Led 182012
 

 • Je-ji člověk při penězích a touží po netradičním a reprezentativním bydlení a současně má touhu něco krásného krajině zachovat a tím ty peníze smysluplně investovat, koupí si pravděpodobně nějaký zámek se zahradou nebo pivovar, mlýn nebo co já vím.. třeba klášter… A má vystaráno o zábavu. Narazila jsem na takovou malou přehlídku nevšedních nemovitostí ku koupi, tak se s vámi podělím o ty pohledy, je to malý výběr: http://reality.aktualne.centrum.cz/trendy/fotogalerie/2012/01/06/zamek-pivovar-mlyn-na-prodej/foto/438267/
 • Žižkovská věž již několik let „úspěšně“ boduje v anketě o nejošklivější stavbu roku. V roce 2009 obsadila druhé místo na světě v hlasování cestovatelského portálu VirtualTourist.com a letos ji v obdobné anketě, kde „vybíralo“ CNN patří čtvrtá příčka. Jsou to nesmyslné ankety. Je problematické zaujmout jednoznačné stanovisko co je ošklivé a co krásné. Mně se žižkovská věž odjakživa líbí a basta. A nevím, kdo ji neustále cpe do těch hloupých tabulek. V roce 2009 … čtvrtou příčku obsadilo pařížské Centre Georges Pompidou a jako perličku uvádím 9. místo Národní knihovna, Priština, Kosovo. Hanba jim – tvořitelům tabulek.

Co je na ní tak hloupého? Má charakter orientální stavby, včetně slunolamů a plastických kupolí. Je docela tradiční a legrační s těmi nafukovacími kupolemi, nemyslíte? V tom smyslu si netroufnu odhadnout jak by „uspěla “ knihovna Kaplického. Jistě by zdárně aspirovala na první místo.

Žebříček nejošklivějších staveb letošních je průser ještě větší. Kromě monumentů paláce v Budapešti a Hočiminova mauzolea mi ostatní stavby nikterak nevadí a neodpuzují mne. Některé se mi dokonce líbí (1 – 4 – 7 – 8 – 10).

Je dobře, že se o našem vysílači ví a výtvarník Černý měl dobrej čuch, když ji zkrášlil svými černými batolaty. Reklama na věčné časy.

 • Radostná zpráva: Bohatýr Radim Vašinka (principál krytového divadla ORFEUS) byl uhnán k blogování Divadelními novinami. Mám z toho nelíčenou radost.
 • A další dobrá zpráva, i když trochu stará, leč nezveřejněná. Můj knihovnický blog byl přiřazen do veselé a vybrané společnosti bloggerů na čítárnách.cz. A „čítárny“ mi převzaly i jeden text o skvělé knize malíře Tarkowského Měsíční květina. Hurá, zuzi!
 • Dvě hovada vykrádala na Litoměřicku  hroby a „nálezy“ umělecky zušlechťovala. Takovou neúctu a perverzi naprosto nechápu.
 • Rády bych shlédla dvě pražské výstavy. Už moc času nemám. Bohumil Reynek a Václav Radimský, Bílkova vila a Pleskotův tunel mi neutečou.
 Posted by at 19.26

  19 Responses to “Několik zpráv rozličného charakteru”

 1. Právě jsem dostala zprávu:vyhrála jsem v soutěži Instinktu dvě vstupenky na výstavu Bohumila Reynka, takže do Prahy vyrazím…

 2. Vyhrané vstupenky na výstavu, to je dobrá souhra!

  Žižkovský vysílač se asi líbí jen těm,co nebydlí blízko něj… a nezažili jako děti, co tam bylo předtím. A taky těm, co si nechtějí z různých míst Prahy vyfotit pohled na Týnský chrám (z Klárova) nebo na nějakou pěknou věž,pěkný pohled na město. Ten vysílač má totiž neskutečné nadání se postavit přímo do obrazu. Fuj.

  Ti černí mimozemšťánci aspoň trochu vysílači pomohli.

  K tomu žebříčku:
  to my hodnotit moc nemůžeme – to se zřejmě hodnotí v kontextu; který my nevidíme – jak je to velká masa oproti okolním domům, co tam stojí okolo, co tam stálo předtím, jak to "kazí" výhled atd.
  Například Hočiminovo mauzoleum mi připadá velmi střízlivé. Ne že by bylo krásné, ale hodnotila bych velmi pozitivně, že je strohé a nepřeplácané. Jenže nevidíme, jak velká je to masa vzhledem k okolí, tak těžko říct.

 3. Mám sehnanou Miladu, vyrazíme tuto nebo příští neděli, jak dorazí vstupenky.
  Je to masová psychóza, vysílač už to má zkrátka blbý :). Přiznejme si, máme žebříčky rádi, a kdyby nebyly, nevěděla bych třeba jak vypadá knihovna v Prištině. K mauzoleu mám zásadní připomínky. Tváří se to naoko jak antický chrám, ale je to neuvěřitelně ošizené, nudné a "špinavé". Tam bych teda ležet nechtěla.

 4. a nemá to celkově styl…

 5. Tenpalác v Bukurešti (ne Budapešti) mi dost připomíná tu knihovnu, ale je "na osu". Knihovna mi připomíná černou skládku krabic, porostlých černou plísní, hnijících někde v bažině – odtud ty bubliny. bz

 6. Tenpalác v Buku(ne Buda)pešti mi připadá dost podobný té knihovně, ale je dělaný "na osu". Knihovna mi připomíná černou skládku krabic, porostlých černou plísní, hnijících někde v bažině – odtud ty bubliny.

 7. Ha!Mám to tam 3x. 2x to jakoby vypadlo, potřetí se to odeslalo. Prosím tedy o trojí reakci, ke každému komentáři zvlášť. Díky. bz

 8. 1. sotva to smažu,vložíš to tam znovu!

 9. … a vypadá to, jako bys to už 1x umázla, chceš si to ulehčovat. bz

 10. Děláš v tom binec. Pro jistotu to ještě tak 3x pošlu. bz

 11. Ten (bz – Mail ) Vloženo 19.01.2012, 19:28:23
  avatar palác v Buku(ne Buda)pešti mi připadá dost podobný té knihovně, ale je dělaný "na osu". Knihovna mi připomíná černou skládku krabic, porostlých černou plísní, hnijících někde v bažině – odtud ty bubliny.Ten (bz – Mail ) Vloženo 19.01.2012, 19:20:36
  avatar palác v Bukurešti (ne Budapešti) mi dost připomíná tu knihovnu, ale je "na osu". Knihovna mi připomíná černou skládku krabic, porostlých černou plísní, hnijících někde v bažině – odtud ty bubliny. bzTen (bz – Mail ) Vloženo 19.01.2012, 19:28:23
  avatar palác v Buku(ne Buda)pešti mi připadá dost podobný té knihovně, ale je dělaný "na osu". Knihovna mi připomíná černou skládku krabic, porostlých černou plísní, hnijících někde v bažině – odtud ty bubliny.

 12. 2. jeden jsem smázlaa ono to neubylo, do frasa!

 13. Priština je skvělá, kdyby ji navrhl Kaplický nebo Gehry, to by ses jí klaněl, co? Vždyť je to podobný tomu jeho obchoďáku..
  http://blisty.cz…50&mg=0&

 14. už mě nanapíkej, strécu,mám jiné úkoly, než celý večer odpovídat na tvé opakující se komentáře.

 15. a vůbec …ten parlament v Bukurešti je jen eklektickou reakcí na vídeňské paláce

 16. PrištinaTen přejemnělej orientální filigrán je na těch kostkách trapnej a ty golfový bubliny, to je zas něco úplně jinýho. Nechtěl bych to mít na zahrádce. bz

 17. To je ryze funkční prvek – slunolamy a vůbec to není tak filigránský jak si myslíš, ty prošívaný kupole tomu tvoří kontrast, našla jsem interiér i detail toho odrátování:
  http://www.domusweb.it…-pristina/

 18. Z blízkato vypadá o ždibec líp. Ale stejně bych si to nedal ani do truhlíku s pažitkou za oknem (zahrádku, jak víš, nemáme).

 19. Omlouvám se, nepostřehla jsem v tom svatém nadšení tvůj jemný fórek s tou neexistující zahrádkou, chacha. Nu dobrá, není to to nejkrásnější z architektury, ale ani nejošklivější, je to podivuhodné monstrum z Kosova, jehož problematická krása vynikne v souvislosti s okolím, bližším i vzdálenějším, trochu pustým, neudržovaným i omšele panelákovým. Je to zjevení. Tímto vyjádřením bych naši debatu uzavřela a jdu si plnit jiné úkoly. Ahoj!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz