Bře 122012
 

lechtivé téma jen zdánlivě

Mám za sebou první „lekci“ ultrazvuku a říkám si, že bych měla podat zprávu jak to s nimi vypadá. Nejsou to sice mediálně sledovaná Jágrova třísla, ale pro mne mají důležitost mnohonásobně větší.

Ani se mi o tom nechce hovořit, co jsem zažila u lékaře specialisty. A to jsem měla štěstí, že v ten den dorazil. Pacient přede mnou, smířený se stavem našeho zdravotnictví – vypadal otupěle, byl bodře sestrou osloven: Tak se konečně pane Nováku dnes dočkáme, jste tu napotřetí, viďte. Pan doktor přijede v devět hodin!

Na dveřích ordinace viselo papírů s informacemi mnoho, ale údaj o době ordinace jsem objevila až po čase mimo dveře i futra na zdi vedle. V pondělí od 7,30. Jenže jsem byla „domorodci“ s úsměvem vrácena do reality, že ten papír je starej a platil ještě za předminulého doktora. Moje hlasité brblání se mi nevyplatilo, poprosila jsem sestru, zda by mě upřednostnila, a dostala jsem se na řadu až pěkně po všech pacientech, co přišli za mnou. Ale proč vám to povídám, tenhle obrázek určitě znáte od vás… omšelá čekárna, orvané lavice, vyřazený stůl s igelitovým ubrusem a všude se válí reklamní reklamní letáčky na erektol a prostenal… O uživatelskou přívětivost bojuje s touto nevlídnou atmosférou jen pár pokojových květin a čekající pacienti, s kterými se dá konverzovat na toto téma. Jenže oni se mým postřehům s nadhledem smějí. A já se nedivím, všichni to jsou již veteráni lékařské péče tohoto zařízení, a tak si přijdou tak trochu jak doma. Ale největší šok měl teprve přijít. Pan doktor nakráčel a akce se rozjela. Sestra počala vyvolávat pacienty přes zavřené dveře příjmením!!! A safra! Ta neúcta k člověku – jejich potencionálnímu chlebodárci se mnou pěkně zacloumala; nehledě na to, že jsem jejím slovům zcela dobře nerozuměla. Čekárna patřila ještě dalším dvěma ordinacím a ticho zde opravdu nebylo. Člověk musel být v neustálém střehu a mít doslova ucho nastražené. Být poskautsku připraven. To jsem nebyla a tak sjednala jsem si paní co už měla na to cvik a ta mi řekla.

V žádném případě jsem nehodlala tuto situaci řešit, přestože jsem měla pocit posery. Ale převládl ve mně dojen návštěvníka absurdního divadla a musela jsem se v duchu spíš smát než zlobit. Tohle je opravdu rarita hodná zachování na věčné časy.

A tak jsem vyfasovala 10x ultrazvuk, mám něco s úpony, snad, doufám. Jsem po první aplikaci a příští týden v pátek budu končit. Prý to může zabrat, ale až tak nejdříve za týden po ukončení cyklu. Tak se nechám překvapit. Už 2 měsíce je to stále stejné. Nevadí při chůzi, jen nemohu pořádně cvičit spinální cviky a ležím-li v posteli na zádech, ta noha nejde sama zvednout, musím jí pomoci. Nu, není to tak hrozné, mohla bych přestat zvedat nohu v lehu na zádech a nepokoušet spinální cviky. Však na takové kompromisy je ještě dost času. HURÁ!!!

 Posted by at 18.37

  13 Responses to “Kausa třísla”

 1. TřiTři třísla třtinou.
  Ještě lépe česnekem.

 2. vyjmenovaná slova na třtřída, třeň, třes, Třinec, Třebíč, Třeboň, Třebešín, Třebotov, Třeskoprsky, Třanovice, tření, třetihory, Třehusk, třepení, třpytka, třmen, třináct, třesavka, třaskavina, tři, třapatka, třezalka, třídič, třásně.
  napadá vás další?

 3. Třeba tříslo, třtina,..

 4. Třeba beru, ostatní jsem už nezařazoval, viz [1] … dál? 🙂

 5. pokračujeme ve vyjmenovaných slovech na třTřešť, tříkolka, tříska, Třemošná, Třemšín, třemdava, třešeň, Třeštík, třičtvtťák, Třtěnice, třasovisko, třasořitka, Třasák.

 6. Děkuji.Vaše rituální modlitba za uzdravení mých třísel zabrala, teď aby to vydrželo. Ta kombinace ultrazvuku a modlitby má skutečně smysl!

 7. Znám i obec v Českém středohoří – Třtěno.

 8. Díky, bezprostředně po tomto oznámení bude Třtěno připojeno do stávajícího seznamu večerních litánií…

 9. Hlavně, že ti to pomáhá na třísla.

 10. tříbit

 11. děkuji, nebudete tomu věřit, ale je mi o hodně lépe, Ať už je to mantra nebo litanie, zabírá to. Ta trojkombinace: cvičení, ultrazvuk a před usnutím modlitba je skvělá i pro nábožensky pasivního občana dnešních dnů.

 12. příště si promrskneme vyjmenovaná slova na mž

 13. Nemusíme s tím spěchat :), až někdy tříště-e…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz