Pro 232011
 

lehce potěšilo

V předvečer štědrého dne mám doma pěkný chaos. A uprostřed toho všeho ehm.. nepořádku trůní nenazdobený ale řádně osvícený smrk pichlavý. Čerstvě uříznutý na své zahradě. Proto i vonící pryskyřicí.

Zítra, naklidím už konečně zítra. Nic mne nepopohání, protože budu sama; ale! nemusela bych! Dnes jsem zažila zvláštní setkání. Byla jsem odpoledne dokoupit u řezníka Švandy nějaké klobásky a salám na chlebíčky… šunkový jako zastara se jmenuje. To proto, že není nacucanej vodou, a dá se nakrájet tak pěkně natenko jako tmavě růžový pergamen a tuze voní. Kupuji dvě klobásky a prodavačka se ptá, zda mi to stačí. Ano, říkám bezmyšlenkovitě a stejně tak bezdůvodně dodávám, budu na štědrý den sama a i když si odpustím bramborový salát, chlebíčky musí být. A najednou se ozývá pán, ob několik zákazníků za mnou, že bude také sám a že on to má opačně. Prodavačky se smějí a navrhují, ať to spojíme… Dívám se na toho sympaťáka, je docela podobný mému tatínkovi – černé brýle, ježek, prošedivělý kratší upravený bíbr… takový trochu intelektuál z šedesátých let a má šmrnc! Usmívám se na něho a už ani nevnímám co kdo říká. Jsem z té prazvláštní konverzace předštědrovečerní trochu vyvedena z míry, ale říct bych si dala. Jenže má třeskutá odvaha dostala v poslední době pěknou ťafku, a tak se jen usmívám, něco souhlasného lehce prohodím a odcházím. Bylo by legrační, kdybychom se na něčem domluvili a kdyby pán mě pozval na kafe; šla bych. Přestože jsem ho nikdy neviděla.

Milá příhoda. Dává pocit naděje, že zázraky se někdy dějí. Ale nemyslím to vůbec konkrétně na předchozí příhodu. Na tu hledím zapomenout.

 Posted by at 18.43

  2 Responses to “Setkání u řezníka Švandy”

  1. Zuzi, tak třeba příští rok. A nebo dopadneš jako já a budeš celý rok s "Evou". Tedy vlastně v tvém případě se "Zuzi". Ale já musím přiznat, že se na ten další rok stejně naivně těším, jako vždycky.

  2. Vždyť já taky a kuju plány jak na něj 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz