Bře 092012
 

stručně krátce

 • Ještě máte do neděle čas podívat se zdarma na dokument Trafačka. Je moc dobře, že byl natočen. Málokdy se člověk dostane k tomu, aby se seznámil blíže s těmi tajemnými mladíky s vysokoškolským vzděláním uměleckého směru, kteří chtějí umění dělat po svým a jinak než je společenským standardem. A také jinak žijí. A není to nakonec všechno tak šílené a nestravitelné, jak by si mnohý maloměšťák představoval šablonovitě pod dojmem těch pitomých čmáranic tak různě, kterými si ledajaký mladík vylepšuje své ego a zažívá přitom spoustu dobrodružství.  – Dokument vás vtáhne do jejich světa ve Trafačce a ukáže zákulisí této svébytné pouliční kultury a její různé tváře; a stejné je to i s lidmi kolem. V dokumentu si povšimněte Jana Kalába – vystupujícího spíše  pod jménem Point nebo Cakes, než pod jménem vlastním. Není tak mediálně přetřásám jako Týc, ale začíná být známý. Ostatně je velmi pracovitý a šikovný. Mám v knihovně katalog jeho loňské výstavy v Trafačce Křížení planet: ke svým 33 narozeninám zde JK, který je spojován spíše se světem graffiti a street artu( udává se, že je tvůrcem největších nástěnných maleb nejen v Praze, ale po celém světě) vytvořil 33 obrazů různých formátů v abstraktním geometrickém stylu (sítotisk, digitální tisk). Ke konci dokumentu si povšimněte vpádu této pouliční kultury na EXPO 2010 v Šanghaji a jejich částečné rozčarování nad svým projektem METROPOLIS. I k této věci máme v knihovně katalog METROPOLIS. Všechno je pro něco dobré. I malý průnik má svůj smysl. Jako začátek dobrý.
 • Ještě k předchozímu – tip na výstavu:  Tvůrci graffiti Point, Pasta a Tron se přesunuli z ulice do galerie. Rozmanitá díla představitelů české graffiti scény, kteří vystupují pod uměleckými jmény Point, Pasta a Tron, vystavuje The Chemistry Gallery na pražské Kampě. Některé z věcí byly loni představeny na Expu v Šanghaji a v holešovickém Centru současného umění DOX v rámci projektu Metropolis.  Výstava je přístupná do 31. března. zdroj
 • Nedívala jsem se letos na Českého lva ani na Anděly. Nějak mě to nebere a nechce mi ani o tom podávat svědectví. Škoda času. Hlavní roli v tom podvědomě hrají moderátorky, ale to je můj problém, zřejmě se na to neumím podívat tím správným úhlem komerce. Začínám si času vážit. Kdovíjak bude.
 • Dostala jsem včera nečekaný jarní pozdrav. Pochlubím se. Trhám obálku a náušnic jakoby stále nebylo dost :), a na každé silikonová zarážka! Já mám vážně takovou radost! Dnes jsem si vetkla do uší ty červenočerné.

 • Dnes jsem poprvé využila kastaněty, rumbakoule a tamburinu. Učila jsem děti vyhledávatt v katalogu na internetu knihy a následně je dohledat v regále. Za každou nalezenou knihu si mohly vesele zachrastit. Některým to bylo nutno připomenout, jiné – zřejmě ty muzikální, se zase nemohly dočkat.
 • Snad ten víkend přežiju, mám takový tušení…. !
 Posted by at 12.52

  4 Responses to “A co o víkendu?”

 1. kastaněty, rumbakoule a tamburinu, náušnice… ještě by to chtělo vysoké podpatky, žluté boa, Šum svistu a …fotky.:)

 2. Ano, ta představa mému textu sluší, děkuji.
  Však dnes mi přišla z Prahy sms, že můj fotoaparát "došel" a byl přijat na opravu, jinak bych už dávno ty povedené nástroje vyfotila. I když na to ostatní rekvizity fakt zatím nemám… 🙂

 3. Jan Kaláb… předpokládám, že to není ten s rytmickou skupinou?

 4. Dobrý postřeh!Ano, mám to zaryté v paměti stejně jako ty, snad ta rytmická skupina JK doprovázela ranní čtvrhodinku v rozhlase, pokud se nepletu :))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient