Pro 122012
 

předvánočněTo se to letos vyvrbilo! Takových tušených vánoc a předvánoc bych se ještě donedávna nenadála. V práci máme stav ohrožení. Jednak dobíráme starou dovolenou a do toho začala kolegyně marodit. Takže sloužíme místo ve třech v jedné. Je to docela šichta obsluhovat dvě oddělení naráz, v přízemí,  i patře. Dnes jsem byla z toho stresu jednou nevlídná. Jenom jednou, fakt. Rozčílila mne apatie studentky, která neuměla vyhledávat v katalogu a trpně očekávala, zda jí knihy z jejího seznamu vyštrachám z regálů sama, a já měla našlápnuto zrovna nahoru, kde na mě čekala horda dětí. Podivila jsem se, že nezná to, co učím už druháky, rychle jsem jí dala instrukci vyhledávání a oznámila, že se vrátím hned jak to bude možný. Zmizela… Hmm, bez špetky snahy. Pak mě to mrzelo, že jsem se neovládla.

Předvánoční čas opravdu nestrávím přílišnými přípravami. Nezbývá mi na to čas a ani energie. V práci jedeme na doraz a doma bojuji se zimou a sněhem.  Zimu nemám ráda, jedině snad jako předzvěst jara, mého nejoblíbenějšího ročního období. Přežívám zimu jen s myšlenkou na jaro.

Loni jsem trávila vánoce a silvestra sama a není to vůbec nic veselého. A vlastně si ani na detaily toho mého „slavení“ nevzpomínám. Zapadlo to jako šutr do vody, a nezůstalo nic, jen trpký pocit osamění. Letos to bude jiné. Jsem docela natěšená. Snad do toho nevpadne ten avizovaný konec světa. Nikdo se na něho nechystá a také guru Dušek nás chlácholí. Na tyhle konce světa jsem zvyklá. Můj bývalý manžel nás vizemi konce několikrát strašil. Když mu to nevyšlo, nic si z toho nedělal. Vzpomínám si, že moje děti byly z těch jeho proroctví hodně vystrašené.

 

 Posted by at 20.20

  11 Responses to “V závěji”

 1. Zuzi, koukám, že je to s vybíráním dovolené všudé stejné. A my „poctivci“, co už jsme dávno vyčerpali dovolenou během roku, se teď můžeme strhnou. 🙂
  I Verča má ze všech těch řečí o konci světa divoké sny, naštěstí ji trochu uklidnil jakýsi televizní výstup pana Grygara, guru Duška jí raději pouštět nebudu, to by se zase mohlo zvrhnout úplně jiným směrem.
  Šťastný a veselý konec roku (konec světa :-)))

 2. Ahoj Evi, dnes jsem se opravdu skoro strhla, ale ještě se držím a domů dojdu! Děkuji za přání, nebudu se loučit a popřeji ti až po prvním termínu!

 3. Koukám, že jsi v té závěji nějak uvízla na delší dobu… Abys ještě vůbec vyjevila nějaké poselství – než přijde ten konec.

 4. Jojo, to jsi trefil, nemohu se vyhrabat, pořád nějaké předvánoční akce a tento týden to vrcholí, mám dvě večerní besedy a 3 obřady. A nejraději ze všeho bych se lehce připravovala na vánoční svátky, a navázala tak plynule na víkendové dny, kdy jsme se hezky doma předvánočně ladili a naplnili všechno vánoční cukroví. S kým víš. :).

 5. Dnes ráno mi mimochodem říkal jeden klient, že proběhlo médii, že papež konec světa odvolal. Takže se nevzrušuji a poselství nechystám, když tak později, k Novému roku :))).

 6. Aha, tak to ti tu radost udělám a něco BUDE, a dnes už možná i něco vyvěsím na blog :).

 7. Jojo, už to bude, už jsem skoro vyhrabaná 🙂

 8. .. asi už ne v závěji, ale u ledu nebo spíš v ledu. Uvažuju o vytočení tísťové linky.

 9. Ještě počkej, Dej mi čas do zítra. Dík.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz