Bře 142012
 

nabídka bohatá, ceny přiměřené 🙂

Narazila jsem na aukční katalog � Adolf Loos Apartment and Gallery. Ve středu 18. dubna se budou dražit v pražském Kaiserštejnském paláci mimořádná díla českého umění 17. – 21. století.

Nejvýše se odhaduje cena obrazu Františka Kupky Tvar modré, ale v katalogu jsou zastoupeni i další významní malíři, sochaři a jejich díla. Nabídka se mi zdá velmi rozmanitá, podivuhodná a přitažlivá. Naleznete zde mimo stálic českého umění a jejich obrazů: Zrzavý, Čapek, Špála, Tichý, Filla, Schikaneder.. i tzv. Waldesův archiv s korespondencí F. Kupky, V. Preissiga a jiných umělců, houpací křeslo Oty Pavla, skvostný obraz Maxe Švabinského Žlutý slunečník (můj oblíbený, tedy jeden z mých oblíbených), Radimského impresionistická  krajinka – jedna z několika variací známého motivu červeného domečku, které jsme mohli shlédnout na jeho nedávné pražské výstavě – zde kupodivu označeno za Monetovu zahradu v Giverny, kovové křeslo Ludwiga Miese van der Rohe, a ještě více dalších nádherných uměleckých kousků. Z moderních mě tu překvapil známý Kinterův objekt složený ze spleti svítidel vystavený na jeho současné výstavě v Praze, elektroinstalace  My Light is Your Life (model: Shiva Samurai 5kw/50Hz), tak se podívejte do katalogu a jestli na to máte, připojte se!

 Posted by at 18.12

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz