Srp 242012
 

a jiné zprávy

Konečně pátek! V práci domalováno a došúrováno, také jsem se odhodlala k selektivní akci na svém pracovišti, protože už přetékalo neroztříděnými „artefakty“ a různými pomůckami k besedám a tak podobně. Ten bohémský stav musel jednou skončit, a nyní byla k tomu skvělá příležitost. A spolu s mým pracovištěm se s tím „krámováním“ svezla i „dětská knihovna“. Hned se lépe dýchá. Čím méně věcí, tím lépe. Možná budu něco postrádat a marně hledat, ale ať. Pro ten pocit očisty to stálo zato! A ostatně… kreativita a osobní zkušenost jsou více než věci. Ty jdou nahradit. K „tamtomu“ se však člověk musí dopracovat.

A doma také probíhal řemesnický týden a už je hotovo. Byl to jen takový rozjezd za lepší provizórium. Příští rok na jaře to vypukne nanovo. Musím se přes zimu rozhodnout co a jak, hlavně účelně a minimalisticky, a vydělat nějaký dukáty, jak říká jeden ze zúčastněných řemesníků.

A tak tento týden plním jen základní životní úkony, protože většinu času prouklízím. Dnes jsem po příchodu z práce usedla na kanape a vsedě, pohodlně opřena,  konečně v klidu znavena usnula. Probudila jsem se ráno totiž velmi časně ráno a hlavou se mi honila spousta myšlenek, řešila jsem několik aktuálních problémů, ale nejvíce jsem plánovala, čeho se po práci a o víkendu chopím.

Včerejší podvečer jsem prožila moc hezky. Kamarádka Zdenka mne pozvala do zahrádkářské kolonie na svou parcelu, abych se pokochala tím jejich dílem. A že se na co dívat bylo! Stejně jako v pondělí u sester Š, proběhla důkladná a důsledná prohlídka všech koutů a zákoutí zahrady, též zahradního domku. A hurá! Zdenka nic z těch naleštěných prdů, jak říká Sejra, nedistribuje a nenabízí, jak jsem si hned zpočátku ověřila.Takže pohoda. Zdenka je jiný číman. Zabývá se patchworkem a vůbec… pustí se do všeho. Baví ji stavět suché zídky, ze starých cihel budovat nadzemní záhony a to ani nemluvím o spatřeném bohatství rostlin užitkových i okrasných zde soustředěným. Obě zahrady navštívené tento týden byly krásné, a já si, popleta zapomnětlivá, ani na jednu návštěvu nevzala fotoaparát. Na co jsem myslela nevím. Ale napravím to. Ještě jedna výprava bude. Tentokrát ne na okouzlení, ale na obnůžky. Zdenku jsem poprosila, zda by mi nepomohla s vylepšit moji zahradu o několik skrytých zákoutí. Materiál na suché zídky a staré cihly by se tu našly. A chuť mám velikou. Její energie je moc nakažlivá. Snad se dokonce dokopu i k natření oken, tedy budou to spíš jen takové opravy, tam u jejich paty, kam stéká déšť a nátěr oprýskal nebo zcela, v případě bezbarvého laku, zcela zvetšel. Snad do zimy ještě něco doma a na zahradě podělám, ale také musím v práci dobrat dovolenou a něco si dobrodružného užít. Tak já jdu plánovat a vytvářet harmonogramy! Dnes si ještě pohovím! Ale zítra… zítra už pojedu naostro.

 

 Posted by at 16.50

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz