Srp 212012
 

či finanční poradce

Poslední týdny se u mne netrhnou dveře s podomními obchodníky. Nebo jak nazvat kulantně kategorii těch osob, co si přivydělávají donáškou produktů až do domu. Situace došla tak daleko, že se obávám zvednout sluchátko pevné a neznámé číslo na mobilu nemusí značit vždy volání očekávaného klienta. Nepochybně je to tak . S kvapně utíkajícím létem se zvýšila neúnosně četnost těch, kteří mi chtějí udělat dobře a zvýšit kvalitu mého života. Přiznám se, že i mezi mými známými a přáteli se najednou mnozí stali odborníky na finanční produkty. Vyrostli jak houby po dešti. A kdo jím není, doporučí mne jako potencionálního zákazníka svému známému FP (finančnímu poradci). Odmítnu-li pomoc jsem žádána alespoň o kontakty. Dříve jsme se setkávali tak nanejvýše s Avonem, možná někdy Aloe vera, ale dnes každý kdo umí otevřít pusu něco po práci prodává, doporučuje a v době krize tak řeší své nedostatečné finanční krytí. Nebo je to jinak a prostě je ta práce baví??? Nevím. Po dnešku však jsem otrávena nejvíce. Radostně jsem vyšla na přátelskou návštěvu, také to tak zpočátku opravdu vypadalo. Těšila jsem se. Ale pak přišla chvíle, kdy na mě byly nečekaně vytaseny katalogy s Aloe vera, parfémy a šperky. S nabídkou vstupu do systému a školení v Praze. Nebyla jsem naštvaná nebo bojovná. Klesla jsem na mysli, projevila se na mně totální únava systému a chtěla jsem jít okamžitě domů. Proč si mám něco kupovat, když nic momentálně nepotřebuju? Ten nátlak mne nepotěšil a sympatie sklouzly v tu chvíli k bodu mrazu. Ale nevím, jestli to neberu moc vážně. Rozhodla jsem se, že tyhle věci se mezi nás nepostaví a nebudu se kvůli tomu teď a doufám ani nikdy jindy chovat nevlídně a zlobit se. To bych za chvíli zůstala úplně sama.

 Posted by at 20.04

  4 Responses to “Co Čech to podomní obchodník”

  1. A já bych se naopak zlobil – Zažili jsme to párkrát: pozvání domů k normálním známým, pohodička, víno, jídlo a tak a pak najednou těžký psychický nátlak na koupi něčo či aspoň vstup do „báječného“ týmu prodejců leštěných prdů. S asi třemi známými jsme se nadobro rozloučili.

  2. Trefné, leštěné prdy! Já tolik známých nemám, stalo se mi to dvakrát, jednou mne kamarádka doporučila nějaké poradkyni. Kamarádka OK, ale ty dva případy přímého nátlaku, ze kterého je člověku blivno zanechaly stopu. Spíš tedy brázdu. Nevím, jestli budu v přátelském styku s nimi tak bezprostřední jako předtím. Mám dojem, že to „oddálení“ přide tak nějak samosebou. Je to takovej šrám na hezkém vztahu.

  3. Mám na věc stejný názor. Jsem alergická na to, když mi někdo něco nutí- volá mi, oslovuje mne na ulici nebo mi dokonce zvoní u vrat, že mi jde uklidit!!! (vyluxovat???) – fakt si to nepřeju a nepřipadá mi to ani normální. Koneckonců moje domácnost funguje i bez předražených hrnců, elektrolux nám vysaje stejně dobře jako statisícový vysavač, který bych výhodně mohla pořídit i na splátky. Nespíme pod ovčím rounem za desetitisíce, hřeje nás spíš pocit, že jsme uchovali zbytky zdravého rozumu. Pozvání na večírky typu „náborová akce“ odmítám a pokud by se snad náhodou stalo, že by se tam něco takového začalo odehrávat- opouštím teritorium bez návratu. Tento způsob prodeje je mi velice proti srsti.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz