Úno 042013
 

Zuzi doporučuje

DIVADLO ORFEUS – sekce Krytové divadlo

radim vasinka a irena hyskova u zuzi na zahrade

Radim Vašinka a Irena Hýsková

19. sezóna 2012|2013

 Když do divadla, tak do „Krytového“; posledního to z ostrůvků, kde ještě zažijete živelné nezkurvené komedianství (citace z rozhovoru s principálem Radimem Vašinkou „Krása se nedá žrát“ zveřejněném v Novém prostoru)

Praha 5, Plzeňská 76

Rezervace možná telefonicky, e-mailem nebo přes www.

> mobil: 604 909 517

> elektronická pošta: divadlo@orfeus.cz

> internetová stránka: www.orfeus.cz

> spojení: metrem k „Andělu“, pak tramvají č. 4, 9, 10 a 16 směr Motol, stanice „U Zvonu“

> začátky představení: od 19.00 hod., otevřeno od 18.00 hodin.

 

ÚNOR 2013_

pá. 1. 2. – Vrať mi moje játra

„Něžný horor“. Nejde o inscenaci, zaobírající se problematikou obliby metanolu u milovníků alkoholu, přesto okusíte-li číši tohoto děsuplného večera, plného cizoložstva, vrahů a jejich nebohých obětí, viselců, kostlivců, lezoucích svévolně z hrobů, hrozných básní, blikavého svícení a naivních hereckých výkonů, neodtrhnete od ní svůj ret, stejně jako Karel IV. při pitce s Buškem z Velhartic. I když hraje skoro celý soubor.

st. 6. 2. – Radim Vašinka: Jinošství, mužství, kreténství…

Nenechte se mýlit až příliš sebekritickým názvem inscenace principálovy poezie! Téměř chorobně se podceňuje! Jde o scénickou feérie poezie autenticky interpretované jím samotným v ledabylém převleku za autora, za přítomnosti světla a tmy, jímavé hudby, jakož i formou lyricky procítěného, tu zuřivého, tu nostalgicky prostého projevu osiřelého přednašeče a jeho tureckého bubnu. Hrajeme za každého počasí. Sál vyzdoben tituly kapitol. K dostání i kniha. Se slevou.

 

pá. 8. 2. – To nejlepší z Camiho

Naše nejoblíbenější skeče: Věno osiřelé dívky (stanete se svědky zkázy zloducha), Opilcovo dítě (o škodlivosti alkoholu), Dramata v paláci Borgiů (sexshocking), Zelená Karkulka (výrazně chytřejší, než ta Červená), Fregolitto ( pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí) a Syn Romeův (o nezodpovědném rodičovství). K tomu trapné erotické historky sexuálního tragéda barona Rice. Popukáte smíchem!

st. 13. 2. – Je tu Jan Moštěk!

Autor předlohy naší skvělé inscenace o detektivu Šarkovi zaskakuje pro tentokráte náhradou svým jakostně rovnocenným Josefem Mánesem v přednesu Radima Vašinky, neboť jeden z čelných představitelů mnoha rolí, nenahraditelný Miloš Rotter, odbývá si svoji každoroční stáž ve Francii. Proto se se Šarkem setkáte až v druhé polovině měsíce! Leč není čeho litovat: Mošťka nahradíš Mošťkem!

pá. 15. 2. – Jacques Prévert: Není čeho se bát, aneb Ten bláznivý dětský svět nedělního rána

Divadelní inscenace evokující u diváka i vlastní vzpomínky na krásná léta dětství. Pestrá podívaná doplněná populárními francouzskými francouzskými hity 1. pol. min. stol.

st. 20. 2. – Vladimír Holan – 3 příběhy (Prostě, Sbohem, Zuzana v lázni)

Radim Vašinka se vrací k interpretaci Holanových poém ve jménu svého kréda: „Nehuhlat Holana vznešeně, téměř nadpozemsky, tak trochu záhadně, ale vyloupnout báseň ze skořápky tradiční holanovské dikce, zatemňující její smysl.“ Kdo zažil předchozí „2 příběhy“, přijde i tentokráte, i když jej nečeká žádná opereta.

pá. 22. 2. – Detektiv tom Šark

Miloš Rotter je zpět ze svých francouzských stáží a s ním se k nám vrací i hit sezony, sociálně detektivní drama o 17 obrazech, které dle l povídek Jana Mošťka sepsal a do strhujícího divadelního tvaru převedl Radim Vašinka. Herci ve vrcholných a neopakovatelných výkonech. Udělen grant HMP, ostatně jako většině našich inscenací.

st. 27. 2. – Egon Bondy – Poezie 1989–1992 (Dvě léta)

Bondyho tragická smrt vyřešila naše výhrady k autorovu morálnímu profilu: Bondy je prostě Bondy. Poezie posledního údobí jeho života si pro své buřičství zaslouží být slyšena. Dáváno se značným ohlasem! Doplněno i unikátním Mazalovým snímkem Bondyho procházky předpřevratovou Prahou i s jeho osobitým výkladem!

 Posted by at 18.50

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz