Srp 162012
 

a s těmi knihami to vyšlo…Kolegyně byly krajně nedůvěřivé, ale paní Hana z Prahy skutečně o půl šesté dorazila a tři bedny knih si odvezla. A má z nich radost. A to je to nejlepší, co se těm knihám mohlo stát. Budou žít dál!

Dnes jsem opravdu unavená. Budeme malovat v dětském oddělení, a tak jsem celý den pomalu přemísťovala různé věci z jejich místa jinam. Zítra o půl sedmé ráno přijde četa mužů a bude připravovat pole pro další partu. Stěhovat regály s knihami doprostřed místnosti. V pondělí přijdou drsní hoši malíři, zakryjí ta ohniska plachtami a než se rozmáchnou svými válečky a štětkami asi budou brblat a my ještě budeme muset narychlo povolat technickou inteligenci, by odpojili naše stroje. A ti budou reptat ještě více, protože reptají vždy, když mají něco u nás udělat. Jsou tím pověstní.

Odpoledne jsem se velmi nasmála svému nápadu. Při tom stěhování jsme využily i chodbičky na záchodě pro veřejnost. Na parapet ve výši očí jsem umístila girlandy květin a na podlaze se pohodlně postavil konferenční stolek, který se už nevešel do skladu. Hned vedle rozkládací židle pod oknem sloužící jako stupátko pro snazší manipulaci s okenním uzávěrem. Skvělé zátiší. Blesklo mi hlavou, že bychom tam mohly usadit hajzlbábu a mohly bychom se v té funkci pravidelně střídat! Elišku napadlo donést talířek na drobné a já jsem mezitím natrhala papír na porce a připravila několik normalizovaných dávek dopředu, jak jsem to nedávno okoukla na nádražním klozetu v Pardubicích. Je to už opravdová rarita , něco jako dinosauři. Skvělé zátiší, starosta bude mít z nás radost. V době krize si můžeme takto přivydělávat na knihy. Někdo peníze rozfrcá na soukromé bazény a vydržuje si harém, my proměníme ty peníze co nesmrdí na knihy! Až ráno přijde dnes nepřítomná kolegyně do práce, bude se divit, kde že má zrovna šichtu! Půjde na řadu první. Vida, jak si dokážeme iniciativně poradit  a počínat v době krize. Zbývá jen jediné. Nainstalovat na WC počítač, aby se ve volném čase, kdy se nešůruje ani neinkasuje, daly vkládat nové knihy do fondu.

Zítra ráno se určitě vraťte, uvidíte dokumentární fotografii. Je to bomba.

 Posted by at 19.52

  2 Responses to “Hurá, malujeme!”

  1. Ježkovy voči!!! Úplně se mi chce na záchod:-)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz