Lis 272012
 

kolem mne

Ještě k Magorovi. Pěkně popisuje výroční pouť pražských mániček  k Magorovi Jiří Peňáz z Lidovek na svém blogu: šla bych příště taky, mám ráda poutě, škoda že nedali vědět dřív. Tam za rok. Nezapomeňte na mne, hoši.

http://www.lidovky.cz/penas-pout-za-magorem-aneb-risske-labute-fd2-/ln_nazory.asp?c=A121114_172313_ln_nazory_ape

Přeberu fotku, kde je Magorova žena Juliana s čelem průvodu:

Paní Juliana Jirousová má do konce roku výstavu v knihovně Libri prohibity.

Poslední letošní výstava v naší knihovně je výstava obrazů, kreseb a smaltů Juliany Jirousové. Vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 22. listopadu 2012 od 18 hodin v Libri prohibiti, Senovážné nám. 2, Praha 1, 3. patro s výtahem za účasti autorky. Zahrál Pepa Janíček a Jiří Kabeš, promluvil  Eugen Brikcius a Jiří Tichý. Těšíme se na vás!

Libri prohibiti
Senovážné nám. 2, třetí patro
110 00 Praha 1

Tel/fax: +420 224 225 971

E-mail: info@libriprohibiti.cz, libpro@iol.cz

Otevřeno: po-čt  13-17 hod, přes prázdniny pro veřejnost zavřeno

V knihovně máme novou knihu. Je to obsáhlý katalog výstavy Bohumila  Reynka, kterou jsem navštívila. Toužila jsem po ní a nyní ji „mám“.  Šetřím si ji, každý den prohlédnu  jen několik málo stran. Tak mi o hodně déle ta slast vydrží.  Odkaz.

Jako pozoruhodnost uvádím, že knihu – katalog věnoval autor Věře Jirousové, první ženě Magora-Jirouse, nedávno zesnulé. A tak se nám témata propojila.

Je to skoro nevhodné, přiřadit k Julianě Jirousové a Bohumilu Reynkovi další zmínku. Ale možná tím víc vynikne ta morální bída a současně nařvanost Daniela Landy.

Viděla jsem ze záznamu „reklamní“ vystoupení Landy na Slavících. Skoro jsem ho nepoznala fyzicky a to co opět předvádí je na odpis. Landa je stejná sebranka jako ta o níž tak vulgárně mluví. To, že není všeobecně obdivován a veleben jinou sortou než tou jeho holohlavou, mu zřejmě opět leze na mozek. Vzpomínáte jak založil řád, ve kterém figurovali … mnozí a pak se na celý slavný řád vykašlal … kde je mu konec… a nyní zakládá zase něco nového. A zaštiťuje se svatým Václavem a říká si „skromně“ kouzelník Žito. Jak ubohé…. Co dokázal, že se tak bezostyšně ohání cizím peřím…  stala se z něho směšná figurka a může se zdobit runami a obklopovat namakanými týpky podle libosti.  Už neví kudy kozy hnát.

 Posted by at 18.59

  6 Responses to “O lecčems”

  1. Zuzi, mne ten Landa snad ani nepřekvapil, vždy patřil k těm pár lidem ze showbyznysu, kteří mě opravdu dokázali znechutit. Měli ho vyvést.

    • Mně šokovalo jak je pořád nadutě sebestřednej a neschopnej sebereflexe, když už jednou posral ten Řád, kdy mu „koncelebrovaly“ i nejmenované „slepé“ osobnosti včetně duchovních, nechci si to ani ověřovat… spunktoval to a pak zahnul ten srab kramle a nechal ty „bezradný postavy“ v kutnách s křížem u ledu. A nyní jde do toho znovu za velkýho rámusu a tváří se jako velký spasitel. Duchovnost se přece nekřičí. Landa je jeden z největších mediálních sráčů co znám. Jeho schopnost zneužít (zmanipulovat) ideu a člověka ve jménu své falešné komerce je ovšem bezbřehá. Je to člověk bez citu, táhne z něho chlad i na dálku. Ovšem objekt vhodný k sociologické studii. Obávám se však, že by nebyla tuze dlouhá. Končím s ním definitivně, pro mne neexistuje.

  2. Jo, vyvést a zmlátit jako žito. 🙂

  3. Zuzi, roky jsem neviděla Slavíky a velikou náhodou jsem se šikla právě jen k Landovu vystoupení. Vůbec jsem to nechápala, hlavou mi letěly domněnky, jak divně je letos udělaná dramaturgie, když tam dávají takového skeče. Mělo to být vtipné? Byla to nějaká parodie? Snad něco divného a nesrozumitelného, dál jsem to neřešila a TV vypnula. Jaké překvapení druhý den, kdy jsem na netu zjistila, že to bylo autentické doopravdy myšlené poděkování Landy fanouškům. Nic jiného si jeho fanoušci nezasloužili, hlasovali pro vola, tak se jim předvedl v plné kráse!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz