Úno 282013
 

posledních dnů

Nemohu říci, že život je nuda. Naopak. Třeba poslední dny mi přinesly několik nevšedních zážitků a překvapení. Přichází jaro, z čehož šílím a jakoby se uváděla spousta věcí včetně mě do pohybu. A rozhejbat potřebuju jako sůl. Mám zvýšený tlak a pokusy jsme zjistili, že mi na jeho snížení prospívá dlouhodobý pohyb se střední zátěží. Měřili jsme tlak po vycházce a následném odhazování sněhu a hle! Neuvěřitelně klesl. Takže žádné povalování na gaučíku, ale pracovat mi svědčí. Kdo by to řek, že ta práce nejen šlechtí, ale i uzdravuje. Ještě že tak, jinak bych se z toho červeného kanapíčka po té zimě asi jen tak nezvedla. Pěkně jsem se tam rozležela a omlouvala to meditačním cvičením!

Včera jsem byla s kamarádkou na návštěvě u další kamarádky. Byla to pro mne premiéra. Rodina navštívené kamarádky si postavila poměrně nedávno domek na samotě u lesa na okraji vesnice. Poměrně nedávno, ale domek už je zařízený. Kamarádka mne hodně překvapila. Byla jsem dokonce, mám pocit -konsternována. Dům bez dluhů, který si s manželem sami velkoryse a odvážně sami navrhli včetně interiéru. A šikovný manžel z větší části svépomocí dal dohromady. Díky přístupnosti a laskavosti kamarádky mám fotky a uvidíte je i vy. Ještě ale nebyl čas na jejich stažení. V práci samé besedy a doma samá práce.

Tento týden se mi sešly tři besedy, kdy si děti přinesly písmena, která se házejí do tajemné díry v knihovně, aby se sem stále rády vracely. Za ty tři nebo čtyři roky, co tenhle rituál provozujeme, jsme jich tam naházeli opravdu hodně a je zvláštní, že výtvarná úroveň písmen stále stoupá. Do jejich výroby se zapojují celé rodiné klany, soudím. Jinak by se tam nevyskytovala písmena pečená, vyšívaná, vypalovaná na dřevo, mozaiky, asambláže a já nevím jak ješta ty všechny techniky nazvat. Včerejší třída mne ale opravdu šokovala rozmanitostí technik a materiálů. Také mám nafoceno a rozhodně nebudete o tu krásu ochuzeni. Zatím nestaženo.

A včera večer jsem konečně vymyslela básničku na téma cesta. Se třeťáky vyrábíme básnickou sbírku. Každý si před vánoci vylosoval slovo a napsal na to téma báseń. Já tuto: Správná cesta je jenom jedna ze sta. Jak ji najít věc je těžká. Asi jako hladit ježka.  (snad to není nevědomky odněkud opsáno :))

A tento týden jsme měli výročí. Chodíme s Milošem už tři měsíce. Myslela jsem, že už tak nejméně půl roku. Sžili jsme se velmi brzo. Zdá se, že je mezi námi správná míra shody i vzrušující rozdílnosti. A to je to, co nás hodně baví a drží při sobě.

A ještě bych ráda zpracovala Brno. Zvýšeným úsilím se pokusím o víkendu cosi zpracovat. Alespoň stáhnout ty fotky :), když nic jiného, neboť prioritou příštích dnů je chodit pěšky a tím snižovat tlak.

 

 

 

 

 Posted by at 21.13

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz