Říj 192021
 

a blíží se tomu číslu i průzkumné výpravy do Chrasti, .. ale teď sedím doma na zadku…

Poraněný koleno jsem zpočátku zamýšlela rozchodit, ale tentokrát se to nepovedlo, a tak už se snad 2 týdny šourám po usedlosti a připravuju zahradu na zimu a tak všechno kolem a kolem na nový kotel s dotací. Místo uhlí pojedem na pelety. Kotel bude přivezen a snad i uveden do provozu 13. 11. 2021. To bude svátek, už se těším jak to bujaře oslavíme!!! A bude teplíčko!!

A dnes zkusím dál jeden z posledních výletů. Zajela jsem autobusem do Proseče a rozhodla se pro túru mimo Maštale. Po prosečských lesních cyklostezkách, jen tak na výkon a bez kola. Trochu prozkoumat opuštěný lom za Prosečí a někde se cestou zastavit, posadit se a v klidu posvačit. Svačinu na túry nenosím, ale tentokrát jsem si vzala něco dobrýho, tuším řízek dokonce. A na mapě jsem si vytýčila místo, kde spočinu. Ale bylo to jinak. Kolem cesty samý boudy a boudičky, ale ani jedno kloudný posezení. … Tenhle výlet byl krásný! Samej les, slunce a několik letmých setkání, která mám tak ráda. Vzbuzují ve mně představy, jak by to bylo dál. Ano, takhle je to lepší a tak to chci. Nevázat se, ale sbírat lesklé střípky všedních dní. Cestou mě minulo několik cyklistů a dva pěšáci. S oběma jsme si chvíli povídali a pak mám ještě zážitek z prosečské vietnamské večerky. Přišli tam večer, už po túře, dva vystajlovaný alternativci. S dredama a takovými těmi volnými konopnými kaťaty a přírodními košilemi. Asi z nějakých biotao obchodů… Jeden z nich dlouze koukal na salámy a buřty za sklem lednice a ten druhej mu říká. Moc na to nekoukej. Ten první odvětí. No co chci si přeložit… Tomu říkám mantra!!

Fotky na rozkliknutí a na konci má oblíbená píseň.

Něco o místech která jsem navštívila ….. Tereziánský háj

Jednou to bylo
před rokem, před týdnem.
Co z toho zbylo,
vylítlo komínem.
Na starym nádraží tenhleten vlak už dávno jel.
Tenkrát se pilo
všech značek levnejch vín.
Pro co se žilo,
snad jen pro dívčí klín.
Na starym nádraží tenhleten vlak už dávno jel.

Za starejch časů stromy měly delší stín,
za starejch časů na dně piva nebyl splín,
za starejch časů holkám v ústech zvonil smích,
za starejch časů všem bylo po ránu líp.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient