Dub 142012
 

ode zdi ke zdi

Na čem šetřit, toť otázka, neboť barák je nenasytná černá díra a stále má nějaké nečekané nároky… Ale dnes, dnes jsem se rozhodla nešetřit, tedy nešetřit na sobě a po všech těch výhodných nákupech v sekáčích jsem si pořídila novou krásnou bundu za nemalý peníz. Měla jsem z ní takovou radost, že jsem odcházela v bundě a bez placení. Četla jsem u jedné vážené bloggerky zde, že ten pořádný život začíná ženě až po menopauze, po odeznění vášní. Dlouho jsem nad tímto tvrzením zralé a zkušené ženy dumala a vůbec jsem nebyla schopna se s tím ztotožnit, ale co, každej jsme jinej. Dnes jsem si koupila krásný tmavěmodrý bundokabát a mám z něho takovou radost, že se podle mýho mínění dá zcela srovnat se skvělým pocitem Skorky v nastupující menopauze. Odpoledne tento pocit ještě povýším návštěvou výstavy současného českého linorytu a budu se cítit nejmíň jako ta carevna v pohádce o zlaté rybce. Tomu věřte. Snad to chvíli vydrží, protože nic netrvá věčně a štěstí … to je vůbec vrtkavé a dlouho neposedí.

 Posted by at 9.32

  17 Responses to “Z jiného soudku”

 1. Správně!!!Udělat si radost je umění. Zdeni, přeji ti, aby sis užívala nepopsatelného pocitu hodně dlouho anebo alespoň do doby, než si uděláš radost nečím jiným.
  Investicemi do baráku děláš radost následníkům, ale nový kabát je jen tvůj.
  K výše zmíněnému tvrzení o životě po menopause jsem se nepropatlala, ale poctivě došla a věř, stálo mě to spustu úsilí, bolesti, ale NELITUJU!!!
  MSF

 2. Po odeznění vášní?Strašidelnější větu jsem nečetla 🙂

 3. Takovákrásná bunda za nemalý peníz, a ještě bez placení, toť opravdové štěstí. bz

 4. Zivot bez vasne? To je synonymum pro smrt, ne?

 5. Přátelé, na takové závažné téma se vyjádřím zítra, vrátila jsem se z výstavy v Pardubicích a jsem velmi unavena a bolí mne záda a nohy. V Pardubicích se dnes běželo na trase, po níž se obvykle v PA pobybuji, mistrovství Čech v půlmaratonu za silné účasti běžců. Nevím zda k tomu mému hypochondrickému pocitu nepřispělo i to, že jsem celou trasu vlakem zpět s jedním účastníkem tohoto mítingu absolvovala, seděl naproti mě a dráždil mě oplatkou Jizerky, kterou měl provokativně položenou na společném stolečku stolku aniž z ní cokoli požil.

 6. Mistrovství v půlmaratónu? A já myslel, že všichni ti policajti tam stojí jen proto, abch mohl nerušeně projet od zámku až ke krematoriu!

 7. něco k té vášni a ostatnímuhttp://skorka.bloguje.cz…hodu.php

  Vášeň mě pronásleduje od dětství a vůbec nic proti ní nepomáhá. Nebudu specifikovat, co si pod tímto pojmem konkrétně nejkonkrétněji představuji, vášeň a běsy si však můžeme představit i obecně a nahradit je slovy: nadšení, elán, sex, bujnost, chtíč, nevýslovná touha apod.. Hormony mám celý život vyladěné na téhle vibrující hranici menopauza nemenopauza. Někdy bych docela ráda zaujala pozici nezúčastněné a povznesené buddhistky, co jí je marnost a usilování po větším soustu ukradené, ale nikdy jsem se vědomě tímhle přeonačením soustavně nezabývala a vždy byla v sobě spíš tou, kterou nenechávalo leccos v klidu. Ale i ve vášni zavládla časem jistá pravidla a stereotypy, ale její potřebu to nezmenšilo. Cítím to jako Bára, ale každý se musí svými vášněmi probojovat, aby ho to neničilo, ale mu to dělalo dobře. Skorka si pochvaluje moudré knihy. Já jsem opravdu ráda, že někoho takové populárněnaučné knihy dokáží uzdravit a splnit mu jeho přání, motivovat. Já těm knihám nevěřím a nejsem ani schopna se těm radám podřídit. je to velmi šablonovité a tak jednoduché, v té knize, ale člověk přece není stroj. A je tolik rolik doporučení a mnohé si vzájemně odporují. Mne nejvíce zatěžuje stres a bezmoc ve věcech, s kterými si nedovedu poradit. Nad plněním svých přání se nezymýšlím, protože bilance mého života by dopadla katastrofálně tak či tak. I přesto je mi lépe a lépe, protože jedné věci přece jen věnuji pozornost a nakonec se mi stala krédem. Napsal mi ji kdysi nějaký čundrák do cancáku a je to rada nad zlato: Jdi za sluncem tuláku a nevzpomínej na dny minulé. Jen tak dožiješ svůj život v klidu. nesouvisle jsem se rozpovídala, jdu něco dělat. z.

 8. ad Mirka)Asi jsi ještě mladá. Taky bych nikdy neuvěřila, ale život neprožíváme stejnou intenzitou ve 30 nebo v 56 letech. Člověk je součástí přírody a všechno má své zákonitosti a vývoj. Pokud se změnám brání, onemocní. Myslím to smrtelně vážně. Jsem ráda, že jsem svůj strom života objevila. Tuším a vím, že ne všichni mi porozumí, ale to není můj problém.
  MSF

 9. ad Bára)Ne není. Ve třiceti jsem nerozumněla těm, kteří byli o 25 let starší. Ti, kteří se nemilovali minimálně 2x-3x týdně jsem považovala za chudáky.
  Jak píšu výše, všechno má svůj vývoj. Prozatím užívej života a nemysli na to, co přijde. MSF

 10. ad Zuzi)Byly doby, kdy jsem nevěřila ničemu, jen sama sobě. Když jsem listovala svým životem, viděla jsem něco, co jsem zažila před dvaceti lety a podobné "úkazy" například popisuje Pierre Franchk. Škoda, že jsem téma nebyla schopna uchopit jako zmíněný německý spisovatel; možná bych byla za vodou.
  Moje výhoda spočívá v tom, že jsem optimistická, zvídavá Opice a svým neduhům dokážu jít tak dlouhod "po krku", až je překonám.
  Hezký čas a MSF
  P.S. Moje zkušenost. Vždycky přemýšlím v prvé řadě o tom, proč mi to člověk říká, než co mi říká. Obyčejně vyřeším další tajemství života.

 11. Janovo,jak se zdá, máš to všechno na háku, šťastná to žena 🙂

 12. bzs tím placením to byla ostuda, už jsem byla u dveří, když mě prodavačka prosila, abych zaplatila, mohla jsem se studem propadnout. Uf. nemilé.

 13. a kolikrat tydne teda mate kdo sex v jakem veku, to uz skoro vypada na anketku 😀

 14. Do bloguje.cz tak blbne, komentář jsem právě vymazala a zatím nic..
  anketa… no, určitě bych zaujala přední pozici, hahaha :)ale organizovat to nebudu 🙂

 15. Každý věk má asi svoje :-). Anketky bych se asi nezúčastnila, ale jsem ráda na světě tak, jak to mám 🙂

 16. Bloguje.cz je v úplném rozkladu. Komentáře se nezobrazují, články nejdou vkládat, a kdovíco ještě. Ta admiistrativa zde mi bere stále více a více času. A ještě mi tu řádí jedna spamerka, ale už jsem jí vybodovala.

 17. Ahoj Báro,tvůj starší komentář se zviditelnil až nyní. Anketka jedině anonymní, já říkám něco za něco a jsem také vlastně ráda, že je to takový jaký to je.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz