Bře 022018
 

čekám na pošťáka

 

 

Nastydla jsem, asi ve středu, kdy jsem se potulovala po zmrzlé Moravské Třebové. Naštěstí jen kýchám a z nosu jde voda. Ty nepříjemné pocity provází slabá horečka, celková únava a mírná leč neustálá bolest hlavy. Spíš pobolívání. Když na hlavu nemyslím, nesoustředím se na ni, skoro o tom nevím.

Před chvílí jsem vstala, protože jeden z nás musí být připraven na příjezd pošťačky. Čekáme dva balíky, každý z nás jeden a je lepší se trochu omezit než po pro ně kolektivně zajít na poštu. Tam je vydají jen adresátovi a nepomůže mu ani občanka toho druhého. Marné se čílit, tak to je a bude a sousedské a přátelské manýry se už na úřadě nenosí. Tak nevím, je to dobře nebo špatně, když se projeví kapka lidskosti v tom moři zákonů a pravidel.. Jak kde a jak kdy. Nicméně nejlíp to funguje ve velkém. Ale to už není lidskost a pochopení, ale obcházení a přečůrávání.

Včera se mi přitížilo a nasadila jsem domácí léčbu. Dopřávám si panáky strašlivého lektvaru – vodky s česnekem a feferonkami – a proplachuji nos solným roztokem. Spala jsem více jak 12 hodin a je to lepší. Hlavně teď. Kopla jsem do sebe 2 štamprle a protože nejsem zvyklá, je mi tak nějak lehce a veseleji. Musím s tím však přestat, protože odpoledne jdu do práce. Zatím si to užívám a čekám na toho pošťáka, abych si pak zase na chvíli šla lehnout.

Vartovat se musí a dnes jsem to vzala na sebe já, ačkoli bych raději byla v posteli. Ten druhý šel spát až o půl třetí ráno. Ale! Dobrá zpráva! Právě se nám někdo vybatolil z pelíšku! Tak já se tam vracím. Pošťák tu ještě nebyl…

 Posted by at 7.54

  5 Responses to “Tak trochu grogy”

  1. Až najdete sílu jít se podívat do schránky, najdete tam upozornění, že jste nebyli zastiženi doma a že si pro ty balíky máte zajít na poštu, a to rychle, nebo je vrátí odesílateli.

  2. Vypadá to, že jste se trefil! Zvonek od rána hluchý a kde nic tu nic. Za hoďku jdu do práce, tak to omrknu :).

    • Odhadl jste to přesně, nevím co se dělo když jsem opustila bojiště, ale po návratu jsem našla ty dva vámi zmíněné dokumenty ve schránce. Muž tvrdí, že nikdo nezvonil.

  3. Já si už od prosince vždycky oloupu paličku česneku, dám do uzavírací sklenice a stroužky zaliju napůl medem a jablečným octem. Užívat to začnu hned druhý den. Má se to asi ředit vodou. Já si vždycky naliju na lžíci a slupnu to tak, což je trochu drsnější. No, a zatím se o mě tuto zimu žádná rýma nebo jinej sajrajt nepokusil.

    • Tak to je dobrej tip. Není to sice tak opojné jako náš lektvar, ale když to zabírá, tož to musíme zkusit – říkejme tomu pracovně Polabskej mok – ostrej jako od šutráře…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient