdržela 14 km bych musela šlapat, nevím jestli bych si troufla jít na stopa, už se skoro vůbec nestopuje… a měla bych strach. Dnes jsem v klidu, taky toho mám po včerejšku dost. Pardubky… myslíš tuhle nádražku (2007),
  http://rozvedena.blokuje.cz/550526-nadrazky-mizejici-svet-skrytych-lidskych-zakouti-php

  nebo ještě tu starší??? Já mám nádražky ráda, takový ty socialistický, ale poslední dobou jsem na žádnou kloudnou nenarazila. Ale já teď sedím doma a courám jen v okolí. V Chrudimi je dobrá nádražka, ještě se drží!!! Já se do Pardubic míchat nebudu a už taky na takový intervence nemám koule. Vyplejtvala jsem to na ty idiotský sousedy… a pořád není konec!!!

  • Jó a ještě něco… dnes jsem objevila v obou podkoleních, v každé jedno klíště. To větší se nechtělo pustit klasickou metodou – ošoupat ho jarem na vatě, musel nastoupit sofisdtikovanější nástroj – pinzeta, druhé bylo tak maličké, že jsem ho ani neviděla, ale stačilo přejet jarem tam a zpět a bylo na vatě. Prý existuje novinka – zmrazovací sprej. Zmrazí, usmrtí a vydezinfikuje v jedné operaci. Musím se podívat jestli se i samo pustí tím šokem..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient