Led 032023
 

skoro zapomenuté..

Abych na to už nemusela myslet, napadlo mě to dnes vyřešit a vrátit se zpět. Dala jsem Lišce několik nezávazných slibů, že jí ukážu svoje štětce, tak jsem vyfotila nejen štětce, ale tak zhruba celé své výtvarné nádobíčko. Ale než se zase přihlásí Mistr točených figurek, tak tu získanou zručnost zase ztratím. Potřebovala bych trénovat.

A také jsem se vyfotila v tom veselém tričku, jen tak trochu vykukuje, dost obepíná. Na rozdíl od odvážné Lizzo jsem ty svý špeky schovala.

  4 Responses to “Resty”

 1. Hmm, tak to nevypadá na výstavu štětců da vinci z chloupků sobolích ocásků.
  Ale vím přesně kam směřuješ!!!
  To je prostě foto PŘED.
  A brzy bude následovat PO.
  Já totiž mezi svátky na vánočních trzích v Praze narazil na stánek s malovanými husary.
  Jeden malý za 4 stovky.
  Tak jsem je tak chvíli obdivoval, padaly mi na ně úplně brýle, až se mi ta prodávající slečna optala, jestli jsem si jako vybral.
  Anglicky se optala.
  Tak jsem se zatvářil tak nějak neurčitě a obdivoval dál.
  Tak se mne optala německy.
  A já zase jen obdivoval, potom jí to česky pochválil s tím, že Zuzi umí a navíc je teď v pořádným balíku!!!
  Takže doufám, že investici s miláčkem nevložíte do dalšího rodinného triskáče, ale tentokrát to bude jen kvalitní umělecké vybavení 😀

  • hahaha! to je ale pěkná náhoda, pan Doležal tam fakt ty hračky vozí, ale neprodává. Tak to je super žes je viděl a poznal můj rukopis!! Jestli budu jeho jediná malérečka, jak se mi svěřil, tak tu sobolinu vyzkouším!! A to bude teprve jízda!! Hezká situace, taks to vylíčil, že to mám před očima a usmívám se “pod vousy” které nemám :). Snad mě vezme i na Veselý Kopec na prodej, to bych si pořídila i nějakou tu sexy šněrovačku, ale musím mít jistotu, abych neinvestovala do něčeho co po městě neunosím :))! Jdu spát, dobrou!

 2. Hohoo, to je super, že Saul natrefil na husary a to v Praze, kde nebydlí. Já tam bydlím, ale nechodím na trhy natož vánoční, leda ty na Míráku, ty jsou vkusné. Takže z toho vyplývá, že to asi bylo na Míráku, ti husaři. 🙂

  Štětce velmi připomínají štětce, co jsem donedávna používala já (plus mám tlustší), taky prastaré po tátovi a dost možná i po jeho tátovi, který docela maloval. Byl z nás asi nelepší, tj. z nás tří – on, táta a já.
  Kdyby šlo o akvarel, doporučuuju si koupit jeden tenký sobolí kulatý se špičkou, ty tenké nejsou tak drahé. Kolinsky. Já na něj náhodou narazila v Platejzu ve výtvarných potřebách, tam mají značku da Vinci. Jinde asi mají jinou, ale spíš se obávám, že to mají jen na málo místech. Po internetu se to dá objednat snáz.
  Jenže ty maluješ patlavějšími barvami a to je asi lepší mít nějakej starej tenkej, co má jen pár chlupů. Protože se domnívám, že by se tím sobolím štětcem ta práce nezjednodušila, asi by to bylo stejný.

  • Dík, ano patlavější barvy, víc vazké, zatím jedu v tom co mám a pak se uvidí, zatím stačí. Ale pan Doležal zatím odpočívá, až mi to navalí bude to nářez, ale už se těším! Jaro přijď. Ale jeden škarohlíd – národohospodář to se mnou nesdílí, že prej nebude úroda, musí to být postaru, né jak to chci já, už žádný sníh a jen slunce… :))) Viděla jsem včera husary vedle v muzeu, cena proti Praze vlídná, ale nepamatuji si přesně, byl tam i párek nevěsta a ženich a takový obrovský kůň, do šířky, půjdu si to ofotit.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient