Úno 092012
 

v praxi

Tak jsem se právě vrátila z cestopisné přednášky o Norsku. Poznala jsem na fotce jako jediná pižmoně, ale že žije v Norsku jsem netušila – pak se to vysvětlilo. Má smysl zatopit? Nemá. Tak jsem si pustila fukar u akumulaček a stoupá to stejně svižně jako včera, tak to nějak přežiju. Díky pozdní návštěvě kamarádky, která u mne čekala na příjezd manžela s autem jsem si dokonce umyla nádobí, do kterého se mi dva dny nechtělo. Mám toho moc a energii vkládám do jiných věcí. Přípravy besed v práci, topení a přípravě na něho (dřevo, uhlí) a psaní smutečních textů. Včera jsem psala 4. Už aby se oteplilo. A pojede se zase do Prahy. Kamarádka vyhrála dva lístky do Rudolfína na fotografie LaChapella. Je to příležitost udělat si vlastní obrázek na něco, co mne sice může čímsi vzrušovat ale ne dojímat. Jsem hlavně zvědavá. Ještě pravděpodobně navštívíme Poklady Kremlu, abychom to vyvážily. Takže Praha… ale musíme si přichvátnout… a já se jdu zahřát do kuchyně. Netroufnu si odhadnout jaká je zde temperatura. Ale kompjútr do kuchyně nechci. To tak. z.

A ještě o cosi jsem chtěla poprosit. Stále čekám kdy půjde k lepšímu ten můj problém s levým tříslem. Nebo je postižen kloub? Nedovedu ohnisko bolesti identifikovat. Možná je mezi vámi někdo, kdo by mi mohl po večerech pomoci a na moje bolavé tříslo na dálku léčivě mentálně působit. Tak od deváté večer jsem tomu experimentu nakloněna. To už ležím v klidu a zbavuji se všech nervově rušivých vlivů. Ať už je výsledek jakýkoli, za vaši případnou cílenou snahu pěkně děkuji. doufající z.

 Posted by at 20.15

  23 Responses to “Termoregulace podle pana V.”

 1. Fotky páně LaChapelly jsou úděsné. Ani krok bych kvůli jeho prapodivným lepenicím neudělal.

  To tříslo může být i kyčel. Pokud tě to bolí i v klidu, může to být artróza. Poohlédl bych se po slušném ortopedovi, jeden snímek z rentgenu by mohl ledacos vysvětlit. Nebo pokud je tam u vás nějaký slušný rehabiliťák či masér, dokáže to taky poznat.

 2. Díky, Sejra, potřebuju se rozhoupat a někam zajít… na výstavu se těším, jsem právě zvědavá jak to na mě bude působit, každopádně je to sekáč. Ať je to jak chce.

 3. Takymě někdy krutě bolí nějaký ten kloub. I kyčelní jsem zažil (trvalo to tak 3 měsíce), momentánně loketní, před tím ramenní… Většinou to trvá pár měsíců, pak se to zklidní, a posléze přestěhuje do jiného zkloubení. Možná to tak mám z důvodu 2x prodělané boreliózy nebo artróza prostě patří k věku. Od Vánoc zkouším pojídat GS Condro, prý to má napomáhat vyživě kloubů. A loket se opravdu zklidňuje. Snad to je i mastmi, kterými si to maži (momentálně tzv. "hadí mastí", prý v ní je syntetický hadí jed), možná se to lepší takňák i samo. Terapii někdy doplňuji např. i konzumací domácího sulcu. Vařím to z prasečích hnátů. Možná je to lepší než nějaké modlitby a podobné šamanské kousky. bz

 4. Napadá mě – možná by ti leckterý z léčitelů rád na to tříslo dálkově léčitelsky zapůsobil. Zkus to pořádně nafotit, detaily i celky a šoupni to sem. bz

 5. Třísla jsou upozadněna,dnes jsem řešila jinou variantu.. zamrzlo mi topení. Už topím, pan P. (znáš ho) podal mimořádný výkon, už jsem nevěřila v úspěch mise… ale podařilo se. Mám už té zimy až nad hlavu.

 6. Netopíš. Pak zamrzají trubky a třísla.

 7. Na vytopení kuchyně musí stačit lednička – teplo zevnitř odevzdává vzadu ven, a počítač,topit netřeba

 8. Ještě ke Tvým potížím zdravotním –
  nemůžeš to mít psychosomatické onemocnění? Přečti si o tom něco. K.

 9. [7]Vrrrrr… haf haf! Raf!

 10. [8]Ano, to zcela určitě přispívá nejvíc k té zdravotní nepohodě, je to jak Damoklův meč. Ale nevím jak z toho, jak se bránit agresi, jsem bezmocná. Utéct mi nelze a zatím nemám odvahu spálit mosty a zmizet.

 11. bzDobrej léčitel si poradí s třísly i bez fotky, a toho špatného by to rozptylovalo!
  Už topím hodně, jsem poučena, už bych to nechtěla zažít, i když jsem se na práci odborníka jen dívala a jen chvílemi přidržela hořák. Dnes je strašně, snad největší mráz na světě, i v rukavicích mi zmrzly prstíky, hlavně malíček.

 12. Život pana V se zřejmě v zimním období odehrává v kuchyni, kde si topí ledničkou a počítačem. Je to pochopitelné, protože vždy jde proti proudu. Možná by mohl čtenáře seznámit jakých vnitřních teplot při svém geniálním způsobu topení dosahuje v dané místnosti. Pak by si to mohl patentovat a nabízet ledničky do každé místnosti v bytě či domě. Samozřejmě i s počítačem k tomu.

 13. Můj život se doteď odehrával nahoře při otevřeném oknu a vypnutém topení, mohl sis to zkontrolovat,teď jdu do kuchyně najíst se,poté se vrátím nahoru kde budu topit počítačem, topení zapnu kolem půlnoci
  nedávno jsem okno zavíral až kolem půlnoci ale obava před revmatismem mě přinutila tu praxi změnit, pokud se mé počínání zdá neuvěřitelné tak odkazuji na otužilce,kteří v takové teplotě lezou do vody nebo Venclovského, který v takových teplotách plaval celý den, nacož já nemám

 14. lednička skutečně topí, stačí se zamyslet nad tím kam dává to teplo odebrané z vnitřního prostoru, a také topí svým motorem
  stavební inženýři vědí, že na teplotě vzduchu nezáleží,důležitý je součet teploty vzduchu a teploty zdi, ten má být 34, takže stačí například 17 vzduchu a 17 zdi,

 15. Škoda, že jste vázán na moravský region, moc byste se mi šiknul jako dočasný podnájemník (víme). Měl byste se jako v bavlnce. V klenuté místnosto dole již přitápím počítačem a kdyby to bylo málo, přemístil byste si tam z předsíně ledničku. Má mrazák stejného objemu, takže tepelný výkon by byl dokonce zdvojnásoben. V blízkosti sídlí domácí pekař a domácí řezník Švanda s příjemnou dámskou obsluhou. Zvažte to.

 16. Pan Venclovský se dožil 64 let. Záleži na posouzení, zda otužování prodlužuje či zkracuje život. Podle statistiky je to o deset let méně, než je statistický průměr. Co se týká stavebních inženýrů, kterými jako zemědělskými pohrdáte pro nedostatek inteligence, je na zvážení odvolávat se ně. Mohlo by to poškodit vaše renomé. 17 na 17 je ideální stav nedosažitelný v každé domácnosti, herr V.

 17. Je třeba ještě se mnoho učit,nejlépe ode mě.Lednička v pohodě vytopí jakoukoliv místnost- stačí vypnout proud,a argumentovat tím, že průměrný věk je 74 let a Venclovský zemřel v 64, Venclovský zemřel před čtvrtstoletím a jaký byl tehdy průměrný věk? Navíc zemřel na pozdní příchod k lékaři se svými problémy a nepřežil operaci.

 18. Rozličné formulace, doporučen, vzorce a příklady z vlastního života pana V. nelze aplikovat do skutečného života. Takových doporučení lítá v éteru miliony a kdo se v tom má vyznat? Světu vládne mediální a ideový chaos a nelze vystopovat co je pravda a láska a co ne. Nejdůležitější je spolehnout se na svoje pocity a instinkty a to je na dalšího tápajícího jedince přenosné zas jen s určitými riziky. Nelze se na to spolehnout a vydávat to za pravdu a lásku. Když je mi zima, tak si zkrátka přitopím něčím co fyzicky cítím, že to teplo vydává. Nejsem jogín, co si v mysli vyvolá představu, že mi má být teplo, když topím jen ledničkou a počítačem. kš…

 19. Vystihla jste to naprosto přesně. Pokud bych někdy žil na planetě V, možná bych nabídku učení přijal. V této chvíli se však domnívám, že by to bylo v neprospěch mého duševního zdraví.

 20. V současné době si lze uchránit duševní zdraví jen velmi nesnadno, člověk čelí neustále četným pokusům narušitelům ze všech stran a před nebezpečím není uchráněn ani doma. Tyhle věci je potřeba vyvážit řádnou dávkou krásy a lásky. O naplnění smyslu těchto slov lze diskutovat. Ale obecně to lze tak říci. Jsou to věci základní a nikterak teatrální nebo pompézní, naopak – docela jednoduché a prosté. Být otevřeným.

 21. Dá se tomu rozumět, ale kde se tam vzala krása? To jako krása umění? Nebo jiná? Důležité jsou jiné hodnoty než krása. Ještě, že nechodím volit.

 22. krása umění, přírody a někteří lidé jsou pro mě krásní, nemyslím tím fyzicky!!, ale že si vzájemně ladíme a obohacujeme se, jsou tím pro mě krásní a vzácní. Protože jich moc není, kdo mě snese. Mám svý mouchy.

 23. Takže rozumím, to je správný přístup

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz