Úno 022018
 

a jede se dál!

Tak mne tu máte zas…  prezidentské volby se mě drží jako veš v kožiše… A nejsem v tom sama. Včera jsem zaklikla živý odkaz už ani nevím kde a vykouklo na mne toto:

drahos 1

Vzorová fotka jako z volebního katalogu na kandidáty!!!Co mi to ale připomíná… už vím! Českou sodu a její vizionářské a současně i majetnické obhlížení rodných lánů…

soda

Skvělý záběr a skvělý výraz, stylisté se snažili. Velikán Jirka vykukuje z nízkého obilí (fotomontáž?), vhodně zvolená černá košile s ležérně rozepnutým límečkem, kalhoty v cool barvě s oživujícím akcentem koženého pásku. Hmmmmm, není to vůbec páprdovské, ale přesto stále ještě decentní…..-  Ani tato profesorská verze české sody nezabrala. Mouřenín posloužil, mouřenín může jít. Ale moc se mu nechce.

not-found-550x435-c-default

Chemik v žitě?  To smrdí průserem!

–  tak pravil Milan (viz komenty)

 

  15 Responses to “Mne se jen tak nezbavíte”

 1. Krááávo

 2. Chemik v žitě?
  To smrdí průserem!

  • Vida, další postřeh! Co všechno se dá z té kampaňovité fotky vytěžit. Má to zkrátka hloubku!

 3. A co tohle?
  Pozorní diváci si ale všimli, že když v jednom místě, v čase 57:18 prezidentské debaty, Jiří Drahoš nevěděl, kudy dál, jinak bezvadná moderátorka Světlana Witowská za něj dopověděla větu, aniž by za normálních okolností mohla tušit, co chce říct. Podívejte se od času 57.20 sami.

  https://www.casopis-sifra.cz/jiri-drahos-vytyka-prezidentu/

  Já jsem si všimla 🙂

 4. Je to skoro osm let, co jsem přestal psát, ale těší mě, že odkaz na můj blog je tu pořád mezi oblíbenými. (To se asi teď změní). Musím říct, že jsem čekal hodně, ale takovýhle výlet mimo mojí sociální bublinu teda rozhodně ne. Vlastně už si moc nevzpomínám, jak ta moje blogovcí bublina v roce 2010 vypadala, když jsem ji opouštěl, ale až na jeden případ bych si na nikoho nevsadil, že se u někoho jednou dočtu takovéhle texty. Inu, doba se mění.

  Já byl poslední den voleb z dosahu infotainmentu na výlěte v Brdech, ale ani tam se mi to nevyhnulo. Zalezli jsme do kavárny, kde nadšeně hopsala dvojice důchodců z vítězství Zemana. Utěšovali se se servírkou “vyhráli jsme, vyhráli jsme”. Je to divná doba. Máme se nejlépe v historii našeho státu a národa. Komparativně, reálně i nominálně. Nikdy jsme nebyli tak bohatí ve vztahu k našemu okolí, nikdy jsme neměli všichni práci, nikdy jsme nežili takhle dlouho ve svobodě a bez jediného problému. A přesto právě v této době se mezi námi rodí takové myšlenky. Do čela se už nedostávají ti nejlepší z nás, ale právě lidé jako Zeman, Babiš nebo Okamura. Mimochodem, všichni se skoro stejným elektorátem. Tím nechci říct, že Drahoš byla nějaká spása. Byl hroznej. Ale o to nejde. Bojím se, co se stane, až dorazí další krize. Na našem území se usadilo přesně 12 uprchlíků, máme čistý příjem z Unie několik set miliard, všichni máme práci (nebo teda všichni my, co chceme pracovat). Přesto 100 křesel v Parlamentu mají lidé, co tvrdí, že se přes nás buď převalí vlna muslimů, že je EU zlo, nebo že je třeba tuhle zemi spravit a řídit jako firmu.

  Musím se přiznat, že pro mě byl výseldek těchto voleb opravdu prohrou. Ne proto, že bych si myslel, že Drahoš je spása, nebo že bych snad nevěděl, že pravomoci prezidenta tuto zemi nějak směřovat jsou takové, že by něco z toho, co říká, mohl dokázat. Pět let se Zemanem vydržíme. Vydrželi jsme horší. Třeba Gottwalda. Tato země nevystoupí z EU ani z NATO, protože “správný zemědělec si nikdy nezařízne největší dojnou krávu”. Spíš jsem ty volby vnímal jako to, jestli jsou lidi schopní ještě vnímat tak prostou věc, jako je lidské chování. A od toho se to všechno odvíjí. Kdo se totiž opravdu zajímal o to, co si kandidáti myslí, a co říkají, musel vědět, že MZ i JD se shodovali asi v 95 % otázek. Jediný rozdíl bycl u sňatků homosexuálů (Zeman pro), a pak pár dílčích věcí. Skoro stejný názor na EU (Zeman snad i víc pro než Drahoš, rozhodně větší zastánce eura) i na další věci. Čili volba byla pro mě osobně o tom, jak si nastavíme limity. A musím říct, že když mi i moji prarodiče, minule voliči Zemana, vždy voliči KSČM řekli, že podruhé už na Hrad někoho tak sprostého, neslušného a nechutného poslat nemůžou, měl jsem celkem naději. Nevyšlo to. První mezi rovnými, E pluribus unum, nastavuje laťku. Je normální lidi urážet, je normální lhát. A nejhorší na tom je, že tohle platí o všedních věcech. Nebavíme se o státních tajemstvích. Tohle nejsou lidi kolem něj, tohle je on.

  Za pět let může prasknout realitní bublina. V roce 2021 se nám razantně sníží dotace z EU (ano, TAK MOC bohatí jsme). Krize jsou periodické. Měli jsme ji v roce 1997, znova po roce 2008. Jen hlupák by si myslel, že zase nepřijde. Jestliže ale na vrcholu volíme “zachránce”, koho budeme volit dole?

  Sorry, jak nemám blog a omylem jsem se sem po letech dostal, asi jsem to potřeboval někam napsat a načekal jsem, že zrovna tady bude příležitost.

  V životě jinak vše dobré, díky za optání. Už jsem také “rozvedený”. Blog nechystám. Zatím.

  Krásný den.

  • Děkuji.
   Do písmene.
   I pro mě nebyly volby prohra nějakého kandidáta, ale prohra lidí.
   Pět let to, myslím, trvat nebude.

  • Ahoj Sunfree, opravdu ráda tě zase vidím (jo, to byly zlaté časy na bloguje..!) a že se na TO díváme každý jinak (jsem konzervativní), tak s tím se holt nedá nic dělat, zavrhovat starý kamarády nebudu a nechci.. Dovol asymetrickou odpověď… rozhlédni se více kolem sebe a nedívej se tolik na televizi.. – třeba mě pak pochopíš.

   • Hrozně rád bych řekl, že jsem zavřený v Praze a nevidím za její okraj. Bohužel ale na televizi nekoukám, vyjma asi 15 minut zpráv ráno před odchodem do práce a pár dílů Přátel na Nova 2 po příchodu z práce (pokud teda dorazím v normální hodinu). Teď mi zrovna volali z UPC a málem jsem to zrušil komplet. Jenže já za něj vidím. Celá moje rodina komplet bydlí v Sudetech. KV, Ústecký a Liberecký kraj. Vidím, jak se žije tam. A právě proto může být moje nepochopení o to silnější. Když jsou totiž v té změti schopni rozlišovat mezi pravdou a lží, slušností a hulvátstvím lidé se středoškolským vzděláním, jejichž vrcholem kariéry je pozice skladníka, nemůže se z tohodle úskoku vymluvit nikdo jinej. Já se s těmito lidmi stýkám, a proto vím, že nelze nad tím mávnout rukou a říct “to jim nejde vysvětlit, protože mají jiné starosti”. Není třeba jim nic vysvětlovat. Normální lidé to prostě chápou. Normální člověk nechce, aby na jeho děti ve dvanáct v poledne vyskočila z rádia v autě kunda. Jediné racio, které mohlo vést k volbě MZ bylo pomstít se těm, kteří proti němu stojí. Tedy těm šťastnějším, slušnějším, bohatším (na duchu i na účtu) a v jistém slova smyslu otevřenějším. Máme se dobře, je nám to líto. A ano, opravdu jste nám to tím Zemanem zkazili. Přiznávám. A vzhledem k tomu že už ho nikam nezvou, budem si těch 5 let užívat s ním tady.

    Ale mám i kamarádku, co ho volila proto, že dělá na Úřadu vlády a řekla, že si nechce hledat novou práci, a když bude na Hradě on, zůstane Babiš premiérem. Taky možnost. Člověk se pak přestane divit, jak tu 40 let mohla vládnout lůza.

    … ale je tu samozřejmě pořád dost lidí, kteří se nemají tak dobře, jak by mohli. Snad na tom zapracujeme, abychom byli šťastnější a nechtěli se jenom mstít těm úspěšnějším. Jen se trochu bojím, že spousta z nás to nedokáže.

    • Sunfree, Zemana volili všichni naši kamarádi a nejsou to staří hloupí nevzdělaní požírači tlačenky… docela mě šokuje tahle citace z tvého komentu: Jediné racio, které mohlo vést k volbě MZ bylo pomstít se těm, kteří proti němu stojí. Tedy těm šťastnějším, slušnějším, bohatším (na duchu i na účtu) a v jistém slova smyslu otevřenějším. A co ta lúza??? Safra… to je síla, ach jo, vždyť ty jsi indoktrinovaný člověk, co s tebou??? Vkládám sem text miláčka, který si jím rovnal myšlenky…

 5. Když odhlédnu od toho, kdo koho volí a že kandidáti jsou ve výsledku dva a to musí rozštěpit lidi, i kdyby nechtěli, tak mě spíš zajímají důvody – a jako první, proč se tady objevil tenhle článek? Protože tu odpověď fakt nevím, neumím si představit, proč několik týdnů po volbách sem dávat tohle? Jako upozornění, že Drahoš bude ještě i v budoucnu činný? A proč by nebyl? My jsme taky, ne?

  A vidíš – přistály tu nějaké komentáře, jasněže to člověka trochu rozplamení nebo rozechvje nebo nabudí nebo zkrouhne nebo všechno tohle v libovolném pořadí a ještě něco navíc. Ale proč tě to překvapuje? Ty články jsi sem dala ty.

  Mimochodem – Souhlasím s tím prvním komentářem od Sunfreedom.

 6. Ahoj Liško, ten text se tu objevil, protože propagační fotka kandidáta Drahoše v obilí je prostě šílená. Objevila jsem ji shodou náhod po volbách a jak na mne vykoukla, nevěřila jsem svým vlastním očím a nebyla jsem schopna slova Tomu říkám propaganda!
  Drahoš je uměle stvořený kandidát. Učí se dobře, ale nemá koule. Nejlegračnější je, že i on sám té své agitaci podlehl a chce pokračovat. Vždyť z jeho vystoupení se nedalo poznat jaké konkrétní názory vlastně zastává.
  Prosím tě, Liško, co to plácáš za blbosti… několik týdnů po volbách, jo? 27.1. končily volby a text jsem publikovala 2. 2. Už se v tom babrat nehodlám, mám jinou práci.. jsi třetí členka úderky, co tady zasahuje, tak moje odpovědi na ty předchozí komenty + následující text patří i tobě. Tak si to klidně přeber, já už jsem zase jinde..

  • No to je právě to, co myslím – ty říkáš”já už jsem zase jinde.” Jenže jsi to ty, kdo na svoji stránku tyhle příspěvky dává. A to předznamenává, že očekáváš nějakou reakci nebo že máš na toto téma nějaký názor a pravděpodobně jsi ochotná odpovídat na komentáře. A ty jsi ten, kdo je čte jako útočné.
   Jo, fotka v obilí je trapná.
   Ale takových je víc a tys vybrala tuhle a tohohle kandidáta. Který nemá koule, souhlasím.

   • Dík Liško, už se dlouho chystám ty volby zavalit horou nových textů, ale prokrastinuju. Čekám na impuls co mě nakopne. Jen aby to nebylo čekání na Godota..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient