Pro 172011
 

JOSEFA LADY

Asi je to nový trend – výstavy druhé kategorie, nebo jsem o tom neslyšela, ale genius loci už fungovat nemusí, světem putují obrazy umělců slavných, ale nejsou to již originály ale reprodukce. Zachytili jsme to s Albínem už v Opočně na komorní výstavě Kupky a nyní ve Skutči je k vidění Lada. Včera jsme měli vánoční večírek a Danielka z muzea nás počastovala křížalami… to mně přišly k chuti. Dnes poránu jsem musela vedle do muzea stejně, protože tam za mě včera zaplatil pan V. balíček na dobírku, a tak jsem se podívala i na tu ladovskou výstavu. Lidí jako smetí a samí cizí… originál nebo kopie, Lada potěší vždy a v době adventní nejvíc. Obrazů moc a moc a tak jsem se kochala a pohlížela na ně tak, jak je rozebíráme s dětmi na besedách. Hlavní opakující se motivy, styl a znaky ročního období. Jen asi 3 jsem neznala, jinak vše několikrát viděné. Zaujaly mne obrazy z jeho začátků, kdy maloval poněkud umělečtěji, kresba je poplatnější dobovému stylu a osoby karikované. Já bych v tom tedy příštího „Ladu“ nepoznala… Ale představte si ten nápad … na všech tělesech topení se sušily křížaly! Fantastické a hned jsem to doma napodobila. Křížaly jsou dobré na chuť. Sladké, voňavé a žužlavé.

Z včerejší oslavy jsem odešla prodávat knihy na vánoční jarmark a to bych nebyla já, abych si tam opět nenakoupila nové náušnice. I tentokrát zcela unikátní. Ty jedny mne okamžitě chytly. Neuměle, ale jemně vytepané nedokončené ploché obyčejné kruhy z mědi – krása primitivního neumění, které není dokonalé, ale tak okouzlující. A ty druhé vetší stříbrné obdélníky protkané sítí jemných stříbrných nitek s jednou vetkanou perličkou.

Musím si pořídit šperkovnici, protože jsem se dověděla, že náušnice a ostatní tretky mají být uloženy v klidu, v temnu a bezprachu. Takové pohodlíčko u mne ty moje šmuky nemají, a tak asi něco dostanou k vánocům. jediné, co se mi z toho sortimentu zamlouvá je šperkovnice DEJDAR.

A mimochodem, pokud jste to nezaregistrovali, dnes má Lada obrázek google, přestože jeho výročí není kulaté; mám tahle gůglovská loga ráda čím dál tím víc, nedávno jsem se těšila pohledem na Riveru – je to ten oblý pán malující slunce.

 Posted by at 13.52

  4 Responses to “Na výstavě”

  1. Musím přiznat, že právě Josef Lada mne nikdy neoslovil. A ty jeho postavičky mají takové divné prstíky, jakoby usekané. 🙂

  2. Je to čistá vydestilovaná romantika, a že by tě neoslovil ani sprchový gel U nás doma??? to je divné…
    http://pemi.cz…u_a_ruze_250ml.jpg

  3. Zuzi, hezky se snažíš, ale to bych se snad raději nemyla. To je až děsuplné. 🙂

  4. Přesně, je to odporná komerce, člověk by si přišel jako by vítězně tancoval po mrtvole!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz