Zář 182020
 

divoké léto ještě nekončí –

Nejlepší bude začít od konce a pak se postupně vracet. Pomalu a po troškách neboť najednou to zvládnout nejde. Mám hafo fotek a zážitků a chci se podělit.

Divoké léto začalo poněkud pozdě, tak v půlce srpna, ale pak to nabralo takový švunk, že mi z toho jde hlava kolem doteď. A léto ještě nekončí, kdovíjak bude “zítra”… (a hele..! tak dlouho jsem zde nebyla že mám problém zase se v tom novém wéčku usadit)

První dvacítka

Lesní okruh se zastavením ve víkendové cukrárně Na Výsluní v Luži

Tenhle lesní okruh jsem šla vlastně dvakrát. Poprvé před čtrnácti dny v sobotu a byla jsem nadšena. Nádherné počasí a na trase jsem nepotkala ani živáčka. Kochala jsem se a moje nadšení zkalila nepatrně jen ztráta zelené značky v úvodní fázi. Vzhledem k předchozí těžbě jsem se zapletla na stráni do nepřístupného terénu a už jsem se nechtěla vracet. Tak jsem trpěla v kraťasech ve šlahounech ostružin a prodírala se kupředu mladým lesem. Směr jsem držela a brzy jsem došla ze ztracené zelené na modrou a pak už OK. V Luži jsem díky domácím objevila naprosto geniální zkratku ze Zdislavi k léčebně a cukrárně a dala jsem ledovou kávu a větrník. To je moje gusto.

Luxusní kazatelna, interiér nedostupný
Miluju samotu v prosluněném lese (a sdílet ji ve dvou je ještě o kus lepší)
Po dlouhém čase se letos objevila voda ve studánce pod kaplí sv. Anny
Vyhřívám se nad údolím svaté Anny. Sedím na pařezu a pozoruji práci kůrovce. Jsou všude.
Pro mne nejkrásnější místo výletu. Čistý okraj lesa s dalekým výhledem; jsem nad údolím sv. Anny a mířím lesem k Luži.
Svatý obrázek Chlumečku nad Zdislaví je obrozen ve stejném naivním duchu jako předtím

V neděli byla s kamarádkou rychlá sportovní patnáctka, a v pondělí jsem se dověděla, že houslista Vilda se zotavuje v Luži v lázních, tak jsme se domluvili na lázeňské cukrárně a v týdnu jsem opět vyrazila zde prezentovanou lesní dvacítku. Tentokrát jsem byla pozornější a zelenou značku jsem ostře monitorovala. Díky tomu jsem zaznamenala i svatý obrázek na pěkném místečku na kraji lesa. Nic jsem nezvorala a do Luže dorazila, v cukrárně s Vildou poseděla a Vilda mě provedl parkem léčebny. Motali jsme se u budovy ředitelství a vzbudili zájem jisté ženy, která nás oslovila a když jsme jí prozradili, že hledáme amatérsky dům doktora Hamzy, pozvala nás na pondělí do zdravotnického muzea, že nám to prozradí a ještě prý i něco víc!!!

Svatý obrázek na statném smrku visel vysoko. Asi smrk od doby instalace povyrostl. Mobilem nezůmuji ale přesto jsem si byla jista že doma bez problémů světici určím. Určitě to je známá tvář, z české kotliny, možná Mistr Theodorik, atribut jsem si byla jistá truhlicí. Ale doma jsem znejistěla a světice se pro mne stala tajemnou neznámou. Ani s atributem jsem moc nezabodovala, že by místo truhlice kostel? Když mi neporadíte, vyrazím tam znovu s foťákem co zůmuje…
Otevřená krajina a jak jinak.. zase rezatý stromy. Nejvíc smrky, ale najdou se i borovice a modříny
Voda pro zvířata. Mám ráda takové stopy člověka v krajině.
Poprvé v životě potkávám v liduprázdném lese bájné značkaře! Jsem z nich nadšená a fotíme se.
haha, čerstvě natřeno
Nebyl jen větrník a indiánek, byly i chlebíčky! Ty také zvednou náladu, no ni?!
Vilda není jen houslista, ale i propagační pracovník. Tyhle nápisy na pavilonu obnovil on. Jsou docela skryté, málokdo o nich ví, a připomínají mi známé Váchalovy výroky
Kdo v sebe alkohol lije,
spálí si v mozku ganglie.
Rozumný vždy myslí na ledviny, játra,
není-li v tom líh, co pije pátrá.
Ani tak neškodí ženské,
jak pivo plzeňské …

Tak zase přííííííště…

 Posted by at 9.28  Tagged with:

  6 Responses to “Dvě dvacítky a jedna patnáctka aneb..”

  1. Zuzi čau! 🙂

    • Muris!!!! To je bomba, Muris!! Čau, čím víc mi tady naskakují roky, tím víc myslím na svý začátky na bloguje. Ty jsi první bloggerka. s kterou jsem tady začínala. Ty a Macho. Do pr… né do pytle, do pytle, do pytle!!!! Zvedlas mi náladu, Muris, a to se počítá!! :). A kde jsou ostatní spoon, eva, pejsek a kočička, namátkou..

      • Teď koukám, všechny spřízněný duše jsem si nechala z piety v odkazech, i když to nefunguje, vůbec to nedoplňuji..jojo. Do pytle, Muris!!!

  2. To ti tak jedem z oslavy, a měla jsem akutní potřebu zjistit, jestli má internet věčnou paměť. Nemá! Naštěstí.

  3. Máš email? 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient