Čvc 052016
 

– téma poněkud fekální… aktualizace úplně dole!!

Vyčistit si játra je důležité pro udržení zdraví, řadu odkazů najdete na síti. My jsme očistu jater odzkoušeli především pro snížení hodnoty cholesterolu, odstranění úsad (usazenin), zátek a kaménků z jater. K tomuto účelu se používá šťáva z citronů nebo grapefruitů smíchaná s rostlinným olejem. Jistě máte zkušenost, že citron rozpouští nebo alespoň změkčí řadu různých minerálních usazenin. Olej zase způsobí silné silnou sekreci žluči, která vyloučí usazeniny do střev. Tak by se dalo velmi zjednodušeně charakterizovat použití těchto dvou kapalin. Nabídneme vám stručný návod jak na to (postupovali jsme podle předešlého odkazu, někde jsme šli vlastní cestou) spolu s našimi poznámkami a komentáři.

Předehra: Den před vlastní kúrou nejíst nic mastného a hlavně hodně ovoce, kdo vydrží jen na ovoci, tím lépe. Pít hodně vody, domácí džusy z ovoce či zeleniny, případně slabý neslazený čaj. Tyto potraviny umožní nastřádání žluče v játrech. Zvýšený tlak nastřádané žluče vytlačí více kamenů.

My jsme jedli střídmě, popíjeli jablečný džus a jedli jablka.

POZOR, následující časováni procedury je velice důležité!

1. den – do 14:00
Pijte pouze jablečnou šťávu v jakémkoliv množství, alespoň však jeden litr.

Připravte si Epsomskou sůl (síran hořečnatý heptahydrát – dostanete v lékárně) na rozpuštění, budeme ji ale potřebovat až večer. Do 1 litrové nádoby nalijte 720 ml vody, přidejte 60 ml Epsomské soli, zamíchejte a nádobu dejte do ledničky. Po chvilkách, cca 30 minut, promíchávejte slaný roztok, aby došlo k plnému rozpuštění Epsomské soli. Nádobu uchovávejte v ledničce, protože studená slaná voda se snadněji pije, ale není to podmínkou.

14:00
Od druhé odpoledne nejezte a nepijte nic víc než vodu
(v našem případě slanou), ale tou nešetřete, čím více vypijete, tím lépe.  (očista střev – cca 6-8 l slané vody na člověka, to jsme vypili my).

Vyčistili jsme si střeva metodou  Sankhapraksalana http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php

18:00
Od šesté odpoledne přestaňte pít i vodu, pokud ji nutně nepotřebujete třeba na opláchnutí úst, ale pijte minimálně.

Odlijte si z rozpuštěné Epsomské soli, co máte v lednici, 180 ml a vypijte ji najednou. To je první dávka. Je vhodné ji vypít naráz, protože je dost hořká, nebo ji pit pomocí brčka, které vsunete až na za konec jazyka; tak alespoň trochu zamezíte nepříjemné chuti roztoku.

20:00
Vypijte druhou dávku 180 ml Epsomské soli. Počítejte s projímavým účinkem a pohybujte se nedaleko záchodu.

21:30
Vymačkejte si šťávu z grapefruitu, nebo šťávu z citronu, je potřeba získat 180 ml čerstvé šťávy. Na toto množství šťávy vám bohatě stačí ruční mačkátko na šťávu z citrónu.

My použili citron.

21:45
Nalijte do 500 ml lahve s víčkem 120 ml olivového oleje a přidejte 180 ml šťávy z grapefruitu, nebo citronu. Uzavřete víčko a několik minut silně, až zuřivě třeste s lahví. Smysl věci je, aby se ty dvě nemísitelné tekutiny vytvořily zlato-oranžovou emulzi s relativně dobrou chuti.

My jsme měli připraveno pro oba účastníky očisty nápoje o něco více – cca litr této tekutiny a vypili ji nadvakrát v průběhu cca 5 minut brčkem. Bylo nám z toho elixíru na zvracení, tak proto nadvakrát.

22:00
Vypijte tuto směs oleje a šťávy, při pití pokud možno stůjte a dávku vypijte nejdéle do 5 minut, ideálně naráz. Hned si jděte lehnout, pokud si nelehnete, narušíte celou čistící kúru. Čím dříve si lehnete, tím více kaménků opustí vaše tělo. Pod sebe si dejte kus igelitu a ručník, pro případ, že by vám to trochu nevyšlo, nebo lépe řečeno, že by z vás náhodou trochu něco vyšlo. Pro vyloučení kamenů jsou možné dvě polohy ležení, tak si jednu vyberte, protože po ulehnutí již se nesmíte 20 min ani hnout.

2 varianta – tu jsme zvolili my:
Lehněte si na záda s hlavou mírně zvednutou na polštáři, nohy u sebe a natažené, přiložte termoláhev, elektrickou dečku, nebo jen PET láhev s teplou vodou pod pravé spodní žebro na játra. Po ulehnutí se nepohybujte 20 minut a zůstaňte v absolutním klidu. Důležité!!! Zkuste usnout a spát.
Snažte si představit, jak se vaše játra zbavují kamenů a co se vlastně ve vašich játrech děje. Pravděpodobně celkem dobře ucítíte žlučové kaménky, jak se posunují ve žlučovodech a vycházejí z vašich jater do střev. Díky hořké soli to nepůsobí žádnou bolest a není to ani nijak nepříjemné.

My jsme zalehli do postele bez igelitu v poloze na zádech a na játra jsme si dali termofor, podle obrázku. Já jsem kúru podstoupila poprvé a cítila jsem se docela bledě. Únava, pocit lehké horkosti, malátnost. Usnula jsem i s termoforem a když jsem se náhodou probudila, byla jsem jak ve snách a v těle se to pěkně vařilo. Nicméně proces očisty jater začal až ráno.

2. den

ráno kolem 6:00
Vypijte první dávku 180ml Epsomské soli. Pokud vám není nejlépe a cítíte se slabí, tak si klidně znovu lehněte. Počítejte s projímavým účinkem a pohybujte se nedaleko záchodu.

8:00
Vypijte druhou dávku 180ml Epsomské soli. Vhodné je, cca 30 minut po vypití Epsomské soli, vypít větší množství vody, pro lepší vyplavení kamínků a toxických odpadů, které se z jater dostaly do tlustého střeva. Počítejte s projímavým účinkem a opět  zaujměte pozici nedaleko záchodu.

Já jsem se začala čistit až kolem 9. hodiny a ve dvou účastnících detoxu  to byl fakt fofr!

10:00
Start stravování začněte čerstvými ovocnými šťávami, doma dělanými, ne z prodejen (my pili jablečný džus  z krabice) a stále se pohybujte nedaleko záchodu. Za půl hodiny již můžete jíst ovoce a za další hodinu běžné, ale lehké jídlo. Například krupičnou, či kroupovou kaši z vody a s medem. Odpoledne již můžete jíst normální, ale lehkou stravu. Kolem večeře se už budete cítit mnohem lépe, téměř normálně, prakticky byste se již měli cítit zase „normálně“.

Tak jak se vám to zdařilo?
Měla jsem zpočátku obavy zda jsem učinila vše tak jak se má, vyjdou-li ze mne ty zelenkavé „kamínky“ . Musela jsem si však počkat, protože ze mne nejdříve vyšlo takové tmavě zelené vláknité smetí ve vodě, a ty kuličky až později. Kuličky nejsou tvrdé, je to vlastně takový měkký hráškově zelený kulatý chuchvalec jakéhosi gelu. Kuličky jsem neuchovávala ani nepočítala. Ani nezkoumala. Poslední ze mne vyšly ve stolici další den ráno.

Snad ještě dva dodatky. Důležité je namazat si preventivně před každým kakáním konečník mastným krémem, třeba Indulonou. A jestli do této akce půjdete, můžete se v době útrap těšit na dny následující po detoxu. Budete se cítit jako v ráji. Plni energie, radosti ze života a jako bonus přijde pocit, že jste schopni dokázat cokoli si usmyslíte. Tak tomu bylo u nás obou, shodli jsme se. Ten pocit není bohužel trvalý. Dva dny se vznášíte na obláčku euforie a pak to opadne. Ale ne zcela, jistou lehkost žití zaznamenávám i dnes, týden po experimentu…

Je jaro 2017 a já zaznamenávám po dalších očistách (perioda cca 2-3 měsíce) nečekanou BOMBU!! Já starej alergik letos ani nekýchnu, oči neslzí a nepálí a také mi jak si uvědomuji zcela zmizela nutnost celý rok tak nějak nasucho posmrkávat… minulý týden byly dva dny, kdy se masivně v přírodě opylovalo, pozorovala jsem ty pylové mraky na zahradě od borovice a ořechů. A NIC. Neuvěřitelné…!! Očistu jater už neprovádíme tak agresivně jako v začátcích. Méně slaná voda a té příšerné olejové tekutiny pijeme menší množství.

Pro vyvážení vám zítra nabídnu návštěvu Výtvarné Litomyšle. V neděli jsem se utrhla a strávila tam celý den. A pozítří tam vyrážím znovu. S Tamarou.

  5 Responses to “Očista jater v domácím prostředí – aktualizace 21.5.2017”

  1. Ani jsem to raději celé nedočetl. Jste fakt dobří, že jste to dokázali (předpokládám – nedočetl jsem).

    • Já jsem jen do sebe lila roztoky, miláček dozoroval. Odměnou jsou ty dva dny eufórie po akci, když nepočítám ty vypraný játra :).

  2. No a to jste se nebáli, že se to zvrtne? Že vás třeba bude bolet žlučník po tom oleji? Nebo že se opakovaně pozvracíte a z kúry nic nebude? nebo už jste to měli ověřené?

    • M. to měl ověřené, nedělal to poprvé, já jo. Nebála jsem se, protože mu věřím. A jen jsem konala, šéfoval on. O to to bylo pro mne jednodušší… sama bych do toho nešla…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient