Kvě 152012
 

hroby osobností

Poblíž hřbitovního secesního kostela sv. Karla Boromejského se nachází několik sekcí, kde jsou uloženy k věčnému spánku (skutečně či symbolicky) více či méně známé osobnosti  umění, sportu, politiky a dalších oblastí společenského života Rakouska. Nezapírám, že mne mnohem více bavily jednoduché moderní symbolické náhrobky než ty starší monumenty stavějící na odiv svou okázalost. Několik fotografií vám nabídnu, ale abych zbytečně nezatěžovala umírající server bloguje.cz a nedráždila atea, podívejte se na ostatní kusy na rajče. Neleznete tam i trochu neostrý dokument ústřední části hřbitova a plánek hřbitova, pro vaši představu.

Na rajčeti naleznete pouze velmi malý výběr hrobů osobností, jen tato sekce by stačila k velké celodenní prohlídce, neprošly jsme zdaleka všechny pěšinky a zákoutí.

Jsem v klidu a věřím že ten systém někdo zachrání, nemám nervy na to přehazování slámy z jedné stodoly do druhé, nejsem technický typ ale umělecký a všechno nevyzkoušené mi trvá zatraceně dlouho a hrozně se u toho vždycky zpotím a naseru.

Jestli tu je někdo, kdo by mi podal pomocnou ruku a udělal tu operaci za mne, ručičky mu budu líbat,  no a jestli se nikdo hodný nenajde, ať se to všechno třeba zhroutí a ztratí v propadlišti dějin, jsou to jen řeči a obrázky, nejsou to lidi,a  nikdo po tom brečet nebude, a ani já ne. Mám zkušenost. Kdysi jsem vymazala 3letou práci na blogu a nic se nestalo. Vůbec mě to nemrzelo. Je to divné, ale je to tak. zuzi

 Posted by at 18.12

  4 Responses to “Vídeň, Centrální hřbitov”

  1. Některé blogy jsou archivovány Národní knihovnou

  2. Některé blogy jsou archivovány Národní knihovnou

  3. Některé blogy jsou archivovány Národní knihovnou

  4. Ano, patří mezi ně i můj knihovnický – knihovnaskutec.bloguje.cz.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz