Čvn 162012
 

na cestěNajděme pět morálních autorit, rádi jim vše ukážeme, říká mluvčí tajné služby Šubrt. Kromě poslanců má dohlížet na práci BIS i společnost pěti mravných „občanů z lidu“. Jsou takoví lidé dohledatelní? A kdo je určí? A kdo určí ty, kdo je určí???

Všestranný architekt a architektury popularizátor, svérázný milovník života asketického vzhledu, patrně požitkář na zcela jiné úrovni než je dnes obvyklé, – David Vávra, také sportuje a ve svém věku si troufne i na velké sousto. S partou amatérských cyklistů pokořil nejtěžší etapu „Gira“ s výjezdem na Passo Stelvio. Odkaz a video Giro očima Davida Vávry.

Česká republika vytváří novou kampaň pro prezentaci země v zahraničí. Mimo jiné CzechTourism vypsal i soutěž na novou grafickou podobu loga Česka. Tak si maně vzpomínám na to, jak soutěž s celostátním dosahem na podobné či dokonce stejné téma vyhrály nějaké barevné komiksové bubliny a nic se nedělo.  Zavalena jsem jimi zdaleka nebyla, ani jsem na ně nenarazila. Snad to je jen tím, že nechodím na ta správná místa, doufejme.. a už je tu soutěž nová. mimochodem, tohle „staré“ původní logo jste někde viděli?? Já tedy ne. I když pravda, bydlím na maloměstě, a taky chcíp pes.

Kandidáti jsou vybráni ale konečné rozhodnutí o novém propagačním logu ČR se ještě tutlá.  Zakázka se týká nejen loga, ale i celého grafického manuálu. Kdo vyhraje, dostane okolo 3 000 000 Kč. Zajímavostí je, že mezi vyvolenými nefiguruje populární studio Najbrt (pro porovnání, Česká televize za nedávnou úpravu svého loga a vizuálního stylu zaplatila Studiu Najbrt 430 tisíc korun),  viz  Do výběrového řízení se přihlásilo celkem dvanáct grafických studií, do finále postoupilo šest. Patří mezi ně HMS, Konektor, DDMen, Dynamo Design, Studio Marvil a studio Touch Branding Aleše Mičky.  Více zde

Sprostá slova… včera mi náhodně v obchodě dala naše cvičitelka tip na sestavu cviků na „skvělý pekáč“ a také na vtipnou píseň Jsem kráva.  Kterou si prý často sama sobě zpívá.  Jen ten refrén, prý. Zavětřila jsem, sebekritiky je mi třeba, mám pocit, že z mé malé hrstky mých spřízněnců už se mnou v současné době komunikuje jen málokdo. Buď na ně zapomínám, nebo je štvu. Nebo obojí. Vyhledala jsem si tu píseň a pocítila souznění. Je to ale současně strašná blbost, píseň i klip, jen ten slogan… ten je na mě jako ušitý.  Sebemrskačská sebekritika. Ach jo… Objevila jsem ale ještě něco, tak mediálně vychvalovanou píseň Kollera a té „krávy“ zpěvačky a herečky Barbory Polákové známé z politického kabaretu, z role blonďaté bestie Kočí. Ta píseň mne vůbec nenadchla, naopak naplnila odporem.  Jmenuje se jsme v prdeli a stále se to tam opakuje. Což o to, někdy to sedí, jako s tou krávou, ale zde to působí velmi samoúčelně a nejspíš propagačně. Ale propaguje to Kollera a Polákovou. Ten klip se tváří jako velké umění, ale je to jeden velký kalkul s emocemi. Slova ani provedení nestojí za nic. je to jen bublina. Pro mne. Možná to někdo ocení, ale já zkrátka ne. Snadno k vygůglování. Nemám ráda tyhle dnešní protestsongy, je mi nějak eklhaft jen si je pustit – Nohavica, Klus. Proč píší protestsongy ti, kteří se mají v dnešní společnosti poměrně nejlépe a jsou na vrcholu popularity??? ! To pro mne nezní autenticky, a tak na to nejsem ani zvědava. Klus a Nohavica jsou si podobní. Velmi zdatní na rýmy a líbivost dokumentu a v odhadu na vkus publika. ne však toho pokleslého. balancují na hraně. Nijak jim nefandím.

 

 

 Posted by at 6.20

  2 Responses to “Drobnosti”

  1. Jojo. Tu Báru znám. Když ještě byla dětská a bydlela tady u nás, u Kolína, dokonce jsme spolu trochu kamarádili a něco dělali v divadle. Moc šikovná holka. Ale nerozumím tomu, kam se to pouští, asi se veze na té nasrané vlně, a taky se tím živí, ale ta „Kráva“ to je fakt dobrý! Nohavica mi vždycky připadal moc vypočítavej až slizkej. Klus má ten příjemnej hlas, ale neumí vůbec pracovat s rytmem češtiny, možná proto, že je z Ostravska, nevím, ale strašlivě mě ty jeho píničky tahají za uši. Jejich obsah a ta naléhavost mě nezajímají.

  2. Čeče strýče, tak to se shodnem. Mně byl Nohavice vždycky lhostejný, tak nějak mě nepřitahoval, vždycky mi přišel víc šikovný na rýmy než aby mě zaujal jako člověk. Nepřitahoval mě. Klusovy písně jsem jednou studovala ve zpěvníku a je to slabší odvar Nohavici. Ještě ne tak sofistikovaný. Slyšela jsem ho jenom jednou někde v televizi a nemám potřebu ho vyhledávat. Chápu ale že oba jsou populární, ale pro mě to nemá drajv.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz