Kvě 262021
 

a to se Ztohovňákům nepovedlo, do pytle!!

Řepka je malebná, ale umělcům nové doby je to málo. Musí ji zprznit, aby tomu dodali novou hodnotu
Krajina pod Řípem a “kolo v řepce”. Útvar je zvolen co nejjednodušší, aby to vysekat nedalo moc práce, ale aby měl patřičnou vypovídací hodnotu. To se povedlo. Je to Pacman! / foto Blesk
Po dramatické odmlce jednoho nebo dvou dní, aby se to začalo mezi lidma vařit, se k umělecké instalaci přihlásila delší dobu spící skupina Ztohoven (jejich poslední akcí byly červené trenýrky??). Tahle fotka tvůrců je ještě lepší než jejich dílo / foto Ztohoven / rozklikni

Jenže stalo se co nikdo nečekal. Tuhle partičku během pár hodin absolutně převálcoval Dominik Feri a jeho provalený sexuální chtíč spojený z orálním ponižováním žen pohrdavými slovy a nerespektováním jejich odmítnutí pohlavního styku. Tak to je! Feri je nejvíc. Feri vyhrál nad řepkou a kdo si dnes vzpomene na armádu umělců ve žlutých montérkách a žlutých mikinách. Muselo to stát dost peněz, příprava, pracovní prostředky a tak… Jistě to byla i makačka, a takhle blbě to nakonec dopadlo.. Ach jo, Každý umění něco stojí, ale tohle doplatilo na špatnou logistiku. Snad to vyčíslení kolem 300 000 škody nebudou muset platit a obhájí svůj kolektivní landart a jeho nezbytnost pro kulturní růst lidstva a současně i protest proti establišmentu (rozuměj Babišovi).—– Ale nebude trvat dlouho a Dominik Feri také pomine. Možná se z něho stane vhodná figurka do Prostřena nebo do Výměny manželek (to by mu slušelo líp) nebo dostane nějaký teplý místečko, až se to uklidní. Teď je volno ve Finsku, ale jemu by spíš pasovalo něco fakt ještě teplejšího, blíž k rovníku, vzhledem k jeho výrazné fyziognomii. Jak to jen dopadne?! Tipnete si??? Jedno je ale jistý. Za rok za dva je tu zas. Návraty a restarty jsou dnes v kurzu a doba zapomnění se čím dál víc zkracuje (ODS, Hašek, Vojtěch… ). Asi jsme už z tý zmutovaný stravy čím dál tím hloupější… A co jíte vy??

  11 Responses to “Umění je dnes obchod, jen je potřeba tu reklamu dobře načasovat”

 1. No vidíš, a já myslel, že je to poselství mimozemšťanů.
  Teď Babišovi nezbyde, než si podpálit Agrofert, stejně jak demonstrativně spálil své červené ztohovenské trenýrky ten náš hradní dinosaurus.
  No a Feriho myslím trochu rozmazlily ty naše české čubičky samy.
  On přece Jarek už kdysi pěl:
  “černocha z Maroka anebo z Mali
  má milá rozmilá brzy se spálí…”
  No ale jak říkal už Franta Kocourek “furt se něco děje”
  A tak to je dobré, tak to má být.
  Což se tuším taky něčí citace:-)

 2. Jasně, umění není zadarmo, ale sochař si taky musí nejdřív koupit šutr, kladivo a majzlík a pak teprve může výtvor prodávat… Tak doufám, že Zhohovňáci nebudou srabi.
  Pokud jde o Feriho, pak je to jeho chyba, že orálně prováděl ponižování místo uspokojování.

 3. Jo, teď letí Feri, po “100hovňácích haha” ani vidu ani slechu. To červený trenky měli jinak ošetřený a navíc ještě jeden z těch co tam s trenkama lezli, tragicky zahynul. S tím nikdo nepočítal, ale taky se to počítá (želbohu..). Myslím, že o Feriho se bát nemusíme, orálně neorálně :), už je zkušený matador a má styky. Nepůjde někam TŘEBA učit? Nebo do šlechtických služeb?

  • Feri by teď mohl predvést nějaké to politické gesto, či heslo
   Třeba to lehce upravené Grossovo:
   “Myslel jsem to upřímně ”
   Což je vlastně i pravda.:-)
   Tak Standa už to veřejné sebezpytováni má za sebou, dobře že to stihnul a byl opravdu upřímný.
   Feri možná opravdu z té vody, co se vaří na každé prase, ještě ve zdraví někdy později vyleze a bude se ve zdraví politicky a společensky angažovat a producírovat vesele dál.
   Ale to je zase jen obrázek celé společnosti, která mu to dovolí.
   Zatím má, zdá se, po ftákách.
   Tedy aspoň ten jeho, zvyklý na svůj standart výběru zobáni:-0)

   • Tak to máme Saule tak nějak podobně. Též jsme si připomenuli Standu a jak to tehdy bylo ještě takové pionýrské a národ se zhrozil, kde na to vzal… ale doba pokročila a nepsaný morální kodex je odsunut někam na smetiště. Hlavní je dostat se k lizu a dokud to jde rychle si nahospodařit, než bude pozdě… a nikdo se tomu už moc nediví a začíná to být takovým obecným koloritem. Kdo nekrade okrádá svou rodinu platí ještě víc a odhalení stíhá odhalení a každý den je něco nového a staré hříchy hned nebo časem vyšumí. Nevím proč ale myslím si, že Feri je v klidu. Jen na chvíli zalezl.

    • Tak ono to u Standy nebylo až tak “čestné pionýrské” doznání.
     Prostě za ním přišla ta hubená paní s kosou.
     Tam se to už moc okecat nedá, ale dalo se aspoň navenek zatloukat, zatloukat..
     Ale aspoň v těch posledních chvílích se k tomu Gross postavíl jako chlap.
     Feri jen schoval feriho a utekl:-)

 4. Saule, jsi prostě romantik!!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient