Čvc 072020
 

2020 – červen – a je po ptákách!

1. červen – sama v Litomyšli na koncertě Jiřího Smrže. V kostele na Toulovcově náměstí se necítím osamělá, neboť jsem obležena osamělými muži, a shledávám, že JS podporuje křesťanská komunita. Příjemné zázemí v penzionu Paseka.

2. červen – jedu autobusem nadvakrát domů a jak jsem nabita energií makám na zahradě do noci.

3.a 4. červen – dtto, sázím brambory, vysévám mrkev, petržel, zarážím kolíky atp..

5. červen, pátek – jedu sama do Hranic, za oknem vlaku vidím uprostřed náspu malou nebojácnou srnku

6. červen, sobota – víkend s miláčkem je dar. Přestože tak nějak furt leje, so  ne byla slunečná. Zámek Milotice nás nadchnul, spíme v Bzenci, také dobrá lokalita pro zvědavce..

7. červen, neděle – Střílky, klid, pohoda. Barokní hřbitov, zámek s jogíny, divoká naučná stezka Příroda a okolí Střílek, bonus první letošní houba – růžovka!

8. červen – pondělní blázinec, co se mohlo posrat se posralo, lidé jsou nepříjemní a tím víc vyniká sobota a neděle prožitá v jakési bezbřehé nirváně.

9. červen – na houbách, máme plné koše ale kopřiv na špenát, jinak jen 3 kováři, navečer nás vytočil šíleně parkující soused, voláme měšťáky. Soused dostal pokutu a my lekci a varování. Bolí mě ze souseda idiota a měšťáků tak akorát hlava, uspokojení žádné…

10. červen – večer jsem se trochu zklidnila vizí, že zítra jdem zase courat lesem a sbírat houby a kopřivy.

11. červen – probuzení s neurčitou nadějí, hned toho využívám a jdu na zahradu brouzdat mokrou trávou. Hmmm, vydržím u toho??

12. červen – je to dobrý začátek dne bosá do trávy a plet záhony.

13. červen – jsem fascinována svým novým ranním rituálem. Prodlužuji dobu bosých nohou na zahradě na 3 hodiny.

14. červen – Hejdánek a Kohák, mí oblíbenci, v TV, náladu zkazil hňup od vedle. Špatní holubi se vrací – Vítek a Luscoňová zase paří. Rádio řve a oni o půlnoci hlasitě seznamují okolí se svým plánem žít nonstop. To mám radost ☹

15. a 16. červen, po a út – denní standard: chodím bosa, sbírám slimáky, pleju záhony, usínám sama

17. červen, středa – Svitavy, jedu naproti miláčkovi, jede domů.

18. červen – zase dva, to jsem ráda! Teda až na to vaření, zase vývary ☹

19. červen – celej den prší, sedíme doma.

20. červen, sobota – ranní šichta se sudy na vodu (furt leje) a po obědě film Splašený vlak, šlo to, ale western je western…

21. červen, neděle – depresivní den, počasí naprd a vše doladil odpolední film Maják a dva večerní na dvojce – americký western z roku 1954 Vera Cruz a jízdu do tmy završil Až na krev (Probudí se chamtivost a poteče krev…)

22. a 23. a 24. červen – Prší, sbírám slimáky a mám svátek; zůstal neoslaven.

25. červen – Houbaři jsou sdílní, ale tenhle si se mnou povídat nechtěl! Močály, komáři a klíšťata, zabloudili jsme a hledali auto, strašný houbaření, takhle tedy ne.

26. červen – mobil zvoní v šest ráno a varování. Je to špatný a mám pocit, že je to už definitivně v prdeli.

27. červen – výlet ve 2 do Litomyšle na historickou procházku a malá túra na Černou horu zůstala nedokončena pro strašný dusno. Další klíšťata nalezena, ale jsou to pořád ta stará z 25. z Borové. Jsem poďobaná víc a víc. Nemám proboha blechu?

28. červen – tenhle den se mi ztratil, vypařil, nebo co.

29. červen – Odjíždíme do Hranic. Mám zde napsané i noční Globus, ale nevím proč

30. červen – narozky a osamělé toulání se po Hranicích a Teplicích nad Bečvou.

1. červenec – Jsem slavnostně naladěna a v tom příšerným vedru dělám túru z Hranic do Lipníka přes Teplice. Miluju to tady a na tu lesní túru si oblékám džínové kraťasy a lehkou růžovou vlající halenku. Jsem šťastná, že jsem zase zde!!

2. červenec – dopolední návrat domů s několika zastávkami po cestě

3. červenec – chlebíčky, chlebíčky vyrábím pro kolegy z práce

4. červenec – zase chlebíčky,pro kamaráda Michala co má narozky, hezké odpoledne a podvečer ve společnosti jeho sousedů, z nich 6-7 osob znakovalo, nová zkušenost…

5. červenec – není větší potěšení pro cigoše, než zaměstnat slaboduchého bělocha a koukat jak maká, nejlíp s pivem v ruce a rozeřvaným autorádiem, aby o tom věděla celá ulice, jakej je ten cigoš borec! Není to poprvé co se s tímto jevem setkávám. Šla jsem jen napomenout tu osobu co v neděli po poledni vohulila na plný koule autorádio, a naskytl se mi obrázek šťastného cikána s pívem, pozorujícího obdařený zadek slaboduché čtyřicítky, kterou si najmul na vyčištění svého vozu. Vyprovokoval mne k 2x debile.

6. červenec – asi pojedu do Brna, už jsem tam dlouho nebyla, a v sobotu do lovecké chaty Hubert v Hranicích.

7. červenec – smrt v ulici a dopoledne v kanclu.

Panoptikum fotek

Borová – muchomůrky tygrované
Borová – další muchomůrky tygrované
Skuteč – hrobeček
Bečva v Hranicích
Bečva v Týně
Opuštěná lovecká chata Hubert na hřebeni mezi Hranicemi a Lipníkem
Selfíčko u Huberta
Na hřebeni z Hranic do Lipníka po červené – Náprstník žlutý, dlouho jsem ho neviděla. Na výsluní pozoruji i červený. Žlutý v příkopě ve stínu.
Litomyšl – kultura
Litomyšl – socha Bedřicha Smetany od Jana Štursy, architekt Pavel Janák!
Hranice – sousoší Vítání Rudé armády (1984), sochař Rudolf Doležal ml. (1916–2002) , architekt Karel Typovský (*1923), původně umístěno na Školním náměstí, dnes zdobí prostor před vojenskými ústavy, bývalou Jízdní kadetkou. Místo na “Školním” co nevidět zaujme socha Masaryka, na kterou byla uspořádána loni veřejná soutěž. Vše jsem pečlivě sledovala a výsledkem nadšena nejsem. Školní náměstí je velice intimní a svým způsobem i miniaturní prostor a plochá jezdecká socha, která soutěž vyhrála, tam bude vypadat nemístně až legračně. Přimlouvala bych se prosím za kašnu, Masaryků je už hafo a kdoví jak to s nimi dopadne, zase se kácejí sochy a vždycky si nějakej chytrák něco na někoho najde.
Detail – obdivuji krásnou retro vázu o boty rudoarmějce
Tyhle dózy se dováží z Nového Zélandu a distribuují je Poláci
Proseč – narozeninová párty, ve středu oslavenec Michal, říční námořník, náš kamarád
Proseč – narozeniny

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient