Dub 152012
 

posílená vizuální stránka

Na televizní večerní zprávy se podívám málokdy, vždyť vše se už předtím objevilo na netu. Ale někdy mám náladu si odpočinout a chvíli se nechat bavit… vyberu si po zkušenostech vždy ČT1, jinde to není moje gusto. Nové Události jsou rozvláčnější a klade se větší důraz na pestřejší  vizualitu, snad aby divák u toho vydržel, když je tam ten bonus několika upravených, hezky oblečených a šikovně učesaných štíhlých mladých lidí navíc, s hezkýma nohama v okouzlujících střevících.  Ano, má to styl. Vyzdvihavám jednoznačně stylové oblečení hlasatelek. Všech! Úžasné modely mě fascinují a jsem jenom zvědava, jak to půjde takhle dál. Laťka je nasazena proklatě vysoko, řekla bych nejvýše.  Zde vládne noblesa a jistá vznešená střídmost.  Krása detailu, krása materiálu. Co jsem zatím viděla, tak vládne buretové hedvábí nebo materiál mu blízký. Střihy takřka klasické, ale vždy je tam to drobné NĚCO, co model a současně i ženu činí přitažlivou a žádoucí, ale i tak trochu nedotknutelnou ve své dokonalosti. Ano, to něco bych nazvala rafinovaností. Nejsou to v žádném případě výstřihy a dmoucí se ňadra nebo minisukně a průstřihy, to vše by mi již v tomhle ranku připadalo sprosté.  Je to přesně naopak. Ňadra mají hlasatelky jako ve svěráku a budí zdání sešněrování do korzetu a ve výsledku jsou rozptýlená do šířky než do bujnosti. Přiznám se, že tenhle trend jsem tak nějak intuitivně nastoupila i já. Poslední své dvě nové věci – tmavomodrou tuniku i včerejší tmavomodrou bundu zajímavého střihu jsem si koupila v prsou nafest.  O kalhotách nemluvě. Nosím teď ráda roury.
Modely  z Událostí mne ve svém komplexním tahu na branku nadchly.  I obyčejný šedý kostým získal svou bílo-černou fazonkou živý a překvapivý vzhled.  Klasické střihy, klasické délky, experimentuje se pouze v materiálech a detailech. Tu odvážnější límec, tu zaujme kombinace, návrat retro střihu či drobný nenápadný detail (jemná mašle, kontrastní barva pásku či podložení výstřihu apod..), který k sobě přitáhne automaticky pozornost.  Tohle se opravdu povedlo! Ženy z obrazovky ČT již nemusí soupeřit se sexy dračicemi a jejich modely na Nově.  Zde elegance vítězí na každý pád. Tahle změna se opravdu povedla a těším se na další ukázky oděvů mně neznámé kostýmní výtvarnice.  Nikde jsem bohužel její jméno neobjevila. 
Doufám, že tahle stylová kostýmní změna Událostí neušla jen mě, a že jí ocení i další ženy a muži. Když už jinak… nevím… ale je dobře, že nové Události nesklouzly zatím do lákavé nablyštěné škatulky sledovanosti a drží svou laťku na jisté solidní kultivující úrovni.

 Posted by at 14.44

  8 Responses to “Nové Události na ČT1”

 1. jasné a spolehlivéjá trpím když je vidím tam půl hodiny pochodovat, musí to být neskutečně otravné.
  do toho jim teď dali do huby topornou agitku "jasné a spolehlivé" – to vymyslelo nějaké managorské pako co volá na úchylné soutěže do rádia, asi je zvyklé se tam tak představovat.
  jo, jsou vidět celí, což je mi fuk – žádnou informaci mi to nepřináší. kvůli tomu mi na čt24 ukradli dolní běžící titulek se zprávami. mohl být lepší – ale ne žádný.
  všechny změny jsou zas jen k horšímu – nic nedostanou, ani 1 koncesionářskou korunu.

 2. Jo, v tom s tebou souhlasím, jsem na tyhle slogany alergická. Neposlouchám žádné rádio, někdy Wawe z netu, když slyším v autobuse Impuls nebo Blaník (nic jiného řidiči neposlouchají), je mi nanic z toho posunu. Chápu ČT ve snaze něčím zaujmout, v dnešní době je to těžké, každej se dívá na Novu nebo Primu,( hledají cestu kompromisů), já nevím jak to tam teď chodí, ale nedalo se na ty jejich standardy dívat a vadili mi i lidé. Nikdy jsem nepřušla na chuť Borhyové a jejímu kolegovi, na další si nevzpomínám. Myslím Novu, Primu jsem nikdy neviděla, ale dívá se na ni matka a doporučuje mi ji, protože tam prý vědí jak to chodí a čeho se má člověk vyvarovat. Jsou to varovné zprávy! Nesnášela jsem ty jejich nicneříkající laškovné hovory mezi sebou. Nedávno něco takového jsem shlédla před sedmou hodinou na ČT, jak si povídali mezi sebou o počasí. Strašný! Myslím, že už to lepší nebude, spíš horší. A jestli nezískají víc diváků (asi ne, je to rozvláčný a krásný kostýmy to nespasí), tak se ukáže.

 3. v aktuálním respektu se zeptali více člověků (zas žádného brtníka), co říkají novým zprávám. http://respekt.ihned.cz…-televizi

 4. dík za odkaz brtníku, ještě se tu neukázalAno, je to tak! Nové Události jsou teatrální, dávají důraz na formální stránku věci. Divadlo se vším všudy, ovšem vážné a nešikovné, tedy tvářící se vážně a¨tedy spíš důležitě, s důrazem na kostýmní složku, která se opravdu povedla. Obsah toho každodenního kusu je dobře a místy časově podrobně rozebrán v tvém odkazu, já mohu za sebe jen shrnout, že je to rozvláčné a nudí mě to. Nemá to šťávu živých lidí, všichni jsou tak nějak "důležitě zainteresovaní". Je to opak jisté familierné rozvernosti, která se také na ČT nedávno objevila v souvislosti s konverzaci o počasí a na Nově se hodně s tímhle "momentem zlidštění" pracuje. Ale tenhle extrém nikdy nelze u mne rozdýchat, jak na to??? Moderátoři Událostí mi zatím přijdou jako loutky na divadle kde se hraje tragédie, ale třeba se to časem zlepši, kulisy a kostýmy jsou dobrý!

 5. díky tomu že tam jsou nastojáka, si všímám že mají celé hadry tak nějak sladěné, ale považuju to za samozřejmost. není to informace kterou bych hledal 40 minut, dokonce ani jednu minutu. plácání rukou po obrazovce mě ani za rok neohromilo. čeho si ovšem nejde nevšimnout je rostoucí jalovost zpráv.
  tupounský slogan mě vytáčí furt, myslel jsem, že jsem jediný komu vadí. ne docela:
  http://www.mediar.cz…ne-a-kozene/
  bohužel k nově utéct nelze. stupiditu a výběr jejich zpráv překousnout nejde, vyděračský hudební podkres obden je na miliónovou pokutu.
  skoro nejlepším řešením tak zůstane: přijít pozdě z práce, a zprávy si přečíst na netu.

 6. Dík za návrat,já se na jakékoli zprávy díky Novým Událostem přestala dívat. Dívala jsem se "před" výhradně na ČT1, byl to pro mne zvyk, i když od předloňska? kdy jsem byla 3 měsíce bez jakékoli újmy na čemkoli bez TV, nikoli každodenní, ale byl to takový docela hezky strávený čas. A to je pryč.
  Je to zoufale nudný a zbytečný, a slogan už mě též nebetyčně sere, s prominutím, a ty důležitý a dokonalý lidi už vůbec nemusím, úplně se mi ti přechytralí sešněrovanci zprotivili. Přiznám se, že na NU občas zapnu ze zvědavosti, jestli drží stále vysokou laťku v kostýmech, a to jo, a to je tak vše, co mne donutí v tom čase zmáčknout čudlík. Ano, je to kožené, výstižný výraz, ano lidé nových událostí jsou jak krásné nové stroje, opakující stále tu svou formuli jasné a spolehlivé, ale je jim to prd platný.

 7. Bloguje není spolehlivéNevím, co se s bloguje stalo, nejen s komentáři je problém. Se vším. Stále to ukazuje, že čas vypršel a přitom se komentář i text vloží, ale někdy třeba až druhý den, nebo až když píšu reakci na neviditelný komentrář. Také zase poslední dobou otravují spameři.

 8. Bloguje.czmá občas své dobré chvilky, jako právě nyní, kdy je vše jak má být, ale během dne a hlavně večer ve špičce to nefunguje jak má, hlásí to nesmysly a vkládá komentáře naprosto nevyzpytatelně. A je bloguje.cz vůbec přetížené??? Ustrnulo na jedné platformě a z redakčního hlediska se tu nic neděje, žádná vylepšení, a tyhle problémy trvající podivně dlouho mě otravují. Jenže jsem si tu také zvykla…ale všeho dočasu..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz