Říj 232012
 

Kaleidoskop posledních dní

Ve vetešnictví v Bad Ischlu jsem si koupila starou krásnou poctivou kabelku s nevšedními detaily, kterou lze označit slovem vintage.

Špatná sezóna… tohle nadnormativní množství skořápek znamená pouze 3 kg vyloupaných ořechů!

Dostala jsem dárek od pana Otakara Duška;  je to katalog té slavné letošní výstavy, kde byl pasován na mistra světa v medailích.

Můj kabát z druhé ruky za 190 Kč v barvě khaki. Je nad kolena a s vysokými černými holínkami mne zdobí.  Tento typ pláště je velmi zrádný. Stačí vzít nevhodné doplňky a působí jako pracovní oděv. V každém případě poutá pozornost.

Stydne. Skvělý kávový dezert s karamelovou polevou. Zkrátka mám období domácího vaření

Mlžno. Chaloupka Františka Bílka v Chýnově

Zákoutí zahrady u chaloupky. Kde nic tu nic a jak je to krásné.

Zákoutí zámecké zahrady v Chýnově

Hřbitov v Chýnově

Se strejdou znázorňujeme detaily hlavic zábradlí dole a nahoře

Rapsódie in blue! Opět po čase na místě, kde se zastavil čas…

Z Chýnova jsem si přivezla na památku dvě houby, co se nezkazí

Dostala jsem medvídka. Tak jsem ho vyfotila s houbami. Plyšáka jsem nedostala mnoho let, proto mám z něho radost.

Dnes jsem si vzala dovolenou a vyrazila jsem na houby. Letos poprvé a asi naposledy. Našla jsem hodně hub, které jsem celé odpoledne zpracovávala. Co šlo, nasušila jsem; uvařila  houbové lečo, gratinované brambory s houbami, houbové karbanátky a asi 10 klobouků růžovek a bedel zítra osmažím. Už jsem vám říkala, že jediný televizní pořad o vaření co byl, je a bude podle mýho gusta je na Primě Vaří táta. Shlédla jsem náhodou a již nevynechávám. Jednoduché domácí vaření z dostupných surovin, žádné experimenty a excesy. Gratinované brambory a karbanátky jsou podle jeho receptu. Zkrátka vařím podle táty.

Jsou vynikající, šťavnaté a chutné

Zapečené brambory s houbami podle táty jsem ještě neochutnala, ale věřím tomu!

 Posted by at 18.11

  6 Responses to “Z mého života”

  1. Zuzi, právě si s dětmi prohlížíme tvůj blog. A máš pravdu, ten kabát je zrádný. Pejsek si mumlal: Bubák, bubák, docela obyčejný bubáček, ale já se ho bát nebudu.
    Ale ten medvídek s houbami je prý roztomilej a hezkej, s dovolením si jej zkopírujem.

    • Ahoj všem! Ano, kabát je na hraně, ale já to ustojím! Samozřejmě si stahujte co chcete, já na tom nelpím a jsem spíš poctěna.

  2. Jakýpak zrádný? V tom hacafraku určitě své spoluobčany zaujmeš. A když zahřeje, nezabýval bych se ani moc doplňky, i když filcové válenky by byly jistě praktické. bz

  3. To je všechno moc hezký!!

    Krásně se to čte a prohlíží.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz