Úno 282013
 

Už jste tam byli, holoubci??? Nadarmo to tady nevystavuju! Alou do divadla, které jediné v Praze stojí za návštěvu!!!

DIVADLO ORFEUS
19. sezóna 2012|2013
Praha 5, Plzeňská 76
Rezervace možná telefonicky, e-mailem nebo přes www.
> mobil: 604 909 517
> elektronická pošta:
divadlo@orfeus.cz
> internetová stránka: www.orfeus.cz
> spojení: metrem k „Andělu“, pak tramvají č. 4, 9, 10 a 16 směr Motol, stanice „U Zvonu“
> začátky představení: od 19.00 hod., otevřeno od 18.00 hodin.
BŘEZEN 2013
pá. 1. 3. – Detektiv Tom Šark
Podivínský detektiv-samouk, vášnivý badatel v zákrutách zločineckých myslí, nedá pokoj a neustane, dokud lumpa nedostane! Sledovat jej i obrazy ze života rozmařilého bonvivána, podivínského milionáře, je požitkem i pro divadelně neposkvrněného diváka; 16 – 18 barevných dějství-obrazů, 35 osob,  cca 13 herců apod.! To vše podle povídek Jana Mošťka do úchvatného dramatu přetvořil Radim Vašinka. Téměř nepochopitelná podívaná! Přijďte a nelekejte se! Hraje se za každého počasí! Udělen grant HMP.
st. 6. 3. – A je tu Jan Moštěk!
Principál, realizátor skvělé moštěkovské inscenace o detektivu Šarkovi, obohacuje diváka i skvostnou perlou tohoto moravského Celníku Rousseaua českého písemnictví! Osobitý, byť mnohdy nechtěný humor slaví v líčení pobytu Josefa Mánesa v Čechách na Moravě své orgie! Staňte se svědky tohoto gurmánského počinu! Barevně svíceno a s muzikou z gramofónu!
pá. 8. 3. – Prévert – Není čeho se bát aneb Ten bláznivý dětský svět nedělního
Nikoliv literární večer, ale plnokrevná divadelní inscenace evokující u diváka i vlastní vzpomínky na krásná léta dětství. Pestrá podívaná doplněná populárními francouzskými hity 1. pol. min. stol. A dospělí herci oplývající hravostí téměř bezelstně dětskou. Udělen grant HMP.
st. 13. 3. – Detektiv Tom Šark
pá. 15. 3. – Vladimír Holan – 3 příběhy (Prostě, Sbohem, Zuzana v lázni).
Radim Vašinka se vrací k interpretaci Holanových poém ve jménu svého kréda: „Nehuhlat Holana vznešeně, téměř nadpozemsky, tak trochu záhadně, ale vyloupnout báseň ze skořápky tradiční holanovské dikce, zatemňující její smysl.“ Kdo zažil předchozí „2 příběhy“, přijde i tentokráte, i když jej nečeká žádná opereta.
st. 20. 3. – Radim Vašinka: Jinošství, mužství, kreténství
Nenechte se mýlit provokativně až chorobně sebekritickým názvem inscenace principálovy poezie! Jde o scénickou feérie poezie autenticky interpretované jím samotným v ledabylém převleku za autora, za přítomnosti světla a tmy a lyricky procítěného, tu zuřivého, tu nostalgicky prostého projevu osiřelého přednašeče a jeho tureckého bubnu. Sál vyzdoben ručně vyvedenými tituly jednotlivých kapitol! K dostání i sama kniha. S prémiovou slevou. Myslete na Vánoce!!
pá. 22. 3. – Vrať mi moje Játra
„Něžný horor“. Nejde o inscenaci, zaobírající se problematikou obliby metanolu u milovníků alkoholu, přesto okusíte-li číši tohoto děsuplného večera, plného cizoložstva, vrahů a jejich nebohých obětí, viselců, kostlivců, lezoucích svévolně z hrobů, hrozných básní, blikavého svícení a naivních hereckých výkonů, neodtrhnete od ní svůj ret, stejně jako Karel IV. při pitce s Buškem z Velhartic. I když hraje skoro celý soubor.
st. 27. 3. – Jan Vladislav: Věty, samomluvy, příběhy, sny… OBNOVENÁ PREMIÉRA!
Po  5 a půl letech, se v Krytovém divadle znovu mohou setkat přátelé a ctitelé Jana Vladislava, tak jako v den jeho 85. narozenin. Při příležitosti oněch : dovolujeme si inovovat tuto vzpomínku na básníka a překladatele a – našeho milého, usměvavého návštěvníka. Do narozenin jsme se nestrefili, o to budiž naše připomenutí méně oficiální. V principálově přednesu k vám promluví Jan Vladislav slovy svých básní a drobných próz.  Na violoncello zahraje Margit Koláčková či Klepáčová. Pořadatelsky se podílí knihovna Libri prohibiti. (A sem by přišlo logo HMP: to červený v čtverečku.)
pá 29. 3. – Nehraje se  – jsou Velikonoce, Praha se vyklidňuje.
 Posted by at 21.21

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz