Říj 132012
 

průběžne doplňovaná, vyplatí se vracet 🙂

 

 • Ornella Štiková = Kevin Pešta …. Jde mi to do uší každý den a exotická jména, která dávají do vínku cikáni svým dětem, mi zevšedněla. Včera jsem slyšela u řezníka: Kevine! a mého společníka zde to rozesmálo, mne ani už ne, ale vzpomněla jsem si na aktuální hvězdu lokálního bulváru Ornellu. Tou hvězdou je vlastně hlavně její maminka. Český bulvár opouští plíživou perverznost a vyvaluje sudy. A přizvukuje zdrženlivý bonviván Kraus – Ornella dostala pozvání do jeho šou. Bulvarizace společnosti pokračuje. Ubavit se k smrti.
 • Volím komunisty… Dlouho jsem se rozhodovala, než jsem se rozhodla a tak to je. Okázalá arogance moci, nenažranost, nedostatek základní slušnosti ,  absolutní nezájem o tzv. lůzu, kterýmžto termínem si v duchu značkuje mocipán všechny, kteří nedosahují jeho skvělé úrovně a s tím související nezájem o veřejnou službu, místo níž slouží sám sobě a svým kámošům.  Volím komunisty instinktivně. Svěřila jsem včera svoji volbu kamarádovi , o jehož politické orientaci jsem neměla ani páru a on mi odepsal (upozorňuji, že to není blogger Kojot :)) – považuji za zajímavé jeho názor zveřejnit:

Jsem rád, že budeš volit komunisty. Já už jsem byl volit a zvolil jsem je jak do senátu, tak do krajského zastupitelstva. V předchozích volbách jsem vždycky volil strany, jejichž program se mi nejvíc líbil i když jsem tušil, že mají malou šanci ho naplnit. Taky to tak vždycky dopadlo. Nedostali se přes hranici 5%. Letos jsem skončil s úhybnými manévry a kompromisy. Jsem přesvědčený, že současná vláda je natolik škodlivá, že je nutné volit její krajní protiváhu. Aby po nich alespoň nejhorší věci napravila. 

Možná máte pocit, že jsem se zbláznila. Za prezidenta Vladimíra Franze, do vlády komunisty. Ale cítím se velmi svéprávně a na svém místě dělám co je potřeba. A nejsem prázdná nádoba, to si piště.

Před více než pěti měsíci seděl obkročmo na ostrém vrcholovém hřebeni desáté nejvyšší hory světa Annapurny a prožíval euforii. To ještě Radek Jaroš (48) netušil, že si přiveze těžké omrzliny nohou a že za extrémní výstup zaplatí drsnou daň. Nejlepšímu českému horolezci před dvěma dny v Olomouci odoperovali články na dalších čtyřech prstech na nohách. Chirurgové mu tak celkově „zapracovali“ už na šesti…

Je to jen malý úryvek, celý rozhovor je zajímavý zejména z „toho lidského hlediska“. Nehovoří se tam jen o sportovních výkonech, i když zrovna to je také docela zajímavé.

Úryvky:

LN  Jaké problémy vám patálie s prsty působí v běžném životě?

Byl jsem zvyklý na neustálý pohyb, jezdil jsem na divoké vodě, na silničním i horském kole, hrál volejbal, lezl po skalách… A místo toho teď za celých pět měsíců moje nejdelší cesty měřila asi půl kilometru. V Adršpachu jsem došel z kempu do hospody… Polehávám v posteli, belhám se o berlích odnikud nikam, zkrátka ztracený čas.

LN  Nezměnilo vás to? nejste třeba protivnější či vsteklejší, kfdyž nemůžete žít, jak byste chtěl?

Vzteklý určitě nejsem, ale tahle záležitost do jisté míry člověka asi ovlivní. I osobní život. Dál bych to nerozpitvával. Nechci o tom mluvit.

LN Jaký recept používáte, aby vás nesevřely deprese a beznaděj?

Víte co, kdybych se měl babrat v minulosti a říkat si, co kdyby a podobně, tak bych se mohl jít rovnou oběsit. V knize Hory, má panenko, kterou jsme napsali s dcerou Andreou, mám motto, že pokud nejde o život, jde o hovno. Tak se podle toho teď musím řídit, když už jsem to jednou napsal, ne? (směje se) Tuhle větu teď sice vnímám trochu jinak než dřív, ale ona je vpodstatě pravdivá. Já vím, že by mohlo být i hůř, ale tím se nechci uklidňovat…..atd

LN  Člověku asi ve složitých chvílích pomůže především kamarád, kamarádka, prostě blízcí lidé. Vy dokážete být sám?

Asi jo, k samotě mě někdy de fakto odsuzuje i můj styl lezení. A práce kterou dělám. Ale samozřejmě mám rád kolem sebe i bandu lidí. Člověk taky furt hledá ženskou, se kterou by byl, i já potřebuju mít někoho vedle sebe a dělit se o radosti. Protože sdílená radost je ta nejlepší. Stejně jako starost se líp snáší, když vás někdo podpoří…

V rozhovoru je zajímavá pasáž o vrcholových výkonech Pavla Béma-Kolibříka… ale to už si přečtěte sami, LN se dají zaplatit na 24 hodin, jeden výtisk ( LN ze dne 12. října 2012)

Další odkazy: web Radka Jaroše,  Rozhovor na ČT:  Radek Jaroš i s dcerou Adreou vystoupili v pořadu Televizní akademie na České televizi, k tématu Zdolávání (nejen) osmitisícovek. V on-line archivu se můžete podívat zde.

 

 

 

 

 Posted by at 10.52

  30 Responses to “Aktuální svodka”

 1. Ech. Sodoma a Gomora.

 2. Zuzi, fakt komunisti? Já nevím, všechno je to jedna sebranka, ale vpravo je vpravo. Prostě jsem pravičák tělem i duší, a když mi nepomohou pravičáci, pomohu si sama. Ale komunisti, nějak instinktivně tuším, že je to nejhorší volba ze všech možných.

  • Evi, hlasovala jsem pro změnu. Ozvěny z politické scény mě k tomu zásadnímu kroku povzbudily. A také nějaké osobní pohnutky. Jak to dopadne se uvidí. Hůře však už jistě ne. Ale je otázkou, zda už není pozdě.

 3. Ech. S komunisty jsem už žil, tak vím své.

 4. Když jsou u ledu, dá se na některé týpky vzpomínat i s cynickou nostalgií. Když to tak půjde dál, za pár let mi znárodní živnost a pošlou mě do dolu. Naštěstí se toho nedožiju. Ale mám potomstvo,…

  • Ano. Větších změn tohoto typu bych se nebála. Mám však obavu zda ten korupcí, nenasytností a kamarádčoftem prolezlej kolos je ještě schopen nějaké obrody. Tedy zda ještě existují poctivci ochotní sloužit za vlast.

 5. Nedělej si iluze, komunisti rozhodně lepší nejsou.

 6. Zuzi, na tyto stránky chodívám poměrně často, už delší dobu – zejména za kulturou, fotkami a lidským slovem. Od této chvíle přestávám, vyjímám ze své RSS. Přicházet do jakéhokoliv kontaktu s někým, kdo je po pohých 22 letech schopen tvrdit, že komančové jsou alternativa, je pro mne nepřijatelné. Jsme přibližně stejné staré a já si ještě pamatuji dost na to, abych mě výše napsané nutilo odporem zvracet. Omlouvám se za výrazivo. Jen mi to přišlo poněkud líto – taková mýlka z mé strany.. Žijte dlouho, abyste si po další periodě uvědomila, jak to doopravdy je. Sbohem.

  • Elo, děkuji i za tento komentář. Když jsem příspěvek psala, byla jsem si vědoma, že vyvolá i silné negativní reakce, rozpačité mlčení, a zřejmě přijdu i o některé kamarády. Volila jsem „takto“ poprvé a protože jsem to považovala za docela důležité svědectví o sobě, rozhodla jsem se zde tento svůj krok uveřejnit, nechci být pokrytecká a přejít to mlčením. Pro mne to znamená jen tuto volbu, tuto alternativu. Neangažuji se politicky a lidi ve svém okolí posuzuji podle charakteru. Mrzí mne, že jste se ve mně zklamala, ale i tak jsem ráda, že jste nějakou chvíli zde ráda pobývala.

  • Přidávám se k Ela a s tímto blogem končím a zvracet ani nebudu.

 7. Tak to teda pěkně děkuju. U nás se dostali do zastupitelstva mj. dva RSDr. Zkrátka morální elita.

  • Co naděláte? Vůle lidu byla taková a čas ukáže. Možná je jedno kdo tam sedí, a jak se těší pan Nečas, za pár let se zase houpačka zhoupne opačně. Tyhle debaty jsou neplodné, záleží na každém z nás, jak se bude mít, jak bude šťastný, kam bude směřovat jeho život. A kdo chce něco dobrého pro ostatní udělat, ať začne u sebe.

 8. Vývoj lidstva probíhá ve spirále. Sociální společenské systémy jsou střídány individualistickými a jejich návraty jsou na vývojově vyšších stupních. Návrat socialismu, jak ho pamatujeme z šedesátých a sedmdesátých let je podobně nepravděpodobný, jako návrat otrokářského nebo feudálního společenského systému. Brání tomu např. zákonodárství Evropské Unie. Problém je v tom, že současná forma individualistického společenského systému se do naší země nevrátila zcela na vývojově vyšším stupni. Má některé prvky kapitalismu 19. století, špatně fungující finanční systém, není založena na morálce a poctivosti. I současný kapitalismus má své alternativy. Např. sociální model, který funguje v severských zemích a to už nemluvím o kapitalismu, který u nás fungoval v minulém století. Přinášel rozkvět i sociální jistoty. Informace lze najít např. na blogu Prof. Zeleného:

  Baťův sytém řízení

  Srovnejte to se současnou formou kapitalismu u nás. Nám je však vnucována právě tato. Poselství voličů, ze současných voleb je, že dávají přednost socialismu 21. století před tímto kapitalismem 19. století. Ať už se k tomuto poselství dopracovali studiem zákonitostí jimiž se řídí svět kolem nás (jako já), nebo intuitivně jako Zuzi.
  To jen na okraj, aby příspěvky na toto téma byly vyvážené. Taky jsem volil KSČM.

 9. Díky za vstup a názor, který není jen selským rozumem jako je ten můj. Mimochodem, nepřijdu si jako bezprávný a odsouzeníhodný volič, který se chytá zoufale prvního stébla trávy. Prostě si myslím, že ten systém, založený na “ vzájemné pomoci“ a plýtvání hodnotami, které někdo skutečně vytvořil, již není trvale udržitelný a spěje ke krachu. Navíc mi vadí obecně malá podpora kultury na úkor jiných priorit. A
  stále rozsáhlejší bulvarizace médií na úkor kultivace. Touto volbou nevyzdvihuji komunisty na piedestal mravnosti a nejsem si samozřejmě jista jak to bude za pár let vypadat, ale volila jsem tvrdě levici – jinou alternativu současnosti. Nechci návrat starých časů, mám zájem, aby se „vládlo“ s pokorou a vážností. Nikdo neví jak to půjde dál a ani pan Nečas se nemusí těšit, že za několik let se mocipáni zase vymění. Ukáže se. Tak mě to tentokrát přišlo jako tiché vyslovení nedůvěry.

 10. To, čeho jsme svědky v poslední době, stále větší příklon části občanů k fašismu a komunismu, k žádné kultivaci společnosti nevede.

 11. Prosím tě strýče nechtěl bys místo těch neplodných debat identifikovat tuto plodnici?
  http://rozvedena.blokuje.cz/houby-spatrene

 12. Zuzi, mě to nedá, ale já si stejně myslím, že vše, co se tu děje jsou stále ještě dozvuky těch 40-ti let v komunismu. Většina nás je tím, chtě nechtě, poznamenána. Vůle lidu byla taková i v roce 1947, a jak to dopadlo. I já se stále přesvědčuji, že ze všech možných zel volím to nejmenší, a stejně si tím nejsem jistá. Tvou volbu ti nezazlívám. I já jsem ti během roku naslibovala spoustu věcí, a nic z toho jsem nesplnila. Ale ještě mám pár dnů. :-))

 13. Evi, děkuju, asi je ta moje volba pro některé mé dosavadní spřízněnce nepřekousnutelná a já přemýšlím, jak bych se zachovala kdybys volila třeba ty – neonacisty. Nechce se mi už veřejně něco vysvětlovat, není to pro mne zase natolik podstatné. Jsem ráda, že někteří pravicově zaměření bloggeři, s kterými se kamarádím, to ….doufejme… skousli. Volby jsou volby a ten jeden den mého života už skončil. Žiji za sebe. – Ano, vzpomněla jsem si několikrát, ale vůbec z toho nic nevyvozuji, protože vím, jak je těžké se mnohdy přinutit k nějaké akci, i když by člověk rád. Každodenní běžný život, opakující se úkony do zblbnutí, únava a neustálé řešení drobných starostí a třeba i nějaká podvědomá „starost“ člověku pozvolna ubírá energii na nějakou nadstavbu. Jsem na tom podobně, i když asi každá jinak. Evi, tvoje postavení v mé skupině oblíbenců, je stabilní a nekymácí se, i když třeba delší dobu nekomunikujeme. Počítám se tebou.

  • Zuzi, to je právě to, nemusíš nic vysvětlovat, já jsem o tom jen přemýšlela. Že někdy má člověk pocit, že by měl udělat něco jinak, a buď to udělá nebo ne. A málokdy se ujistí, že to udělal správně. I ty jsi stále moje Zuzi, ten příměr s neonacisty je příznačný. :-)) I ty jsi stále moje Zuzi, kdyby jen proto, že mne nutíš stále k zamýšlení. Opravdu jsem to nijak nemyslela, bylo to jen vyjádření toho o čem přemýslím a i o učení se „být sama za sebe“, což je někdy velmi těžké. Alespoň pro mne.
   🙂

 14. Evi, tak. Děkuji a rozumím ti.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz